Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Ay maşallah o yengeye Allah sana da kolaylık versin inşallah , bebeğin yüzünü görünce geçecek o sancılar zaten öyle düşün
Neden sol yanına yatmak zorundasın ?

Ay maşallah o yengeye Allah sana da kolaylık versin inşallah , bebeğin yüzünü görünce geçecek o sancılar zaten öyle düşün

Neden sol yanına yatmak zorundasın ?
Hamilelikte sol tarafa yatmak öneriliyor ya. Hatta sırt üstü yatmak tehlikeli deniyor. Bebeğe en iyi kan akışı sol yana yatınca oluyormuş. Diğer türlü kan akışı olması gerektiği gibi olmuyormuş. Ben de ilk öğrendiğim zamandan beri sol yanıma yatıyorum. Çok erken sol yanıma yatmaya başladım solum çürüdü.

Ben doktoruma son kontrolde sordum senin öyle bi problemin yok nasıl rahat ediyorsan öyle yat demişti. Sen doktoruna sordun mu hiç ?

Ben soluma yatmıyorum yüz üstü sağ sol sırt üstü göbek rahatsız etmedikçe uyuyorum doktorum sen rahatsız olmadığın sürece istediğim gibi yat dedi zaten bi yerden sonra sadece yan yatabileceğiz siz şimdiden neden sadece sola yatıypsunuz acaba doktor mu bişey dedi

Amin cnm inşallah sağol karakterleri nasıl peki zeyneple azranin?
Bende belime iğne yapılmasından çok korkuyorum , genel anestezi istiyorum o yüzden

Ya epidural sonrası bel ağrısı yaşayanlar da çok oluyor galiba. Of çok korkutuyor beni ama sizin söylediğiniz de çok mantıklı. Zaten doktora ben genel anestezi istiyorum dediğim de saçmalama demişti
Bende oğlumda belimden oldum ve doğum anında mide bulantisindan öldüm.kusucam ve nefes boruma kacacak die de ayrıca korktum.o iğneyi yaparlarken nasıl bı titreme oluyor anlatamam.ama bnm genel yapmam da sıkıntılı .gırtlak yapım farklıymış. Apandisit ameliyatı olduğum Dr demişti.ilerde sezaryende genel anestezi olucak olursan Dr una söyle die.o yüzden genelde yapamicam. yine kaldık epidural e bide doğum esnasında canım aklında bulunsun kafani sağa sola çevirme sakın çünkü baş ağrısı yapıyor.oglumdaki topikte söylemişlerdi.ben ilk bulantidan çevirmeye kalkistim başımı.sonra aklıma geldi oynatmadim başımı.sukur baş ağrım olmadı .
Valla cnm bnm doğum esnasında oldu ve çok korktum kusarsam ve nefes boruma kaçarsa die.
Buraya da güncelleme yapayım durumumu. Arkadaşlar su gelişi durdu. Amnişure testi negatif çıktı. Bebeğin suyu da iyi seviyede. Minik savaşçım benimle Bu arada biz de bir alalım cinnabon
Ayy çok sevindim maşallah

Benim abartmam imiş. Kimse bir şey demedi. Şimdi benim bebeğin 3 ay düşük riski yüksekti ve hep yat dediler ya. Yatma şeklini bile uygun olan en iyi şekle ayarlamaya o zamandan başladım Abartmışım işte.

nurten1984 nasılsın arkadaşım , son durum nedir neye karar verdiniz ?
Canım, herhangi bir test yaptırmayı düşünmüyorum. Annemle konuştuk geçen gün diyelim ki testi yaptırdın ve test sonucu down sendromu çıktı napacaksın, gebeliği mi sonlandiracaksin dedi. Allah ne yazdıysa, bu sefer onun kararını veremem, o yüzden test falan yapmiycaz.

Ay tesadüf daha dün bir doktorun bu konuda çektiği videoyu izledim. Diyor ki 24. Haftaya kadar istediğiniz pozisyonda yatabilirsiniz. Hatta yüz üstü bile. Ama 24ten sonra artık bebek büyüyor yüz üstü ve sırt üstü yatmak hem zor hemde sağlıklı değil. Sola evet yatmak iyi ama değişe değişe sağ sol yatabilirsiniz diyor ben zaten normalde de yüz üstü yatan biri değilim hamile kaldığımda beri hiç yatmadım. Sağıma soluma yatıyorum ama sırt üstüne yattığım oluyor. Henüz küçükler şu an biraz daha rahat olabiliriz

Ben sırt üstü yatıyorum ama burnumda et var burnum hamileliğin başından beri tıkalı. o yuzden yastıkla destekleyip sırt üstü yatıyorum hafif oturur gibi. Sağlıkla kucağımıza alacağımız güne kadar dayanacak. ama sol tarafa daha rahat ediyorum ben de. sağda bi sıkılıyorum sanki. ondanmis demek.

Ben ya yüz üstü ya sırt üstü yatan biriydim. Çok zor oluyor benim için. Artık en azından sağa biraz dönerim ya. Valla çok sağolun Benim bebegimin kafası sağ tarafta, dün sağa döndüm ilk kez sağa bir yumruk attı bence, dedim ki kafası sıkışıyor bebek adamın dön sola Derken aralıklarla uyanıp sabahı sabah ettim.

Ben de inşallah önce normal, sonra belime istiyorum. Üstelik benim fitiklarim var. Anestezi bölümü sana belden olmayabilir dedi, çok üzüldüm.
Benim de bel fıtığım var. Çok korkmuştum. Doktor iğne yapılan yerle fıtıkların alakası yok dedi. İlk doğumu sezaryen oldum, belden uyuşturmayla. Bir sıkıntı olmadı çok şükür. Başka bir doktordan daha fikir mi alsanız ki

Amin cnm inşallah sağol karakterleri nasıl peki zeyneple azranin?
Valla Azra biraz cadı ama Zeynep akıllı
Hiç sormadım en iyisi sorayım gidince. Çünkü bebek için sanıyorum benim uyumam daha önemli olabilir.3'te ancak bayıldım galiba.
Bence sor mutlaka ve boşuna kendine işkence etme
Ben olsam bende aynı kararı verirdim arkadaşım. Bence hiç bir sorun da olmayacak

şimdi balık gibi onlar sürekli pozisyon değişiyorlar sabahtan akşama bile pozisyonları değişir rahat olun yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…