2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok haklısınız inanın bizde tek maaş şartları zorlayarak özele başvurduk şuanki doktorum özelde erkek eşimde çok istemedi ama inanın ameliyathane karışık doktorunuz bebeği çıkarıp gidiyor dikisiniz başkasında, anesteziciniz erkek oluyor bende bu şekilde ikna oluyorum ama normal doğum için bayan tercih etmenizi anlarım onda da genelde ebeler yetiştiği için bayan oluyorlar ztn ,bulunduğum ilde aman aman övülende şu bayan doktor harika diye duyduğum kimse yok ilk gebelikde bayana gittim ikizimin biri 36 haftalık ex olmuştu toprağa verdim kızım doğdu şimdide oğluma hamileyim ve bende travma olduğu için erkek tercih ettim bu sefer ve daha yıllarını vermiş bir doktor olduğu herşeyi açık açık anlatisiyla beni ikna etti tabi dediğim gibi Rabbime emanet önce sağlıkla dogsunlar inşallah 🤲
Evet nasipse özelde yapıcam ödemeyi yaptık hakkımızı hayırlısı artık sülalece aynı doktordan memnunuz eşimde erkek istemiyordu bende istemiyordum çünkü rahat konuşamıyorsun hepimizin doğumu kolay ve güzel geçer inşallah

Evet devlette doğumda kim denk gelirse giriyor muayeneye gittğin doktor girmiyormuş oda beni düşündürdü ben erkek istemiyorum açıkcası bana daha normal yada sezaryen denmedi bizimde ödememiz 15 özele çokta memnunum ama şartları zorlucak gibi
Çok haklısınız inanın bizde tek maaş şartları zorlayarak özele başvurduk şuanki doktorum özelde erkek eşimde çok istemedi ama inanın ameliyathane karışık doktorunuz bebeği çıkarıp gidiyor dikisiniz başkasında, anesteziciniz erkek oluyor bende bu şekilde ikna oluyorum ama normal doğum için bayan tercih etmenizi anlarım onda da genelde ebeler yetiştiği için bayan oluyorlar ztn ,bulunduğum ilde aman aman övülende şu bayan doktor harika diye duyduğum kimse yok ilk gebelikde bayana gittim ikizimin biri 36 haftalık ex olmuştu kızım doğdu şimdide oğluma hamileyim ve bende travma olduğu için erkek tercih ettim bu sefer ve daha yıllarını vermiş bir doktor olduğu herşeyi açık açık anlatisiyla beni ikna etti tabi dediğim gibi Rabbime emanet önce sağlıkla dogsunlar inşallah 🤲
Kesinlikle bu kadar masraf varken bir de üstüne özel hastanelerin istedikleri daha da külfet oluşturuyor ama piyasa koşullarına göre çok uygun, son zamanlarda o fiyatları hiç duymamistim cunku, yine de şanslısın bı çok ilde 20 den açıyorlar fiyatı.
Aynen 15 olur işte Ocak ayinda zam var dediler bakalm hayırlısı olsun
Kızlar ben de hamilelikte gribe yakalananlardan oldum dün itibariyle 😭 nasıl bi salgın bu çevremde sağlıklı insan yok resmen. Sanki bebeğimin hareketleri de daha yavaşladı. Sert tekmeleri yok minik minik dokunuyor. Moralim bozuldu biraz karamsarlık var içimde 😔
Bende fena öksürük oldum dogal şeylerle gecistiriyorum ama sanki ciğerim çıkacak gibi fenayım napcan blmiyorum eşim acile gidelim dedi ısrarla bakalm yarın ola hayrola

31+4 ten selamlarrr 😌 hepinize geçmiş olsun kızlar 🙏 bende 3 4 gün önce geçmeyen baş ağrısı istifra ve 13 e çıkan tansiyonla uğraştım tüm gün, tansiyon 13 ü gecseydi hastanede soluğu alırdık😂 kıyafet yıkama ütüleme işi bitti bizde, 1 2 haftaya da çantayı hazırlarım sanırım. Sizler neler yapiyosunuz, ne kadarlık oldu bebişler? Çok büyük ihtimal Aralık ayında dökülmeye baslayacağız bizler de gibime geliyor 😂 hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar diliyorum 🙏

Kizlar moralim çok bozuk 28. Haftada kan uyuşmazlığı ignesi oldum iğne olmadan önce negatifti indirect coombs testim. 29. Haftada Ankara'da tekrar bakildi ve az önce gördüm pozitif çıkmış. İlk gebeligim hic kanama vs olmamıştı neden böyle oldu bilmiyorum igneden kaynakli mi pozitif oldu acaba cok cok uzgunum cok kotu şeyler yaziyor internette aglamaktan şu saat oldu uyuyamadim. Sabah olsun doktoruma mesaj atayim diye bekliyorum😔 çok korkuyorum inşallah kendi elimle bebegime zarar vermemisimdir igneyi olarak hata mı yaptım diye kendi kendimi yedim😔

Kizlar moralim çok bozuk 28. Haftada kan uyuşmazlığı ignesi oldum iğne olmadan önce negatifti indirect coombs testim. 29. Haftada Ankara'da tekrar bakildi ve az önce gördüm pozitif çıkmış. İlk gebeligim hic kanama vs olmamıştı neden böyle oldu bilmiyorum igneden kaynakli mi pozitif oldu acaba cok cok uzgunum cok kotu şeyler yaziyor internette aglamaktan şu saat oldu uyuyamadim. Sabah olsun doktoruma mesaj atayim diye bekliyorum😔 çok korkuyorum inşallah kendi elimle bebegime zarar vermemisimdir igneyi olarak hata mı yaptım diye kendi kendimi yedim😔
Bahsettiğiniz test ne anlama geliyor? Ben iğne ile ilgili bir şey olduğunu düşünmüyorum her hangi bir risk teskil etse doktorlar bu iğneye onay vermezlerdi. Bence bir karışıklık oldu konu ile ilgili, doktorunuzla gorusunce daha sağlıklı bilgiler elde edeceksinizdir, içinizi ferah tutun ne olur araştırma yapmayın ❤️🙏

Bahsettiğiniz test ne anlama geliyor? Ben iğne ile ilgili bir şey olduğunu düşünmüyorum her hangi bir risk teskil etse doktorlar bu iğneye onay vermezlerdi. Bence bir karışıklık oldu konu ile ilgili, doktorunuzla gorusunce daha sağlıklı bilgiler elde edeceksinizdir, içinizi ferah tutun ne olur araştırma yapmayın ❤️🙏
Kan uyuşmazlığı ile alakali bir test ve negatif çıkması gerekiyor😔 benim pozitif çıktı igneden sonra. İnşallah igne ile ilgili gecici bir durumdur sabahı nasil edicegimi bilmiyorum suan o kadar üzüldüm ki yatamiyorum gozumu kirpamiyorum

Kan uyuşmazlığı ile alakali bir test ve negatif çıkması gerekiyor😔 benim pozitif çıktı igneden sonra. İnşallah igne ile ilgili gecici bir durumdur sabahı nasil edicegimi bilmiyorum suan o kadar üzüldüm ki yatamiyorum gozumu kirpamiyorum
Hayır bu şekilde yapma bebişinde keyfini kaçırma kendininde. Rahat bir nefes al, uyumaya çalış:) doktorunla gorusunce de muhakkak haberdar et. Hiç bir sorun olmayacak ben inanıyorum 🥰

31+4 ten selamlarrr 😌 hepinize geçmiş olsun kızlar 🙏 bende 3 4 gün önce geçmeyen baş ağrısı istifra ve 13 e çıkan tansiyonla uğraştım tüm gün, tansiyon 13 ü gecseydi hastanede soluğu alırdık😂 kıyafet yıkama ütüleme işi bitti bizde, 1 2 haftaya da çantayı hazırlarım sanırım. Sizler neler yapiyosunuz, ne kadarlık oldu bebişler? Çok büyük ihtimal Aralık ayında dökülmeye baslayacağız bizler de gibime geliyor 😂 hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar diliyorum 🙏
canım tekrarlarsa hemen bir doktora git, Allah göstermesin gebelik zehirlenmesi vs gibi bir durum olmasın mutlaka dokotoruna söyle
canım o test ne demek bilmiyorum. inşallah bir şeyiniz yoktur . Doktora sor hemen bize de haberdar et

Hiç bişeyin yoktur inş. Stres yapma güzel haberlerini bekliyoruz 🙏💐

Ben bu konu hakkında hiç bişey bilmiyorum canım ama doktorlar bu iğneyi onayladiysa sorun teşkil eden bişey değildir. O dediğin değerin de ne olduğunu bilmiyorum ama lütfen netten araştırma, en sağlıklı bilgiyi doktorun verir sana, bizi de haberdar et lütfen aklımız sende kalır

Ben bu konu hakkında hiç bişey bilmiyorum canım ama doktorlar bu iğneyi onayladiysa sorun teşkil eden bişey değildir. O dediğin değerin de ne olduğunu bilmiyorum ama lütfen netten araştırma, en sağlıklı bilgiyi doktorun verir sana, bizi de haberdar et lütfen aklımız sende kalır
Hiç bişeyin yoktur inş. Stres yapma güzel haberlerini bekliyoruz 🙏💐
canım tekrarlarsa hemen bir doktora git, Allah göstermesin gebelik zehirlenmesi vs gibi bir durum olmasın mutlaka dokotoruna söyle

canım o test ne demek bilmiyorum. inşallah bir şeyiniz yoktur . Doktora sor hemen bize de haberdar et
Hayır bu şekilde yapma bebişinde keyfini kaçırma kendininde. Rahat bir nefes al, uyumaya çalış:) doktorunla gorusunce de muhakkak haberdar et. Hiç bir sorun olmayacak ben inanıyorum 🥰
Kızlar günaydın doktoruma mesaj attım az önce, igneden sonra bir ay kadar pozitiflik gorulebiliyormus ama yinede tedbiri elden bırakmayalım seni perinatolojide görsün dedi doktorum. Perinatolojide sanirim ultrasonla daha ayrıntılı bakilacak ve daha ileri kan testleri yapılacak kan uyusmazliginin seviyesini olcmek için

Sen bebegini düsundugun icin igne yaptirdin canim kendini suçlama. İnternetten bir sey okuma ben hep pisman olmusumdur cunku internette en kotusu yazar.Elbet bi caresi vardir. Olumsuz düşünme bebegine saglikli bir sekilde kavuşacaksın insallah.🤲

X