Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar benim arkadaşım çok zor süreç yaşadı bu emzirme ile ilgili gümüş kapak hikaye. Krem de çok zor çünkü her emzirmeden önce memeyi temizlemek gerekiyor. En sağlıklı çözümü gerçek kantoran yağı sürerek buldu hem memesi iyileşti hem de kantaron yağını sürdükten sonra cilt emiyor emmese de dr temizlemeye gerek yok dedi o yüzden çok rahatlamıştı.
Evt kantaron yağı her derde deva gercekten. Ama gogus ucuna surulen o kremi temizlemeye gerek kalmiyor o sekilde emzirilebiliyor diye duymustum. Insallah hic bseye gerek duymayiz ne diyim😊

kızlar gümüş kapak lansinoh krem vs konuşulmuş. benim ilk gebeliğimde lanainoh krem 1 hafta işe yaradı sadece ilk 1 hafatdan sonra göğsüm alışmıştı. o 1 haftada biraz yara oldu acıdı falan ama hızlı iyileşti. 2. bebeğimde yine aldım ne olur ne olmaz diye, 1 kere bile aürmedim öylece duruyor. gümüş kapağa da hiç ihtiyaç duymadım. bence duruma göre alırsanız daha iyi boşuna para vermeyin hiç.
gümüş kapaktan ziyade ben kalkan çok kullandım, bir göğsümden emzirrken diğerinden deli gibi süt akıyordu ben de o göğsüme emzirme esnasında kalkanı takıyordum ona gelen sütleri biriktiriyordum biberonla içirmek için ama sağ olsun ikisi de biberon almadı ziyan oldu o sütlerim hep..yani sizin bebeler belki içer bence kalkan daha mantıklı

Kizlar benim bu 3. Gebeligim olacak inşallah göğsüm hic yara olmadi ama ilk gebeliginde tedbiren lansinoh kullanmistim. 2. De bisey kullanmadım.bazılarinin gögus ucu kucuk oluyor. O yuzden bebek tutamıyor eger öyle olan varsa simdiden bir aparat var onu bulsun. Yoksa bebek ememiyor.bebek duzgun tutmadigi icin yara oluyor. Bir de başı ağriyan arkadaslar bebeklerinizin cinsiyeti erkek mi erkek olunca cok agrirmis

Evt kantaron yağı her derde deva gercekten. Ama gogus ucuna surulen o kremi temizlemeye gerek kalmiyor o sekilde emzirilebiliyor diye duymustum. Insallah hic bseye gerek duymayiz ne diyim😊
Şöyle bir şey söyleyeceğim kantaron yağını hamileler ve emzirenlerin doktoruna danışmadan kesinlikle kullanmaması gerekiyor diye biliyorum. E erdgnbst

Kızlar su gibi akıntınız olur mu sizin de böyle ya bu aralar su gibi akıntım oluyor altım hep ıslak sanki korkuyorum bebeğin suyu mu diye

Yani geçen sene doktoru izin verdi göğüsüne sürmesi için çünkü yaraları geçmedi, mastit oldu üzerine zor günler yaşadı en son o şekilde rahatladı.
Doğrudur canım herkese önerilmeyebiliyor doktora danışmakta fayda var ben de bir şey olmaz diye düşünüyordum bende de kantaron yağı var cildim çok kuru sürmeyi düşünüyordum bana önerilmedi süremedim o yüzden yazmak istedim

Kızlar su gibi akıntınız olur mu sizin de böyle ya bu aralar su gibi akıntım oluyor altım hep ıslak sanki korkuyorum bebeğin suyu mu diye
Canım bunu doktoruna danış ben de çamaşırı ıslatacak şekilde su akıntının olmasının riskli olduğunu okumuştum uygulamada. Normalde başlarda oluyordu bende de ama ilerleyen süreçte öyle olmadı

Benim sabah kalktığımda ilk tuvalete gidince ve sonrasında bayağı ıslanıyor, hormonlardan kaynaklı vücut üretiyor. Bana dr akıntı gebelikte fazla olur günlük ped tavsiye ederim demişti ama ben sağlıklı bulamadığım için sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa çamaşır değiştiriyorum canım 🥰

Kizlar sizin bebek goruntulerinizde bebisinizin herseyi belli oluyor mu ? Burun goz vs 17 18.haftalar burun sekli goz sekli tam yok sanirim

Kizlar sizin bebek goruntulerinizde bebisinizin herseyi belli oluyor mu ? Burun goz vs 17 18.haftalar burun sekli goz sekli tam yok sanirim
Biraz görüntüleme cihazına ve o anki hareket durumuna bağlı sanırım Benim 15gün önce burun göz bir tık belirsiz ama yüz şekillenmiş gibi görünüyordu Ama değişir gelişir tabi daha çok

Kızlar merhaba,bugun gittim doktora,bebek aşagı baskı yapıyomus sureklı rahım agzını tekmelıyormus ama rahım agzı uzunlugu 38-39 mm imiş.o yüzden bir sorun olacagını düşünmüyorum dedi,güçlü görünüyor servıkal uzunluk dedi,3 hafta sonraya detaylı ultrason randevusu verdı (18+3 cıktı bugun bebek)bir sıkıntı yok dedı son durumlar böyle🥰🥰🧿💙

Kızlar merhaba,bugun gittim doktora,bebek aşagı baskı yapıyomus sureklı rahım agzını tekmelıyormus ama rahım agzı uzunlugu 38-39 mm imiş.o yüzden bir sorun olacagını düşünmüyorum dedi,güçlü görünüyor servıkal uzunluk dedi,3 hafta sonraya detaylı ultrason randevusu verdı (18+3 cıktı bugun bebek)bir sıkıntı yok dedı son durumlar böyle🥰🥰🧿💙
Ha bide tansıyonum 13 e 5 cıktı nabız 100,tuzlu yeme ekmekten tatlıdan uzak dur dedı🙏

X