Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Kızlar sizde de gereksiz bir gerginlik var mı. Hiç bir şeye tahammülüm yok. Adana da yaşıyorum klima altında geçiyor gece gündüz onunda etkisi var nefes alamıyorum temiz hava alamıyorum. Ama artık bugün eşime de aşırı yüklendim pişman da olmuyorum hep haklı görüyorum kendimi. Çok saçma ama biliyorum nedir bu ne zman geçer kendimden soğudum resmen

Ben hala kullanıyorım senin gibi gece 2 tane alıyorum, bırakmayı denedim iki gün içmedim ama sabah uyandığımda çok bulantım oldu vitaminleri bile yutamayınca tekrar başladım doktorada sordum bi sıkıntı olmaz dedi
Bir zararı yok evet, hatta 4 tane içebilirsin diyor doktorum ama akşama kadar geçmeyen uyku hali ve sersemlik yordu beni açıkçası.

Bende de oldu biraz gerçi normalde vardı ama aşırı degill yukarda sormuştum gene ama ben çiğköfte yemiştim dün etliymis 😭bişey olurmu acana çok korktum birden
Korkma kuzum 1 kerecikten birşey olmaz. Yeğenimin canı geçen kokoreç çekmiş bir kereden bişey olmaz güvendiğin yerden al ye demiş. Herşeyin abartısı zararlı.

Canım aklında olsun yemeklere tuzu yemeğin altını kapatmadan bir kaç dakika önce at. Başında tuz atılması troide sebep oluyormuş ve yararlı şeyleri öldürüyormuş. Bebek doktoru söylemişti banada

Canım bende aylardır kullananlardanım. Geçen haftalarda bir kere bırakmaya çalıştım ama kus kus 2 günde 1 buçuk kilo verdim devam ediyorum o yüzden. Ben sadece gece yatarken 1 tane alıyorum yetiyor bana. Sersemlik yapmıyor. Eğerki gündüz içersem ozaman uyku hali yapıyor.
1 tane içtim ben de dün ama bana mısın demedi, 4 tane içiyordum 2ye düşürdüm bırakayım istiyorum iünkü bende inanılmaz sersemlik yapıyor. Kuzenim 9 ay kusmuştu Zofer vermişti doktoru, onu soracağım ben de başka türlü olmayacak sanırım

Başka hangi program iyi oluyor acaba bendede happy mom var suan
Bende bu program var içeriği harika her şeyi kaydedebiliyorsun bebek doğunca da Bebek+ app i var onda da aşı ateş kilo persentil her şeyi kaydediyorum

Eklentiler

• IMG_5701.jpeg
    IMG_5701.jpeg
    133,7 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_5700.jpeg
    IMG_5700.jpeg
    48,1 KB · Görüntüleme: 31
Kızlar aranızda hala Prilam kullanan var mı? Ben 20.haftadayım hala yatmadan önce 2 tane alıyorum ama maalesef tüm gün sersem gibi geziyorum o yüzden bırakayım istiyorum. Dün 1 tane içtim bugün yine çok kötüyüm zehirlenmiş gibi kusuyorum. Bırakırken bu şekilde mi oluyor bu konuda deneyiminiz var mı?
Ben de aynı haftadayım. Ben 2 haftadır 1 tane içiyorum yatmadan ama hep aynı saatte canım yoksa mahvoluyorum gündüz .
Bırakmaya cesaret edemiyorum. Gün içinde midem hep buruk gibi böyle ekşi su geliyor ağzıma idare ediyorum.

Kızlar sizde de gereksiz bir gerginlik var mı. Hiç bir şeye tahammülüm yok. Adana da yaşıyorum klima altında geçiyor gece gündüz onunda etkisi var nefes alamıyorum temiz hava alamıyorum. Ama artık bugün eşime de aşırı yüklendim pişman da olmuyorum hep haklı görüyorum kendimi. Çok saçma ama biliyorum nedir bu ne zman geçer kendimden soğudum resmen
Belki de bugüne kadar sustuklarına artık susmak istemiyorsundur. Yada olaylarda hep sen alttan alırken artık onların alttan almasını, sana karşı daha hassas davranmasını istiyorsundur.. bence kendinden soğumana gerek yok.. yeni kendini keşfetmene gerek var

Ben de aynı haftadayım. Ben 2 haftadır 1 tane içiyorum yatmadan ama hep aynı saatte canım yoksa mahvoluyorum gündüz .
Bırakmaya cesaret edemiyorum. Gün içinde midem hep buruk gibi böyle ekşi su geliyor ağzıma idare ediyorum.
Benim de midem hep buruk ama Prilam inanılmaz sersemlik yapıyor hiçbir işimi yapamıyorum. Çare bulamadım bir türlü

Bazı günler bende öyle oluyorum canım üzülme hormonlar ele geçirdi bizi geçecek hepsi ❣️
1 tane içtim ben de dün ama bana mısın demedi, 4 tane içiyordum 2ye düşürdüm bırakayım istiyorum iünkü bende inanılmaz sersemlik yapıyor. Kuzenim 9 ay kusmuştu Zofer vermişti doktoru, onu soracağım ben de başka türlü olmayacak sanırım
Kızımda ortalama 5 6 ay kullandım bende zofer ama o prilam, dramamine gibi ilaçların etki etmediği zaman verilen bir ilaç. Güçlübir ilaç. Sadece sersemlikten dolayı zofer kullanma derim.

Ben de sürekli ağlıyorum instagramda karşıma ne çıksa ağlıyorum .
Akşamları özellikle kötü oluyorum. Kaybettiğim bebeğim yaşasaydı bu hafta doğacaktı ona ağlıyorum sürekli aklıma geliyor 😞😞
Kayınvalideme geldik Adana’ya sıcak da zaten . Maşallah hiç susmuyor kv. Dinliyormuş gibi yapıyorum hiç tahammülüm yok sabrediyorum 4 gün daha kalıcaz.
Bugün bana ‘ eğer önceki bebeğin ölmeseydi bu hafta doğacaktı değil mi ‘ dedi eşim de kızdı konuşma bunu diye .
Bebeğim için ilk defa ölüm kelimesiniz kullandı biri çok sinirlendim .
Çok duygusal bir zamandayım .

Akşamları özellikle kötü oluyorum. Kaybettiğim bebeğim yaşasaydı bu hafta doğacaktı ona ağlıyorum sürekli aklıma geliyor 😞😞
Kayınvalideme geldik Adana’ya sıcak da zaten . Maşallah hiç susmuyor kv. Dinliyormuş gibi yapıyorum hiç tahammülüm yok sabrediyorum 4 gün daha kalıcaz.
Bugün bana ‘ eğer önceki bebeğin ölmeseydi bu hafta doğacaktı değil mi ‘ dedi eşim de kızdı konuşma bunu diye .
Ama çok haklısın. Yazık ya minicik daha doğmamış bir bebek için böyle denir mi? Bazen büyükler diye görmezden geliyoruz ama bu kötülük yani. Allahtan eşiniz destek olmuş.

Kızlar aranızda hala Prilam kullanan var mı? Ben 20.haftadayım hala yatmadan önce 2 tane alıyorum ama maalesef tüm gün sersem gibi geziyorum o yüzden bırakayım istiyorum. Dün 1 tane içtim bugün yine çok kötüyüm zehirlenmiş gibi kusuyorum. Bırakırken bu şekilde mi oluyor bu konuda deneyiminiz var mı?
Ben kullanıyorum aynı şekilde yatmadan 2 tane içiyorum.Aşırı uyku yapıyor ağırlık çöküyor ama içmediğim zamanlar daha kötü olmuştum bırakmaya cesaret edemiyorum.Geçen 1 tane içip yattım ertesi gün kustum tekrar 2 olacak şekilde devam ediyorum.Bir ara birkaç gün rahattım bulantım yoktu geçti dedim kusmalar tekrar başladı doğuma kadar kusacağım galiba😣

zoferi banada yazmıştı doktor ama ağır bi ilaç demişti günde 1 tane içiliyormuş ama genelde kanser tedavisinde kullanan çokmuş bnde almadım prilamdan dewam ediyorum gün içinde sersemlik olmuyor ama sabah geç uyanıyorum kendime zor geliyorum belki de prilamdandır

Duygusallık bende de var saçma sapan şeylere bile ağlama potansiyelim var o durumlardan genelde kaçınmaya çalışıyorum . Malezef bazıları patavatsızca konuşuyor lafın nereye gideceğini düşünmüyor.Eşin sana destek olmuş çok güzel🙏🏻Benim de bir düşüğüm var inşallah bebeklerimizi sağlıcakla kucağımıza alacağız🙏🏻🙏🏻Lütfen kendine iyi gelen şeyleri düşün ve onlara odaklan 🌺

Bazı günler bende öyle oluyorum canım üzülme hormonlar ele geçirdi bizi geçecek hepsi ❣️

Kızımda ortalama 5 6 ay kullandım bende zofer ama o prilam, dramamine gibi ilaçların etki etmediği zaman verilen bir ilaç. Güçlübir ilaç. Sadece sersemlikten dolayı zofer kullanma derim.
Bakalım danışacağım doktoruma.

Ah canım benim senin Sebebin var tabiki. Cennet kuşun da seni orda bekliyor bazı buluşmalar burdan çok güzel bir yerde olacak sabırlar diliyorum. Karnındaki bebiş sana bütün bu günleri unutturacak inşallah 🩷 ayrıca susmayan kv kapatılsın 😅 5 yıllık gelinim anlatacakları bitti başa sarıyoruz yetti gari sus be kadin

Belki de bugüne kadar sustuklarına artık susmak istemiyorsundur. Yada olaylarda hep sen alttan alırken artık onların alttan almasını, sana karşı daha hassas davranmasını istiyorsundur.. bence kendinden soğumana gerek yok.. yeni kendini keşfetmene gerek var
Evet bence buda etkili çünkü tiksindiğim bir yiyeceği iki üç güne bir yer misin diye soruyor. Saygın yok diyorum düşüncen yok aklında tutamama değil mi değer vermeme

X