2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de başlarda sürekli gidiyordum bi bahanesini bulup hareketlerini hissettiğimden beri doktora gitmek zor gelir oldu. 4 hafta yeterli geliyor artık. 10 gün var muayeneme 32 haftalık olacak o zaman. Herhalde 2 haftaya indirir diye tahmin ediyorum

Canim benim erken dogum hikayem oldugu için erken gel dedi sanirim. cünkü 2. Gebeligimde sancim yokken sadece kontrole gittigimde 7 cm aciklik vardi. Ben dr olsam beni hergün cagirirdim
Kız 7ye kadar nasıl hissetmedin millet inim inim inliyor 7yi beklerken

Magnezyum kullandığımdan beri tüy gibi hissediyorum kendimi. Öncesinde ağrılarım baya kötüydü. Şimdi minnak bi yastığım var bacak arama koyduğum. Onun dışında uyurken yastık desteği bile almıyorum hala. Midem de iyi durumda. Zaten benim bebek hala mideme çok uzak. Aşağıda gibi geliyor endişe ediyorum ama doktor sorun yok diyor. Herhalde karnın yapısıyla ilgili bişey dediğin gibi

Kızlar bebeklerin şu anki hareket düzeni doğunca da devam eder mi? Ben gece uyurken en ufak hareket hissetmiyorum. Uykum ağır diye mi diyeceğim ama tuvalete gidip geldikten sonra da dikkat ediyorum hiç hareket etmiyor. Sonra sabah olunca başlıyor hoplayıp durmaya. İnşallah doğunca da böyle devam eder

Hareket ettiği saatler de hareket sıklığı da hatta hareketli olup olmaması da doğunca hiç karindaki gibi olmuyor ilk hamileliğimde doktor yolu asindirirdim sürekli hareketsiz çok bişey mi oldu diye, doğduğunda kundak bile tutmadı üstünde, öyle hareketliydi. Gecesi gündüzü de olmaz pek bebeklerin. Onlar geceyi gündüzü de bilmicekler ilk zaman. 1.5-2 saatte bir uyanıp emecekler. Ama öyle büyük bebekler gibi gece oldu uyuyayım sabah uyanırım diye bişey yok tabi günde 18 saatten fazla uyuyor olacaklar ama gece saat başı uyanmayan bebek olamaz, uyanmiyorsa sarılık açısından takip edilmeli.

Ay ne bileyim benimki bi umuttu işte ilk 1 ay içinde 2 saatte uyandırıp emzirmek gerektiğini biliyorum ama emip sonra hemen uyusa harika olur

Ay ne bileyim benimki bi umuttu işte ilk 1 ay içinde 2 saatte uyandırıp emzirmek gerektiğini biliyorum ama emip sonra hemen uyusa harika olur
Emerken 10 dakika içinde uykuya dalıyorlar. Zaten minicik mideleri var. Oğlum kolik bı bebek değildi ben ilk 6 ay hiç çekmedim uykusuzluk. Bizimkinin uykusuzluğu 9. Aydan sonra basladi. Okula başlayana kadar sürdü. Şimdi yine uyuyor

Kız 7ye kadar nasıl hissetmedin millet inim inim inliyor 7yi beklerken
Diğer hamileliklerimde ben de sancı çektim canim ama 2.de en ufak sancim yoktu.hatta nst de kasilma bile yoktu az kalsin beni eve gonderiyolardi hersey normal diye son anda doktor bi de alttan muayene et dedi ebeye öyle yani. Hatta bebek kanalda da degildi. Dogururken karnimin ust kismina bastirip asagi ittiler bebegi :)
Proluton iğne vuruluyodum erken dogmasin diye ondan mi acaba bilmiyorum. Sadece bebek hareketsiz diye kontrole gittim dogurdum geldim :)

Eğer öyleyse beni uykusuz geceler bekliyor

Bence aynı şekilde devam eder canım. Benim oğluş geceleri uyumuyor mesela. Gündüzden daha aktif. Tahminimce doğduktan sonra uykusuz geceler bizi bekliyor

Aslında magnezyum alıyorum. Yarın kontrol var. Bakalım ne dicek doktor. Su içemiyorum maalesef. Bi yudum içsem mahvoluyorum.
Az kaldı ya inş. Böyle diye diye geçiyor

Her hamilelik kendine özeldir derler. Güzel düşünelim güzel olsun inşallah

Aman Allah'ım ben kolikten ne çektim. 2 aylık gibi bı başladılar bağırmaya saatlerce susturamazdik. Biri bende biri eşimde koridorda kosardık. Horon teperdik, halay çekerdik. Kim ne tutturursa. Hangi harekette sakinlesirlerse o an, devam ederdik. Unutmuşum. Şimdi hatırladim yazdığını okuyunca. Akşam olunca baslarlardı. Yorulup uyuyakalıncaya kadar bağırırlardi.

Genelde 6 aydan sonra daha kolay olurmuş ama senin oğlun baya yormuş seni uyku ve beslenme sorunu olmayan bebek ne büyük nimet ya. Allah herkese nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…