2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Eğer sancin yoksa sabahi bekleyebilirsin, ben normal doğum yapmadığım için nişanı bilmiyorum miktarı ne kadardır rengi nasıldır ama Nisan geldiğinde sancı da başlar diye hatırlıyorum. O yüzden sancin yoksa panik yapma, yarın doktoruna gidersin
Nişan yapışık koyu kıvamlı oluyormuş. Sancı hemen gelmiyormuş bazen nişandan günler sonra da doğum başlayabilirmiş

Selam kızlar ben doğum çantamı hazırlamaya başladım. Çalıştığım için yavaş yavaş ancak hazırlarım diye. Zaten yapı olarakda hazır olması beni rahatlatacağından bitirmeye çalışıyorum. Çoğu şeyim tamam ufak tefek eksiklerim kaldı. Dilerim hepimiz sağlıkla zamanında alırız kucağımıza🥰
Merhaba ne iş yapıyorsun? Nasıl gidiyor? Ben rapor almayı düşünüyorum zorlanmaya başladım artık.

Onu bilmiyordum ben nişan gelince açılma başlar sanıyordum. O zaman lekelenme filan olursa temkinli olmakta fayda var
MErhaba bi niyetim var hamilelerin duasi kabul olur derler. sizde hamilesiniz dua almak istiyorum . betul niyetine hayirli. es karsima cikmasi icin dua ederseniz cok mutlu olurum

Canım kan mi değil mi anlamadım bile aşırı açık pembe bişey farkettim sonra da sürekli kontrol ettim peceteyle hiç devamı gelmedi. Sancı ağrı Bir anormallikte yok sabah erkenden gideyim demi acillik değil gibi sanki:KK43:
İhmal etme cnm yarın mutlaka git, önemli bisey değildir belki ama olsun yada doktoruna msj at bakalım ne dicek, bebeğinin hareketleri nasıl, ben büyük oğlumda 2 kez yaşadım 2.de doktorum hareketlerini sormuştu

Dediğin dua yazdığın kadar mı dahası var mı netten bakıp okurum ona göre. Allah acil şifalar versin. Yarına kadar okuyup yazarım sana inşallah 🤲
Bu kadar canım, necm süresi 58. Ayet “onu Allah’tan başkası geri çeviremez”. Çok teşekkür ederim şimdiden Allah razı olsun 🙏

Kızlar bu kan uyuşmazlığı ignesi kaç hafta koruyordu ya :KK43: sanki pembemsi bi leke gördüm bugün pecetede ama o kadar açık renk ki anlamadım kan mi başka şey mi:KK43: ağrı sizi kasilma da yok napsam gitsem mi acile :KK43:(
Lekelenme devam etmemiştir diye umuyorum . Doktora gittin mi ?

Kızlar sizlerden bir ricam olacak. En yakın arkadaşımın çocuğu şuan hastanede yatıyor menenjitten. Elimizden dua etmekten başka çare gelmiyor.
Leyse leha mindunillahi kasifeh
Bu duayı 70 bin toparlamaya çalışıyoruz okuyabilenleriniz olursa beni kaç tane okuduğuyla etiketleyip yazabilir mi? Kısa sürüyor zaten ben bin tanesini yarım saatte okudum. Okuyabileniniz olursa Allah şimdiden razı olsun 🙏😔😔
Allah acil şifalar versin canim :KK43: bugün bin tane de ben okurum insallah.

Diğer hamileliklerimde ben de sancı çektim canim ama 2.de en ufak sancim yoktu.hatta nst de kasilma bile yoktu az kalsin beni eve gonderiyolardi hersey normal diye son anda doktor bi de alttan muayene et dedi ebeye öyle yani. Hatta bebek kanalda da degildi. Dogururken karnimin ust kismina bastirip asagi ittiler bebegi :)
Proluton iğne vuruluyodum erken dogmasin diye ondan mi acaba bilmiyorum. Sadece bebek hareketsiz diye kontrole gittim dogurdum geldim :)
Ne güzel olmuş seninki😀😍

Merhabalar kizlar benim de bir sorum var . Bebek sanki kendini yukarı taşıdı ve artık göbeğim göğüs kafesinin oradan başlıyor gbi . O bölge daha sis ve sert gbi . Özellikle ayakta ve yürürken çok daha farkedilir duruyor . Bu normal bir durum mu acaba ? Karın sertleşmesi diyorlar ya böyle birşey değildir dimi ? Herhangi bir kasılma yok şu an için bunun için doktora gitmeme gerek var mı acaba ?
Benimki de özellikle dışarıda iken üstte. Hatta hareket edince üstten hissediliyor

Günaydın kızlar. Doktordan çıktım şimdi. İlk kez kızımın yüzünü net gördüm. Uyuyordu dr uyansın diye dürttü ama uyanmadı.1480 gram olmuş kuzum.15 gün sonra gel doğum izni için dedi ve artık iki haftada bir geleceksin nts ye gireceksin diyo. Su gelmiş gibi oldu demiştim ama rahim ağzı kapalı suyu yerinde dedi. Eğer tekrar olursa gel burda su mu değil mi testle bakalım dedi. Doğum şeklini de sezeryan veya normal doğum yapılabilir o zaman belli olur sancını bekleyeceğiz dedi. Her şey yolunda giderse normal olacak gibi. Bizlerden böyle havadisler.

Günaydın kızlar. Doktordan çıktım şimdi. İlk kez kızımın yüzünü net gördüm. Uyuyordu dr uyansın diye dürttü ama uyanmadı.1480 gram olmuş kuzum.15 gün sonra gel doğum izni için dedi ve artık iki haftada bir geleceksin nts ye gireceksin diyo. Su gelmiş gibi oldu demiştim ama rahim ağzı kapalı suyu yerinde dedi. Eğer tekrar olursa gel burda su mu değil mi testle bakalım dedi. Doğum şeklini de sezeryan veya normal doğum yapılabilir o zaman belli olur sancını bekleyeceğiz dedi. Her şey yolunda giderse normal olacak gibi. Bizlerden böyle havadisler.
Maşallah, Çok güzellll 🧿🙃 ben de şimdi randevu saatimin gelmesini bekliyorum. Çalışır raporu alıcam. Değişik bi heyecan var yaaa 🥹🫠

Benim gibi yeni annelerde belki düşünüyordur bunu , bebeği aldık hastaneden çıkıyoruz malum önümüz kış tabi hastanedeb çıkıp arabaya bincez ama küçücük bebeği neye sarıp sarmalasak şu wellsoftlu kundaklardan alsak mı, bunun aşısı var kontrolü var falan ilk 3 -4 ay kışta geçecek
Ben Trendyoldan şöyle bir kundak battaniye aldım.Düğmeleri açınca battaniye olarak da kullanılabiliyor.Yeri yumuşak sıcak tutacak bir ürün.

Eklentiler

• Screenshot_20231113_115432_Trendyol.jpg
    Screenshot_20231113_115432_Trendyol.jpg
    47,2 KB · Görüntüleme: 49
Maşallah, Çok güzellll 🧿🙃 ben de şimdi randevu saatimin gelmesini bekliyorum. Çalışır raporu alıcam. Değişik bi heyecan var yaaa 🥹🫠
Peki çalışır raporu alınca da analık parası alınıyor mu biliyor musun? Benim maalesef prim günüm yetmiyor ama çalışabilir alırsam ve tam yatırmasını istersem ancak yetecek gibi. Bilemedim ya part time çalışıyorum şuan

X