Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    142
Kizlar ben şehir Hastanesi'ne gidiyorum ya 17+5te gitmiştim ayrintiliya .şükür bsy demedi olumsuz ama burda herkes 20li haftalarda gidiyor.icim bı huzursuz oldu.ozele mı gitsem ilerki haftalarda acaba kararsız kaldım.beni perinatoloji ye randevu için gönderen Dr şehir hastanesindeki Dr du...ilçede devlete gittiigim Dr da erkene almışsın randevuyu ama şimdi bı git muane olmuş olursun ilerki haftalarda bidaha randevu verirler perinatoloji den demisti.
Erken mi bilmiyorum ama bana doktor 20den önce yaptırma 21 ideal demişti sanırım büyük olmaları gelişimleri daha detaylı görmeyi sağlıyordur diye düşünüyorum randevu alırken de haftanız kaç bu hafta uygun size vs demişlerdi.

Arkadaşlar fetal DNA’yı panoramadan yaptıranlar bir broşür yada telefon numarası paylaşabilirsiniz firmayı bulamadım

Kızlar kumaşı çok güzel geceliğin üst sabahlığı da satılıyor tavsiye ederim

Bunları gördüm ben dün alcaaktım doğum yapan bir arkadaşım dedi ki kanaman olacak açık renk çok mantıklı değil koyu renklerde al dedi kafam karıştı 😕 ama fiyatı epeyi uygun

🤣🤣🤣Ayy yalnız değilmişim bende bu miğde bulantısı ne diyodum geçen master chefte simit yapmışlardı o gün ekmek peynir zeytin falan yedim bide çok tehlikeli saatlere dikkat edin🤣🤣🤣🤣
Allahtan o saatlerde ben 45.rüyamı görüyorum sjakkask yoksa işim yaştı 😂

kızlar engin tecrübelerinize dayanarak gebelik dışında bişey danışmak istiyorum😁 şimdi biz haftasonu bebek odası için tül almıştık o tül poşette arabada baya bi akşama kadar bekledi ewe gelincede yıkamadan asmayalım dedim sular kesikti geceye kadar gelmedi bnde poşetten çıkarmayı unutmuşum ertesi güne kadar öyle bekledi yani ertesi gün tül ayarında yıkayıp 600 de sıktırdım nemli astık ama sonuç poşetteki kat izleri geçmemiş ütü de yapmak istemiyorum nasıl düzelcek bu tül tekrar daha düşük devirde sıktırsam düzelir mi başına gelen var mı ya🥺🥺
ya annemin evinden biliyorum kaldıkça düzeliyor sanki

Kızlar selamlar, 2-3 haftadır grubu takip edemiyordum. Bugün doktora gittik oğlumuzun pipisini net olarak gördük. 12.haftadan beri erkeğe benziyor, büyük ihtimalle erkek diyordu doktorlar artık kesinleşti. 💙 19+4deyiz her şeyimiz şükürler olsun iyi gidiyor. 2 hafta içinde odasını yapmaya başlayacağız inşallah.

Benim sizlere bir sorum olacak, çok beyaz tenli değilim ama esmer de değilim buğday diyebiliriz. Çok fazla benim(nevüs) vardı zaten büyük renkli et benlerinden(koyu renkli) son 20 yılda 7-8 kere aldırmışımdır farklı yerlerden. Yüzden, sırttan, uyluktan vs. Yüzümden 3 kere aldırdım 2si tekrar çıktı hatta. Şimdi boyunumun etrafı açık renkli et beni ve koyu renkli normal ben ile doldu 🤦🏼‍♀️ bide sıcak terliyorum kaşınıyor yara yapıyorum. Ve mevcut diğer et benlerim büyüdü. Doktora sordum gebelikte normal dedi, internette de öyle diyor gebelikte çıkar doğum sonrası geri geçer diyor. Östrojen artışına bağlı oluyormuş. Ben sorunu yaşayan oldu mu başka?
Annem kardeşime hamileyken annemde çıkmıştı o sırada bende de çıktı. Virüslü oldukları için bulaşabiliyor. Ben bir kere aldırdım 4/5 sene önce. Şimdi hamileyim tekrardan çıktı hamileyken artacağını biliyordum. Hormonlarla artış oluyor malesef. Doğum sonrası aldırırsınız şimdi aldırmak riskli olabilir

Bunları gördüm ben dün alcaaktım doğum yapan bir arkadaşım dedi ki kanaman olacak açık renk çok mantıklı değil koyu renklerde al dedi kafam karıştı 😕 ama fiyatı epeyi uygun
İlla pijama ya tasacak diye birsey yok ki. Zaten böyle pijamalar mavi bile olsa acik renk oluyor. Her sekilde risk aynı yani bence. Bunlar dursun sonra da giyersin denk gelirse bir daha alirsin

Ben de öyle düşünüyorum. İnstagramda doğum sonrası videolarda falan beyaz krem giyenler var kilo da olunca çok hoş gelmedi bana . Koyu renkler daha derli toplu duruyor bence . Tabi zevk meselesi 😊 ben koyu renk alıcam .
Ama fiyatlar gerçekten çok uygun doğum sonrası ev için alınabilir. Bence suwen in pijamaları kesinlikle pentiden sağlam tasarımlarını pek sevmesem de 😊😊

kızlar engin tecrübelerinize dayanarak gebelik dışında bişey danışmak istiyorum😁 şimdi biz haftasonu bebek odası için tül almıştık o tül poşette arabada baya bi akşama kadar bekledi ewe gelincede yıkamadan asmayalım dedim sular kesikti geceye kadar gelmedi bnde poşetten çıkarmayı unutmuşum ertesi güne kadar öyle bekledi yani ertesi gün tül ayarında yıkayıp 600 de sıktırdım nemli astık ama sonuç poşetteki kat izleri geçmemiş ütü de yapmak istemiyorum nasıl düzelcek bu tül tekrar daha düşük devirde sıktırsam düzelir mi başına gelen var mı ya🥺🥺
Tekrar yıkatın 400 devir ama 10 dakika kala kapatın makineyi, ben normalde de 600 de sıktırmam hemen kırışıyor ,internetten aldığımız tüller kac gün geziyor kargoda posetin icinde

Maxi cosi leonada güzel uzun boylular için o araba bende ondan elemiştim tutma yeri uzunmuş
İnglesina quid -tentesi kocaman kompak ve hızlı kapanıyo tekerleklerıde küçük değil tek yön
İnglesina maior- tutma yeri uzun kocaman tekerlek dağ bayır sürülür kolay katlanıyo tek yön
Nuna triv next - çift yön geniş oturma yeri sürüş güzel eksi yani tutma barı katlanınca yere geliyo eğilmek gerekiyo
Cybex eezy twist -çift yön büyük teker süspansiyonu içi geniş tente ama quid kadar geniş değil
Easywalker jackey xl -tek yön uzun boy için ideal tekerlekleri efsana kocaman ve aşırı kolay kapanıyo tek hamlede kendiliğinden kapanıyo
Bu modellere nerde baktınız acaba? ben gezdiğim mağazalarda bu maraları göremedim hiç:KK64:

Tekrar yıkatın 400 devir ama 10 dakika kala kapatın makineyi, ben normalde de 600 de sıktırmam hemen kırışıyor ,internetten aldığımız tüller kac gün geziyor kargoda posetin icinde
Bi de öyle deneyim açılır inşallah diğer tüllerimde keten ama onlarıda 600 de sıktırıyodum ilk defa başıma geldi

Ben de öyle düşünüyorum. İnstagramda doğum sonrası videolarda falan beyaz krem giyenler var kilo da olunca çok hoş gelmedi bana . Koyu renkler daha derli toplu duruyor bence . Tabi zevk meselesi 😊 ben koyu renk alıcam .
Ama fiyatlar gerçekten çok uygun doğum sonrası ev için alınabilir. Bence suwen in pijamaları kesinlikle pentiden sağlam tasarımlarını pek sevmesem de 😊😊
ben kızımda doğumdan çıkınca pembe ertesi gün fotoğraf çekilmiştik beyaz giydim önemli olan doğru ped klasik pedlerden takarsanız risk çünkü kanama yoğun geliyor ilk gün hasta bezi takmışlardı maşallah o sırtıma kadardı :) ertesi günü de depend kullanmaya başladım hem kullan at kiloda geçme derdi yok zaten
31109882-ce5409-1650x1650.jpg
kendisi kilot hemde heryerden sızdırmama özelliği var bebek bezi gibi sadece kilot gibi giyiliyor.

ben kızımda doğumdan çıkınca pembe ertesi gün fotoğraf çekilmiştik beyaz giydim önemli olan doğru ped klasik pedlerden takarsanız risk çünkü kanama yoğun geliyor ilk gün hasta bezi takmışlardı maşallah o sırtıma kadardı :) ertesi günü de depend kullanmaya başladım hem kullan at kiloda geçme derdi yok zatenEki Görüntüle 3468901 kendisi kilot hemde heryerden sızdırmama özelliği var bebek bezi gibi sadece kilot gibi giyiliyor.
Aynen bende bunlardan kullanmıştım hiç sıkıntı yaşamadım.ilk birkaç gün bunlar baya iyi oluyor.

Kızlar selamlar, 2-3 haftadır grubu takip edemiyordum. Bugün doktora gittik oğlumuzun pipisini net olarak gördük. 12.haftadan beri erkeğe benziyor, büyük ihtimalle erkek diyordu doktorlar artık kesinleşti. 💙 19+4deyiz her şeyimiz şükürler olsun iyi gidiyor. 2 hafta içinde odasını yapmaya başlayacağız inşallah.

Benim sizlere bir sorum olacak, çok beyaz tenli değilim ama esmer de değilim buğday diyebiliriz. Çok fazla benim(nevüs) vardı zaten büyük renkli et benlerinden(koyu renkli) son 20 yılda 7-8 kere aldırmışımdır farklı yerlerden. Yüzden, sırttan, uyluktan vs. Yüzümden 3 kere aldırdım 2si tekrar çıktı hatta. Şimdi boyunumun etrafı açık renkli et beni ve koyu renkli normal ben ile doldu 🤦🏼‍♀️ bide sıcak terliyorum kaşınıyor yara yapıyorum. Ve mevcut diğer et benlerim büyüdü. Doktora sordum gebelikte normal dedi, internette de öyle diyor gebelikte çıkar doğum sonrası geri geçer diyor. Östrojen artışına bağlı oluyormuş. Ben sorunu yaşayan oldu mu başka?
Bende de aynı durum söz konusu. Daha doğrusu doğumdan önce hiç et benim yoktu. Ama Doğumdan sonra vücudumda en az 10-15 tane et beni çıktı. Doktora gittim normal dedi. Bazısı geçti ama çoğu kaldı. Şimdi bu hamileliğimde de başladı çıkmaya. Yapısal sanırım çok sorun etmiyorum.

ben kızımda doğumdan çıkınca pembe ertesi gün fotoğraf çekilmiştik beyaz giydim önemli olan doğru ped klasik pedlerden takarsanız risk çünkü kanama yoğun geliyor ilk gün hasta bezi takmışlardı maşallah o sırtıma kadardı :) ertesi günü de depend kullanmaya başladım hem kullan at kiloda geçme derdi yok zatenEki Görüntüle 3468901 kendisi kilot hemde heryerden sızdırmama özelliği var bebek bezi gibi sadece kilot gibi giyiliyor.
Ben de ebebekten buna benzer bir şey aldım ama bakalım nasıl gelecek 😊

Kızlar kumaşı çok güzel geceliğin üst sabahlığı da satılıyor tavsiye ederim

Ben de bakıyorum bunlara ama genelde gecelik öneriyorlar. İlk gün kanama kontrolü için devamlı bakıyorlarmış, o nedenle bu modelin kullanışsız olduğunu duymuştum. Ben de gecelik pek sevmem, tecrübeli anneler bizi aydınlatabilir mi? :)

Kizlar ben şehir Hastanesi'ne gidiyorum ya 17+5te gitmiştim ayrintiliya .şükür bsy demedi olumsuz ama burda herkes 20li haftalarda gidiyor.icim bı huzursuz oldu.ozele mı gitsem ilerki haftalarda acaba kararsız kaldım.beni perinatoloji ye randevu için gönderen Dr şehir hastanesindeki Dr du...ilçede devlete gittiigim Dr da erkene almışsın randevuyu ama şimdi bı git muane olmuş olursun ilerki haftalarda bidaha randevu verirler perinatoloji den demisti.
Ben sizin yerinizde olsam özelden randevu alırdım, bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama içiniz rahat eder. Hem özelde epey detaylı bakılıyor cd falan da veriyorlar genelde

X