Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Ayyyy dogummlarr konusulmusss şimdi gördüm çok heyecanlandım mm 😂😂 canım annecim.hayatta olsaydı keşke bende sorabilseydimm hamilelik sürecini doğumu 🥺
Biz ne dusunsekte bebek belirliyor en çok galibaa ben o yüzden nasıl dogurcakma karar veremesimm 😂
Mekanı cennet olsun anneciğinin 🙏🏻🙏🏻
Benim önceki doğumdan kalma travmam var normal yapamam ki zaten hem serklaj olduğu için hem de plesenta rahime biraz yapıştığı için sezeryan olması gerekiyor 😅
Normal yapınca da vajina çok büyüyor sorunları var mı ya, sezaryen yapınca da karinda göbek kalıyor falan. Ay bu doğumun iki türlüsü de bence beter.
Kız içimizden insan çıkacak ya , tabi bir yerlerimiz bozulacak 😅
Canım benim daha olmadı detaylı da ogrenirsm yazicsm bilgilendirmek istedim sen sormadan
Seninkini biliyorum kuşum ondan sormadım 😘

Benim önceki doğumdan kalma travmam var normal yapamam ki zaten hem serklaj olduğu için hem de plesenta rahime biraz yapıştığı için sezeryan olması gerekiyor 😅

Çatlak fikrine yeni alışmıştım. Şimdi bir de bu korku çıktı. Neyse buna da oğlum sağlıklı olsun da alışırım😅 Ne güzel senin başımıza gelecekleri bilip kabullenme halin. Keşke ben de senin gibi olsam 🙃 Daha bebeği öğrendim çatlak düşünmeye başladım herkesten evvel çıktı ahahaha. Neyden korksam başıma geliyor 😃

Canım serklaj olduğu için sezaryen olman mı gerekiyor, doktor mu dedi
Ben doktora sordum, hayır normal de doğurabilirsin dedi🤷🏻‍♀️

Kızlar Carrefoursa'da Omo bebek deterjanı iki al bir öde olmuş. Ama içeriği temiz mi bilmediğim için alamadım. Bir de Roxy Bahar Çiçekleri yüzde 50 indirimde 50 TL'ye düşmüş. Onunla da bebek kıyafetleri yıkanıyor galiba. İkisi de sağlıklı mi bilemediğim için almadım. Ama fiyatı epey iyiydi. Bilgisi olan var mı?

Çatlak fikrine yeni alışmıştım. Şimdi bir de bu korku çıktı. Neyse buna da oğlum sağlıklı olsun da alışırım😅 Ne güzel senin başımıza gelecekleri bilip kabullenme halin. Keşke ben de senin gibi olsam 🙃 Daha bebeği öğrendim çatlak düşünmeye başladım herkesten evvel çıktı ahahaha. Neyden korksam başıma geliyor 😃
Valla korkunun ecele faydası yok. Ben artık kabullendim olacak olan oluyor gene de. Tabi ki biz her zaman elimizden geleni yapalım ama bişey olacaksa bir şekilde oluyor 😅 saldım ben o yüzden 😂
Canım serklaj olduğu için sezaryen olman mı gerekiyor, doktor mu dedi
Ben doktora sordum, hayır normal de doğurabilirsin dedi🤷🏻‍♀️
Yok kuşum sadece serklajdan dolayı değil bir de plesenta rahime yapışmış o yüzden.

Hamilelikte sol tarafa yatmak öneriliyor ya. Hatta sırt üstü yatmak tehlikeli deniyor. Bebeğe en iyi kan akışı sol yana yatınca oluyormuş. Diğer türlü kan akışı olması gerektiği gibi olmuyormuş. Ben de ilk öğrendiğim zamandan beri sol yanıma yatıyorum. Çok erken sol yanıma yatmaya başladım solum çürüdü.
Sol tarafa yatmak en faydalısı ama devamlı o pozisyonda yatmak imkansız. Benim doktorum rahat ettiğin her pozisyonda yat diyor, zaten bebekler küçük daha. Bence şimdiden kasmayın kendinizi bu kadar.

Canım sarmayı bende duymuştum bazilari korsede sadece takıyor sanki dimi. Bend sarmaya kalksam beni engellerler kayinvali falan kesin dikişler patlar diye😂
Benm ilk olarak 2tane eşarbı uçlarından bağlayıp sardılar üstüne korse taktım.kv fln karışmasın bı zahmet.
Peki hemen mi sardınız yaralar iyileşince falan mı? Bir de korse mi aldınız, korseyle mı sardınız?
Valla hastanede bı gece kaldım ertesi gün çıktım.ya çıktığım gündü yada bı sonraki gün olması gerek.korse okadar sıkmadı.2esarbi uçlarından bağlayıp karnıma sardılar sıkı sıkı.ustune de korse taktım ama korsenin bı faydası olmadı.tabi sezaryenim çok güzel yapılmıştı.ciktigim gün bile banyo önermişti Dr. O yüzden çok sıkıntı olmadı şükür.

Valla korkunun ecele faydası yok. Ben artık kabullendim olacak olan oluyor gene de. Tabi ki biz her zaman elimizden geleni yapalım ama bişey olacaksa bir şekilde oluyor 😅 saldım ben o yüzden 😂

Yok kuşum sadece serklajdan dolayı değil bir de plesenta rahime yapışmış o yüzden.
Anladım canım, bir an acaba benim doktor atladı yanlış mı söyledi bana dedim 🤭
Sağlıkla gelsinler de nasıl geldiklerinin önemi yok 😚

hanımlar merhaba, ilk defa dün bebek arabası, puset, otokoltuğu baktım ama aklım bir konuda karıştı sizden fikir almak istedim. Bebek arabasına puset alacağım, o zaten oto koltuğu olarak da kullanılabiliyor 1 yaşına kadar dediler. Ama oto koltukları da 0-18 kg yazıyor. kaç yaşına kadar kullanır 18 kg mı? pusetten sonra kullanması için kilo aralığı daha çok olan bişe mi almak lazım ? yardımcı olursanız sevinirim çok kafam karıştı :110:

hanımlar merhaba, ilk defa dün bebek arabası, puset, otokoltuğu baktım ama aklım bir konuda karıştı sizden fikir almak istedim. Bebek arabasına puset alacağım, o zaten oto koltuğu olarak da kullanılabiliyor 1 yaşına kadar dediler. Ama oto koltukları da 0-18 kg yazıyor. kaç yaşına kadar kullanır 18 kg mı? pusetten sonra kullanması için kilo aralığı daha çok olan bişe mi almak lazım ? yardımcı olursanız sevinirim çok kafam karıştı :110:
Ben bu konuyu araştırdım deneyimim yok ama 0 36 kg olanlar sağlıklı değilmiş. Benimki 0 13 kg arası bebek için kullanılabilir yazıyor ben de 9 36 kg olanlardan almayı düşünmüştüm bu nedenle. Bebekler için oto koltuğu öncelikle 0 18 sonra 18 36 kg almak daha iyiymiş. Kg aralığı ne kadar büyürse kendisinden beklenen performansı daha az veriyormuş, iyi değilmiş. Ben puseti oto koltuğu olduğu için ve bir nedenle arabayı ilk 6 ay çok kullanamayabileceğim için 9-18 ve 18-36 şeklinde almayı düşünüyorum. Marka olarak da herkes Besafe iyi diyor. Özellikleri iyi ama deneyimim yok.

Kızlar biz kraft napoli bebek arabasını almaya karar verdik .
Bir de bu beşiklerden birini . İlk gebeliğim fazla bir bilgim yok bu beşikler nasıl fikrinize ihtiyacım var 🥰🌹🫠

Eklentiler

• 900AD266-0CF2-4C42-8048-9407F2E60C19.jpeg
    900AD266-0CF2-4C42-8048-9407F2E60C19.jpeg
    140,6 KB · Görüntüleme: 43
  • 4B756E9D-4C6F-4C9E-8E45-0EBB238746D9.jpeg
    4B756E9D-4C6F-4C9E-8E45-0EBB238746D9.jpeg
    138,4 KB · Görüntüleme: 43
  • 83D520E1-7250-4AD9-BA32-CDAE2025E869.jpeg
    83D520E1-7250-4AD9-BA32-CDAE2025E869.jpeg
    141,1 KB · Görüntüleme: 45
Ben bu konuyu araştırdım deneyimim yok ama 0 36 kg olanlar sağlıklı değilmiş. Benimki 0 13 kg arası bebek için kullanılabilir yazıyor ben de 9 36 kg olanlardan almayı düşünmüştüm bu nedenle. Bebekler için oto koltuğu öncelikle 0 18 sonra 18 36 kg almak daha iyiymiş. Kg aralığı ne kadar büyürse kendisinden beklenen performansı daha az veriyormuş, iyi değilmiş. Ben puseti oto koltuğu olduğu için ve bir nedenle arabayı ilk 6 ay çok kullanamayabileceğim için 9-18 ve 18-36 şeklinde almayı düşünüyorum. Marka olarak da herkes Besafe iyi diyor. Özellikleri iyi ama deneyimim yok.
satış temsilcisi de bize 0-18 besafe önerdi. Puseti bebek iri olursa 1 yıl kullanamayabiliyor, bebek küçük olduğu için de büyük olan oto koltuklar tehlikeli oluyor dedi. Baştan alacaksanız 0-18 alın yada bekleyip bebeğin puset kullanımına göre alırsınız dedi ama bende emin olamadım. Teşekkür ederim.

Kızlar biz kraft napoli bebek arabasını almaya karar verdik .
Bir de bu beşiklerden birini . İlk gebeliğim fazla bir bilgim yok bu beşikler nasıl fikrinize ihtiyacım var 🥰🌹🫠
Ben Kraft Napoli ve Kraft Safe Sleep aldım. Bence beşik gayet güzel. Arkadaşım 3 4 sene kullanmış bebeği ile. Hatta şimdi taşınıyordu çıkarıp baktı benim için taş gibi duruyor dedi. Sadece sallanması çok kötü. Bu Monaco serisi galiba. Pek farkı olduğunu sanmıyorum. Yoyko'ya bakmıştım park yataklarda aynı sallanma aparatı Kraft ile ve çok kötü sallanması.

satış temsilcisi de bize 0-18 besafe önerdi. Puseti bebek iri olursa 1 yıl kullanamayabiliyor, bebek küçük olduğu için de büyük olan oto koltuklar tehlikeli oluyor dedi. Baştan alacaksanız 0-18 alın yada bekleyip bebeğin puset kullanımına göre alırsınız dedi ama bende emin olamadım. Teşekkür ederim.
Ben bekleyip bebeğin gelişimine göre alma taraftarıyım. Rica ederim ne demek.

Ben Kraft Napoli ve Kraft Safe Sleep aldım. Bence beşik gayet güzel. Arkadaşım 3 4 sene kullanmış bebeği ile. Hatta şimdi taşınıyordu çıkarıp baktı benim için taş gibi duruyor dedi. Sadece sallanması çok kötü. Bu Monaco serisi galiba. Pek farkı olduğunu sanmıyorum. Yoyko'ya bakmıştım park yataklarda aynı sallanma aparatı Kraft ile ve çok kötü sallanması.
Canım bu beşik tam yatak hizasına geliyormu bebiş görünümü ben yatarken yani ben araştırma yapmadım daha ama nesillerde kademe oluyomus galiba bunda varmı bn normalde ahşap beşik düşünüyordum ama ilerleyen aylarda tırmanır düşer diye korktum şimdi bunlarda öyle bir sorun olurmu acaba

X