2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Oyy en iyi evre 2.trimestrdi galiba ya bu trimester de hop oturup hop kalkiyoruz Allah hepimize sağlıkla vaktinde kavustursun bebeklerimizi inşallah 🙏Canım bişey çıkmamış içini rahat tut ve yat yani yapacak bişey yok bolca dinlen sonra bebisinle bol bol gezersin inşallah 🥰🙏
Evet ya 2 rahattı gerçekten. Düşük korkusu geçmişti şimdi de erken doğum korkusu var. Yatacağım artık napalım bebeğim bana dur dedi ☺️

Kızlar günaydın doktoruma mesaj attım az önce, igneden sonra bir ay kadar pozitiflik gorulebiliyormus ama yinede tedbiri elden bırakmayalım seni perinatolojide görsün dedi doktorum. Perinatolojide sanirim ultrasonla daha ayrıntılı bakilacak ve daha ileri kan testleri yapılacak kan uyusmazliginin seviyesini olcmek için
Ah canım benim bak gördün mü çok şükür 🥰

Kızlar gece 2de acildeydik. Bebeğim akşam babası gelince nasıl hareketlendi anlatamam. Dünün acısını çıkardı resmen. O kadar mutluyduk ki. Sonra gece yatmaya yakın WC’ye gittim. Orada biraz zorlandım ıkındım afedersiniz. Sonra peçeteye kan geldi. Makatta olduğunu düşündüm başta. Sonra ayrı ayrı ön ve arkayı sildiğimde vajinadan geldiğini farkettim. Tekrar tekrar vajinayı sildim ve kan geldiğine emin olunca panikledim tabi. Acile gittik hemen. Nstde sancı çıkmadı. Bebek çok hareketli ve iyiydi. Ultrasonda da sorun yoktu. Ama sırf kanama olduğu için yatış yaptırmak istediler. Biz de imza atıp çıktık evde yatacağım artık. O kadar korktum ki 😔O yüzden mesajlarınıza da cevap yazamadım. Gribim sebebiyle geçmiş olsun yazanlara çok teşekkür ederim. Hasta olan arkadaşlarıma da şifalar diliyorum 🙏🏻 Son aylar da resmen başlardaki kadar stresli gerçekten. Sonuna kadar dursun şu bebişlerimiz yerinde 🙏🏻
Geçmiş olsun cnm kendi doktoruna gittin mi? Aynı şey benim başıma geldi ve rahimde yumuşama görüldü oğlumda, erken doğum için ilaç vermişlerdi, ihmal etme

canım tekrarlarsa hemen bir doktora git, Allah göstermesin gebelik zehirlenmesi vs gibi bir durum olmasın mutlaka dokotoruna söyle

Bende ondan korktum aslında:KK43: 1 gün sürdü ve bebeğin hareketleride devam ettiği için çok önemsemedim. Şimdilerde bişey olsa fark edilirdi heralde dimi? Ayın ortasında bir dahaki muaynem

Kızlar günaydın doktoruma mesaj attım az önce, igneden sonra bir ay kadar pozitiflik gorulebiliyormus ama yinede tedbiri elden bırakmayalım seni perinatolojide görsün dedi doktorum. Perinatolojide sanirim ultrasonla daha ayrıntılı bakilacak ve daha ileri kan testleri yapılacak kan uyusmazliginin seviyesini olcmek için
Korkma cnm Allah korusun bisey olsaydı kötü, bu zamana kadar mutlaka ultrasonda bi bulgu olurdu bebeğine dair

Pazartesi kendi doktorumla da görüşeceğim canım. Acilde rahimden muayene etmediler. Sadece ultrason ve nst bakıldı. İnşallah sorun olmaz 😕
Vajinal muayenede görülmüştü benimde yumuşama, pazartesiye kadar bol bol dinlen uzan iş yapma, merak etme ilaçlarla hersey hallolur

Vajinal muayenede görülmüştü benimde yumuşama, pazartesiye kadar bol bol dinlen uzan iş yapma, merak etme ilaçlarla hersey hallolur
İnşallah canım. Pazartesi olsun da bi an önce ne gerekiyorsa yapılır artık. İnşallah ciddi bişey değildir. Senin ne kadar kanaman olmuştu ağrın da var mıydı

Benim kısalma da görülmedi canım anlamadım ki niye böyle oldu. Normal zamana göre az bile hareket ediyorum grip geçirdiğim için. Sadece WC’de biraz zorlandım. Kendi doktoruma da gideceğim pazartesi. İçim tam rahat etmeyecek yoksa
Geçmiş olsun, bebeğin birden çok hareketlendigini söylemişsin, acaba dönerken plesantayı mi biraz zorladı. Plesantana bakildi mi. Bı de ilk hamileliğimde bende kabızlıktan dolayı hemoroid kanamisti bı kaç kez, ama kanın nereden geldiğini anlamak çok güç. Makattan olduğuna emin olsam da tedirgin oluyordum. Tam olarak vajen girişini sildigine emin misin hiç makata degdirmeden. İkisinin arasında 1-2 cm ya var ya yok çünkü.

İgneden dolayi oluyormus ya birden cok doktorla konustum. Ama o korku beni mahvetti dün gece🥺
Gece saatinde sonuca bakman kötü olmuş canım, mecbur sabaha kadar elin kolun bağlı beklemek zorunda kaldın, insan öyle zamanlarda kafasında kurdukca kuruyor, seni çok iyi anlıyorum gözüne uyku bile girmemiştir. Ben tahlil sonuçlarına gece ve haftasonlari bakmam pek, doktoruma ulasabilecegim saatlerde ya da hemen atlayıp muayeneye gidebileceğim vakitlerde bakarım. Hatta bir çoğuna bakmam bile direk çıkınca doktora gidip ona baktiririm, biz en ufak bi değeri bile ciddiye alıyoruz, doktorlar tek başına bir değere anlam dahi yüklemiyorlar. Bundan sonraki süreçte elinden geldiği kadar tahlil sonuçlarını doktorunun yorumlamasini bekle canım. Dün geceki yaşadığın stres için de kendini ve bebeğini telkin et, her şey yolunda guvendeyiz, geçti gitti, saglikliyiz vs diye.

Mavisaclikadin Mavisaclikadin sen de zor bi gece geçirmişsin kuzum ama doktorunun söylediği beni çok tatmin etti açıkçası. Sakın kötü düşünme. Sana zarar verecek bişey yaptırmazdı doktorların❤️ U ugurlug hoşgeldin canım çok şükür iyiymişsin. Yoğunsun biliyorum ama bu kadar uzun süre gitme bi daha☺️
geçmiş olsun canım, iyiyiz iyiyiz derken kendimize nazar ettik herhalde 😔

Gece saatinde sonuca bakman kötü olmuş canım, mecbur sabaha kadar elin kolun bağlı beklemek zorunda kaldın, insan öyle zamanlarda kafasında kurdukca kuruyor, seni çok iyi anlıyorum gözüne uyku bile girmemiştir. Ben tahlil sonuçlarına gece ve haftasonlari bakmam pek, doktoruma ulasabilecegim saatlerde ya da hemen atlayıp muayeneye gidebileceğim vakitlerde bakarım. Hatta bir çoğuna bakmam bile direk çıkınca doktora gidip ona baktiririm, biz en ufak bi değeri bile ciddiye alıyoruz, doktorlar tek başına bir değere anlam dahi yüklemiyorlar. Bundan sonraki süreçte elinden geldiği kadar tahlil sonuçlarını doktorunun yorumlamasini bekle canım. Dün geceki yaşadığın stres için de kendini ve bebeğini telkin et, her şey yolunda guvendeyiz, geçti gitti, saglikliyiz vs diye.
Aynen canim cok haklisin. Ben aslinda tüm sonuçlarımı doktoruma atmistim gecen hafta bitek bu kalmisti onada bakmayi bile unutmusum. Sans eseri gözüme çarptı işte oda gece saatine denk geldigi için sabaha kadar uyuyamadım döndüm durdum. Bi taraftan agliyorum bebekte içerde dört dönüyor hissediyorum ona da ayri üzüldüm. Bidaha dedigin gibi haftasonlari yada gece saatinde bakmam🙏 geldi gecti şükür ama baya paniğe sürükledi beni gercekten

Kızlar 28.haftadan sonra 2 haftada bir mi gidiyorsunuz doktora?Ben 24.haftada gittim o zaman doktorum 28'de kan uyuşmazlığı iğnesi i için gel , sonra 32 de gelirsin çalışabilir raporu da veririz sonrasında da daha sık kontroller olacak dedi.Ben 28 de devlete gittim hem kontrol oldum hem iğnemi oldum, şimdi 32 de gideceğim bir daha acaba daha önceden gitmem gerekir mi ?
Merhaba ben de özelde pahalı diye devlete randevu aldım iğne için. Doktora söyleyince iğneyi yazıyor mu hemen? Hastanede vurulup çıkıyor muyuz yoksa bekleme süreci var mı? Ona göre izin alacağım da

X