2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Şanslısın dicem ama eve gönderselerdi hastaneye tekrar varamadan doğacakmış bebeğin ilk doğumdan sonrası çok kolay diyorlar zaten. Geçen hastaneye gittiğimde bi odada doğum oldu mesela. 2. doğumuymuş kadının. Gittiğimizde 7 cm açıklığı var dediler. Oturduk 10 dk geçmeden açıklığı tam diye biri bağırdı odadan. Ebe koşturdu bebeği 3-4 dk içinde doğurtup geldi Kadın of bile demedi ya çıt çıkarmadan doğurdu resmen. Nasıl özendim

Aslında magnezyum alıyorum. Yarın kontrol var. Bakalım ne dicek doktor. Su içemiyorum maalesef. Bi yudum içsem mahvoluyorum.
Az kaldı ya inş. Böyle diye diye geçiyor
Annelik çooook zor canım napalım Hamileliği doğumu sonra bakıp büyütmesi her aşaması zor. Az kaldı dediğin gibi azıcık daha dişimizi sıkacağız

Unutulmasa tekrar çocuk istenemezdi herhalde. Biz hadi cahillik ettik ilkini yaptık. 2,3,4 yapanlar da unutup yapıyor herhalde

Kızlar bu kan uyuşmazlığı ignesi kaç hafta koruyordu ya sanki pembemsi bi leke gördüm bugün pecetede ama o kadar açık renk ki anlamadım kan mi başka şey mi ağrı sizi kasilma da yok napsam gitsem mi acile (

Merhabalar kizlar benim de bir sorum var . Bebek sanki kendini yukarı taşıdı ve artık göbeğim göğüs kafesinin oradan başlıyor gbi . O bölge daha sis ve sert gbi . Özellikle ayakta ve yürürken çok daha farkedilir duruyor . Bu normal bir durum mu acaba ? Karın sertleşmesi diyorlar ya böyle birşey değildir dimi ? Herhangi bir kasılma yok şu an için bunun için doktora gitmeme gerek var mı acaba ?

Kuzum kan uyuşmazlığını bilmiyorum ama lekelenme kanama ihmale gelmez. Ben de yaşadım geçenlerde. Sonra bi arkadaşa daha olmuştu burada. Biz rahatladık sen de rahatlarsın muayene olursan. Gitmezsen evham yapıp duracaksın şimdi

Kan gibi de değildi aşırı açık pembe bişey ay acile mi gideyim şimdi o zaman

İkiz olunca bı de ekstra zor olmuştur. Benim tek çocuk ve ilk aylar gaz kolik vs cekmedigimiz halde ben tek başıma olsam zorlanirdim. Annem çok yardımcı oldu sağolsun.

Genelde 6 aydan sonra daha kolay olurmuş ama senin oğlun baya yormuş seni uyku ve beslenme sorunu olmayan bebek ne büyük nimet ya. Allah herkese nasip etsin
Uyku ve beslenme ikisi de sonradan bozuldu bizim. Ama beslenme en çok iki yaşından sonra bozuldu. Şekerle ne kadar geç tanisirlarsa duzenli ve sağlıklı beslenme o kadar uzun sürer. İlk iki yıl çok iştahlı olmasa da ne versem yiyordu. Sebze meyve et tavuk balık yumurta kuruyemiş yoğurt kefir gün içinde hepsinin saatleri vardı. Ama iki yaşında şekerli gıdalarla tanıştı her şey tepetaklak oldu.

Kan gibi de değildi aşırı açık pembe bişey ay acile mi gideyim şimdi o zaman
Grupta bunu yaşayan 3. Kişisin bu haftalarda normal sanırım, birinin doktoru da söylemişti hatta bu haftalarda oluyor gibilerinden. Ama yine de insan panik yapar, her şeyin yolunda olduğunu doktordan duymadan rahatlayamaz. İstersen sabah doktoruna bı git. Acilde kadın doğum uzmanı bulabilirsen yine git ama normal acil doktorlari bişey yapamaz

Allah normal doğum yapacak herkese böyle kolay nasip etsin

Canım kan mi değil mi anlamadım bile aşırı açık pembe bişey farkettim sonra da sürekli kontrol ettim peceteyle hiç devamı gelmedi. Sancı ağrı Bir anormallikte yok sabah erkenden gideyim demi acillik değil gibi sanki

Geçen demesen o benim derdim

Eğer sancin yoksa sabahi bekleyebilirsin, ben normal doğum yapmadığım için nişanı bilmiyorum miktarı ne kadardır rengi nasıldır ama Nisan geldiğinde sancı da başlar diye hatırlıyorum. O yüzden sancin yoksa panik yapma, yarın doktoruna gidersin

Civilde mochi silikon pompa 180 liraya düşmüş kızlar. İşe yarar mı bilmiyorum kimi kullananlar aşırı memnun kimi bende işe yaramadi yazmış ama ben bı umut aldım, hep çok sütüm olacak böyle akacak filan diye kendimi telkin ediyorum, hayaller şelale ebebek e de gittim ama yağmalanmış resmen. Özellikle mama ve bezlerlerde numara kalmamış. Golden goat fiyatı da 100 lira civarı düşmüş ama 1 numara hiç yoktu. Alamadım malesef.

Kızlar sizlerden bir ricam olacak. En yakın arkadaşımın çocuğu şuan hastanede yatıyor menenjitten. Elimizden dua etmekten başka çare gelmiyor.
Leyse leha mindunillahi kasifeh
Bu duayı 70 bin toparlamaya çalışıyoruz okuyabilenleriniz olursa beni kaç tane okuduğuyla etiketleyip yazabilir mi? Kısa sürüyor zaten ben bin tanesini yarım saatte okudum. Okuyabileniniz olursa Allah şimdiden razı olsun

Dediğin dua yazdığın kadar mı dahası var mı netten bakıp okurum ona göre. Allah acil şifalar versin. Yarına kadar okuyup yazarım sana inşallah

Menenjit aşısı çok önemli kızlar, iki grubu var ikisini de yaptırmak lazım, yani sadece menenjit nerden bulaşacak diye düşünmemek lazim Allah korusun bazen basit bir kulak iltihabı da beyne ilerleyip menenjite sebep olabilir. Biraz pahalı bı asi ama her dozunu yaptirmak lazım. Oğlumun doktoru ilaca pek yanasmazdi ilk iki sene calpol bile vermemişti hemen önleyici tedavi uygulandı hafif kırgınlık başladığında, antibiyotik vs kullanmasın diye ugrasirdi ama aşı konusunda çok hassasti. Hiç bı aşısını ihmal ettirmedi, rotanın üç doz olanını yaptırdı, menenjitin iki grubunu da yaptırdı.

Keşke o şekerli gıdaları hiç tanımasaydık. Tercihleri lezzetli ve zararlı olandan yana yapıyoruz maalesef. Sen yine 2 yaşa kadar üzerine düşeni yapmışsın en güzel şekilde beslemişsin. Annelerin sözü de bi yere kadar geçiyor napalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…