Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Acaba park yataklar mı daha kullanışlı yoksa karyolalar mı ben ikeadan karyola beğendim. Biri beyaz renk diğeri mavi.

Eklentiler

• IMG_8343.jpeg
    IMG_8343.jpeg
    136,2 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_8342.jpeg
    IMG_8342.jpeg
    108,3 KB · Görüntüleme: 62
Kızlar sürekli yatmak zorunda olanlar nasıl geçiyor hamilelik 😬 ben çok bunaldım, baya ağlama krizleri geliyor 🤭 eşim yanımda olamıyor, fındık bahçelerimiz var bizim tam o zaman denk geldi hamileliğim, doğal olarak o bahçelerde işçilerle vs uğraşıyor, annem kız kardeşimin kızına baktığı için gelemiyor yanıma bütün gün tek başımayım çok bunaldım😬 sürekli bir ağlama modundayım özellikle şu 2-3 gündür 😁 Siz neler yapıyorsunuz, nasıl geçiyor 😬

Ben Kraft Napoli ve Kraft Safe Sleep aldım. Bence beşik gayet güzel. Arkadaşım 3 4 sene kullanmış bebeği ile. Hatta şimdi taşınıyordu çıkarıp baktı benim için taş gibi duruyor dedi. Sadece sallanması çok kötü. Bu Monaco serisi galiba. Pek farkı olduğunu sanmıyorum. Yoyko'ya bakmıştım park yataklarda aynı sallanma aparatı Kraft ile ve çok kötü sallanması.
Evet napoli serisi zaten çok da seçenek yok gibi değil mi

Ben Kraft Napoli ve Kraft Safe Sleep aldım. Bence beşik gayet güzel. Arkadaşım 3 4 sene kullanmış bebeği ile. Hatta şimdi taşınıyordu çıkarıp baktı benim için taş gibi duruyor dedi. Sadece sallanması çok kötü. Bu Monaco serisi galiba. Pek farkı olduğunu sanmıyorum. Yoyko'ya bakmıştım park yataklarda aynı sallanma aparatı Kraft ile ve çok kötü sallanması.
Nereden aldınız canım siz . Biz civile baktık kampanya vardı doğruysa tabi .

Normal doğumda da yapıyorlar ki o iğneyi. Evet fıtık varsa sen sezeryan olursa genel anestezi almalısın eğer normal olursa da epiduralsiz olmalı. 🥹 ben kaybettiğim bebeklerimi normal doğumla epidural falan olmadan doğurdum. O sancı çok kötüydü , tarifi yok. Önceden nasıl doğuruyormuş annelerimiz ya
Çılgınlık vallahi hele doğuda 10 tane doğuruyorlar, kendi canlarının kıymeti yok 🥹

Nereden aldınız canım siz . Biz civile baktık kampanya vardı doğruysa tabi .
Ben Napoli'yi Kraft'ın kendi sitesinden puseti ile beraber aldım. Hiç gidip göremedim Kocaelide nereyi gezdi isem. Bir de ben gezerek alışveriş yapmayı sevmiyorum. Park yatağı da Safe Sleep Trendyol Kraft sayfasından aldım. Şimdi baktım Civil'in İnternet sitesindeki fiyatı ile Kraft'tan aldığım fiyatı ayni Napoli'yi. Benim aldığım Safe Sleep modeli yok Civil'de. Ama bence hepsi birbirine benziyor görerek alıyorsan zaten iyisini kötüsünü az çok anlarsın.

Kızlar sürekli yatmak zorunda olanlar nasıl geçiyor hamilelik 😬 ben çok bunaldım, baya ağlama krizleri geliyor 🤭 eşim yanımda olamıyor, fındık bahçelerimiz var bizim tam o zaman denk geldi hamileliğim, doğal olarak o bahçelerde işçilerle vs uğraşıyor, annem kız kardeşimin kızına baktığı için gelemiyor yanıma bütün gün tek başımayım çok bunaldım😬 sürekli bir ağlama modundayım özellikle şu 2-3 gündür 😁 Siz neler yapıyorsunuz, nasıl geçiyor 😬
Keşke yatmaya zaman bulabilsemde sıkıntıdan ağlasam bende 😂 4 yaş bereketli bir oğlum var,okul hazırlığı alışverişi,etkinliği parkı,ev yemek temizlik derken saniye dinletemiyorum.üstelik lekelenmem var dinlenmem lazım ama mecburen ataktayım keyfini çıkar bence

Benim 5. ay bitmek üzere. Bir ay sonrasına bebeğin çantası hazır olmuş olur biraz erken de olsa şu an işlerimin yoğun olmadığı zaman, hem son trimester hem iş hem de başka uğraşlarım olacak. 6. ayda her şeyi bitirmek istiyorum. O yüzden camasir deterjanini dahi aldım miniğimin. 🙃 Sizce ne zaman hazırlanmalı? Bence erken doğum ihtimaline binaen 6. ay sonu itibari ile bitmiş olmalı.

Ya peki kizlar aranızda hic genel anestezi ile sezeryan dogum yapan yok mu? 😔Merak ediyorum dusuncelerinizi. Ben gerçekten korkuyorum nefes alamamaktan, karnima birinin bastirmasindan, masadaki o caresizlikten vs..benim arkadaşım var öyle dogum yapan hic de sikinti olmadi dedi.
Ya hiç korkulacak bişey yok merak etmeyin bebeğin heyecanınından kendinizi düşünemiyorsunuz sadece ona odaklanıyorsunuz 🥹🫠

Benimde şöyle oldu belden iğne oldum bi türlü uyuşmadım bunlar ha bire beni çimdikliyor hocam fena hissediyorum diyordum 😁 bi 10 dk bekledik sanırım ara ara beni çimdiklediler ben hala uyuşuk değilim bilemiyorum tansiyonum da yükseldi ondan mı bi gözümü açtım hoop odadayım acılar içinde 🥹 doğum yapılmış beni uyutmuşlar, hiç doktoruma soramadım nedne uyuttunuz diye bebişin heyecanınından , dr a sancım var diyorum parol taksınlar hemen dedi hiç unutmam parol kesmez dikloron yapın dedim 😅 geldiler hemen bacaktan iğne yaptılar. Benim süreç böyle oldu mesela ama uyanık kalıp her şeye şahit olmak isterdim ilk ağlayışı ilk dokunuş, inşallah Allah kısmet ederse bu doğumumda uyutulmak istemiyorum 🙏

Ya peki kizlar aranızda hic genel anestezi ile sezeryan dogum yapan yok mu? 😔Merak ediyorum dusuncelerinizi. Ben gerçekten korkuyorum nefes alamamaktan, karnima birinin bastirmasindan, masadaki o caresizlikten vs..benim arkadaşım var öyle dogum yapan hic de sikinti olmadi dedi.
Benim görümcem genel anesteziyle doğum yaptı kendine gelmesi uzun sürdü hatta bebeği getirip kucagına verdiler hala tam ayılamadığı için tutamadı sütü geç geldi çok üşüdü yani tavsiye etmem
Ben iki tane sezeryan oldum simdi 3. Olucam epidural ile yapıldı en ufak bi acı hissetmiyorsun dogum esnasında ama karnına bastırdıklarını vs hissediyorsun ama acı yok ve sonrasında da bel agrım olmadı ikisinde de yani sanırım biraz yapan kişiye de baglı bilmiyorum. Daha doğum bsslamadan epiduralden sonra biraz mide bulantısı oluyor soruyolar zaten iyi misin miden bulanıuor mu diye ben bulanıyor dedm kusmam için kap verdiler kustum geri düzeldim çok iyidim sorun yok yani
hanımlar merhaba, ilk defa dün bebek arabası, puset, otokoltuğu baktım ama aklım bir konuda karıştı sizden fikir almak istedim. Bebek arabasına puset alacağım, o zaten oto koltuğu olarak da kullanılabiliyor 1 yaşına kadar dediler. Ama oto koltukları da 0-18 kg yazıyor. kaç yaşına kadar kullanır 18 kg mı? pusetten sonra kullanması için kilo aralığı daha çok olan bişe mi almak lazım ? yardımcı olursanız sevinirim çok kafam karıştı :110:
Puseti her iki cocugumda 8aya ksdar kullanabildim sonrasında 9aylıkken oto koltuguna geçtim ben 0-36 kilo olanları tercih ettim cünkü 0-18 olursa onlarda hemen hemen puset gibi oldukları için sonra tekrar değiştirmek zorundasın e 9-36 kilo alınca da bunlsrın yatış pozisyonu yok bebek uzun yolda yada sehir içi bile oldugunda uyuyakalınca kafa öne düşüyor yine de siz bilirsiniz

Valla rahim büyüme konusunu bilmiyorum ama annecim ve kardeşim karnımı sıkı sıkı sarmislardi .göbeğim hiç kalmamıştı.kilolarimi da 1ay içinde verdim.hatta hamile kalmadan önce giremediğim pantolonlar fln rahatça oluyordu..sezaryen olan çoğu kişi de ne kadar zayiflarsan zayıfla o göbek duruyor mesela.bende maşallah kalmamıştı.bunda da eşime teyzeme fln dicem sarın göbeğimi die.
Nasıl sardılar daha doğrusu neyle sardılar? Bi de hangi korseyi kullandınız?

hanımlar merhaba, ilk defa dün bebek arabası, puset, otokoltuğu baktım ama aklım bir konuda karıştı sizden fikir almak istedim. Bebek arabasına puset alacağım, o zaten oto koltuğu olarak da kullanılabiliyor 1 yaşına kadar dediler. Ama oto koltukları da 0-18 kg yazıyor. kaç yaşına kadar kullanır 18 kg mı? pusetten sonra kullanması için kilo aralığı daha çok olan bişe mi almak lazım ? yardımcı olursanız sevinirim çok kafam karıştı :110:
Bende bu şekilde aldım puset 1 yaşına kadar kullandık o yaşta bebek zaten 9 10 kg oluyor ortalama, sonrasında 0-18 kg alırsanız doğumdan 4 yaşa kadar kullanabiliyorsunuz ya da 9 -36 kg aralığı var 9 kg dan itibaren kullanabiliyorsunuz 36 kg da 12 yaşa denk geliyor ve sanırım bir de 9-18 kg olanları da var

Keşke yatmaya zaman bulabilsemde sıkıntıdan ağlasam bende 😂 4 yaş bereketli bir oğlum var,okul hazırlığı alışverişi,etkinliği parkı,ev yemek temizlik derken saniye dinletemiyorum.üstelik lekelenmem var dinlenmem lazım ama mecburen ataktayım keyfini çıkar bence
Hiç öyle bir keyif değil inanın🙂 serklajım var sürekli birşey olacak düşüncesiyle evde tek başına beklemek çok zor, keşke ben de normal bir gebelik geçirip bir sürü meşgalem olsaydı da düşünmekten kafayı yemeseydim 😄 herkesin derdi farklı işte 🤭

Bende bu şekilde aldım puset 1 yaşına kadar kullandık o yaşta bebek zaten 9 10 kg oluyor ortalama, sonrasında 0-18 kg alırsanız doğumdan 4 yaşa kadar kullanabiliyorsunuz ya da 9 -36 kg aralığı var 9 kg dan itibaren kullanabiliyorsunuz 36 kg da 12 yaşa denk geliyor ve sanırım bir de 9-18 kg olanları da var
Bebeğin yada cocugun iri bebek yada kilolu bebek oldugunu düşün canım benm bebeklerimin ikisi de 1 yaşında 15 kiloydular smdi buyuk olan 5bucuk yasında iri yapılı 32 kilo

Bebeğin yada cocugun iri bebek yada kilolu bebek oldugunu düşün canım benm bebeklerimin ikisi de 1 yaşında 15 kiloydular smdi buyuk olan 5bucuk yasında iri yapılı 32 kilo
Ayy maşallah benim söylediklerim normal kiloda olanlar için😁 o zaman sizi 0-18 de kurtarmaz küçük gelebilir 36 kg kadar olanları alabilirsiniz

X