Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Ya beni zorla da olsa normal doğurtacak gibi oldukları için direkt anestezistle görüştüm o da hiç tatmin etmedi, o zaman gelince bakarız belki normal dogurursun kafasında. Hatta sinirimi bozdu Kocaelide olan özel hastaneler beni kabul etmiyor ve ben burada yaşıyorum. Bana işte anestezi benim için risk taşıdığı için ve ben de bilinçli olduğum için zannımca tedirgin oldu özele gitsene diyor. Dedim kabul etmiyorlar doğum için, Acıbademe git falan yapıyor İstanbul'daki ki doktorlara göre hiçbir özel hastane kabul etmezmiş. Hiç hoşnut kalmadım kısacası. Kendi doktoruma gidiyorum seni normal doğurtacağızdan öte bir şey demiyor. Hepimiz için en hayırlısı olsun. Son aylarda belli olur herhalde.

Ayyyy dogummlarr konusulmusss şimdi gördüm çok heyecanlandım mm canım annecim.hayatta olsaydı keşke bende sorabilseydimm hamilelik sürecini doğumu
Biz ne dusunsekte bebek belirliyor en çok galibaa ben o yüzden nasıl dogurcakma karar veremesimm

İlerleyen haftalarda ait üstü tehlikekli olabiliyor diye duydum bende canım ama zatenn şuan ben de pek sırt üstü yatamıyoruz karnim geriliyorr

Şimdi yata bildiğiniz kadar istediğiniz gibi yatın birkaç ay sonra zaten mecbur sadece sağa sola yatacağız güzel uykulara ihtiyacımız var şimdi

Allah rahmet eylesin, siz böyle deyince çok üzüldüm. Allah geride kalanlariniza sağlık uzun ömür versin.

Ya peki kizlar aranızda hic genel anestezi ile sezeryan dogum yapan yok mu? Merak ediyorum dusuncelerinizi. Ben gerçekten korkuyorum nefes alamamaktan, karnima birinin bastirmasindan, masadaki o caresizlikten vs..benim arkadaşım var öyle dogum yapan hic de sikinti olmadi dedi.

İlk kez duyuyorum ne acayip detaylar var. İnşallah kolaylıkla atlatırsınız.
Amin inşallah canım sağol bende bilmiyordum ozaman Dr sıkı sıkı tembih etti .gırtlak yapım baya zorlamış ameliyatta.
Valla ben genelde yüzüstü yatmayı seven ve hala daha öyle yatan biriyim. Suan Sırtüstü yatınca sanki nefesim kesiliyor gibi oluyor.sol yanıma çok yatıyorum çünkü oğlumun yatağı solumda.
37de cati muanesiyle belli olmuştu oğlumda.ama normali denerdim ben .özeller biraz daha sezaryen yanlısı çünkü.dr korkuttu yok rahimde kemik basık yok acı eşiğin düşük vs.istanbuldaydik ozaman.kardeslerim çok dedi gel burda şehir Hastanesi'nde yap die.pandemi olunca bı yere kimildayamadik.simdi de artık sezaryen olur

Canım sezeryansa alt kısmı mi uyustiriyorlar genede acıyı hissettinmi ben hiç bisy hissedilmiyor açıdan yana diye düşünüyordum

Normal yapınca da vajina çok büyüyor sorunları var mı ya, sezaryen yapınca da karinda göbek kalıyor falan. Ay bu doğumun iki türlüsü de bence beter.

Normal yapınca da vajina çok büyüyor sorunları var mı ya, sezaryen yapınca da karinda göbek kalıyor falan. Ay bu doğumun iki türlüsü de bence beter.
Vajina büyüyor diye bende normal doğumdan tırsıyorumsezeryan olan arkadaşlarım var eski hallerine geri döndüler hep karın gitti nasıl yaptıklarını bı ara sorucam

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah canım.anne yokluğu en büyük yaram bnm deoğlumda taa kaç saat tepip istanbullara gelmişti kurban olduğum annem ama şimdi yok.bsy sorcak oluyorsun yok.hatta oğlumda daha ben sormadan o söylerdi.aman kızım şunu şöyle yap bunu böyle yap vs.bsy yersen elini yıkamadan biyerine sürme die hep tembih ederdi.bi yicek görürsen avcunu yala derdi
Valla hem çok güzel oluyor hemde çok kötü epidural.dr un dokundugunu fln hissediyorsun.bebegi almak için bastircam dedi onu fln hep hissettim.bnm ayrıca bulantım aşırı oldu.karnim ağrıdı.karnimin ağrıdigini o an söyledim Dr inanmadı bile.hissetmemen gerek die.tabi güzel gexenlerde vardır.belki benm bunyemden belki anestezi yeterli gelmedi bilmiyorum.ama bebeği alıp sana gösteriyorlar o çok güzel

Vajina büyüyor diye bende normal doğumdan tırsıyorumsezeryan olan arkadaşlarım var eski hallerine geri döndüler hep karın gitti nasıl yaptıklarını bı ara sorucam
Kuzum ben hastaneden çıktım ertesi gün muydu ne annem sıkıca karnımı sardı.gobegim sarkmasin die.dikislerim patlar mikrop kapar falan dedim ben annecim bsy olmaz dedi. Sıkı sıkı sardılar bide kardeşimle.sonra korse taktım hemncik gitti göbeğim

Aminn canimm üzülme iclendim öyle valla
Ben dayımın vefatından sonra bir kitap okumuştum ölümle ilgili. Dini bir kitap Gazali'nin. Orada bir şey görmüştüm ve hani bizler diyoruz ya yukarıdan seni izliyor annen falan diye. Safsata olduğuna inanır ve çok üzülürdüm. Ama değilmiş. Kabir alemine dair çok fazla bilgi yokmuş kitapta ama bir evliya demiş ki iyi ruhların kabirde kalmadiklarini ve alemde gezindiklerini bizzat müşahede ettim gibi bir anlama gelen bir yer vardı. Annen ve tüm kayıplarımız inşallah bizlerle beraberler. Özlemi sadece biz yaşıyoruz bence, neyse ki onlar yaşamıyor.

Buraya da güncelleme yapayım durumumu. Arkadaşlar su gelişi durdu. Amnişure testi negatif çıktı. Bebeğin suyu da iyi seviyede. Minik savaşçım benimle Bu arada biz de bir alalım cinnabon
Canım çok çok sevindim maşaAllah Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, hepimize nasip etsin

Canım benim Allah bütün annelerimize rahmet eylesin benimde böyle destek vereck bı büyüğüm etrafımda hiç yok malesef varda yok yanii bende duyduğum şeyleri uygulamaya çalışıyorum.o yüzden tecrübeleri arkadaşlar paylaşınca burda güzel oluyor

Valla rahim büyüme konusunu bilmiyorum ama annecim ve kardeşim karnımı sıkı sıkı sarmislardi .göbeğim hiç kalmamıştı.kilolarimi da 1ay içinde verdim.hatta hamile kalmadan önce giremediğim pantolonlar fln rahatça oluyordu..sezaryen olan çoğu kişi de ne kadar zayiflarsan zayıfla o göbek duruyor mesela.bende maşallah kalmamıştı.bunda da eşime teyzeme fln dicem sarın göbeğimi die.

Canım sarmayı bende duymuştum bazilari korsede sadece takıyor sanki dimi. Bend sarmaya kalksam beni engellerler kayinvali falan kesin dikişler patlar diye

Peki hemen mi sardınız yaralar iyileşince falan mı? Bir de korse mi aldınız, korseyle mı sardınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…