2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Amin kuzum yapacak birşey yok parol icsek iyi geliyor mu acaba
Ağrın ateşin olursa parol içebilirsin günde 4e kadar. Zaten acile de gitsen hamileyim deyince parol serum veriyorlar. Ama benim hiç ağrım yok. Öksürük sadece. O yüzden parol almıyorum. Soğuk algınlığı ilaçlarını da sakın içme ayrıca

Kızlar ben de hamilelikte gribe yakalananlardan oldum dün itibariyle 😭 nasıl bi salgın bu çevremde sağlıklı insan yok resmen. Sanki bebeğimin hareketleri de daha yavaşladı. Sert tekmeleri yok minik minik dokunuyor. Moralim bozuldu biraz karamsarlık var içimde 😔
Cok gecmis olsun canim. Allah sifa versin🤲

Kızlar ben de hamilelikte gribe yakalananlardan oldum dün itibariyle 😭 nasıl bi salgın bu çevremde sağlıklı insan yok resmen. Sanki bebeğimin hareketleri de daha yavaşladı. Sert tekmeleri yok minik minik dokunuyor. Moralim bozuldu biraz karamsarlık var içimde 😔
Bende on gündür gribim üç gündür kendimi iyi hissediyorum. Mandalina çorba o şekil atlattım sayılır sıcak suya bak limon yaptım bide

Bende öyle yapmaya çalışıyorum çünkü akademik doktorlar genelde bir bilimsel veriler ışığında hareket ediyorlar. Son yapılan araştırmaları takip edip ,makale ve tezlerden örnekler verebiliyorlar . İnsanın daha çok içine siniyor .

Konuyla alakasız olucak fakat her hekimin kendi alaninda uzmanlığı varmış gözlemlediğim kadarıyla . Kimi gebe takibinde çok iyi kimi sadece doğumda . Benim tüp bebek geçmişim var mesela . Yumurta toplamada uzman bir doktor vardı . Sadece o işi yapiyordu o hastanede .Bir bütün olarak bakınca herkes kadın dogumcu . O yüzden ben her iyi doktorun doğumda iyi olabileceğini de düşünmüyorum . Sansa bıraktım o ayrı tabi :)
Evet, her doktor bı alanda daha çok uzmanlasiyor. Ama özel hastanedeki kadın dogumcular genelde takip ve doğum konusunda daha çok çalıştıkları için o konularda güvenilir buluyorum. Benim gittiğim doktor normalde infertilite ve tüp Bebek uzmanı misal, ama yılların doktoru olduğu için, zamanında da çok sayıda doğum yaptirdigi için tecrübesine güvendim, aslında uzmanlığı doğum yaptırmak değil. Tüp Bebek uzmanı doktorum bana tüp bebek yapmadı ama iki gebelik takibimi de ona yaptırdım, biraz tezat oldu benimki ama olacak o kadar 😂

Çok teşekkür ederim❤️Evet ya hatırladım böyle yazdığını. Biz hasta olunca etkileniyorlar demekki. Aile hekimim antibiyotik vermeyelim şimdilik dedi. İlerlerse bakacağız artık. Umarım düzelmeye başlarım artık
Boğazında bakteriyel enfeksiyon yoksa antibiyotik bı işe yaramaz zaten, bakteriyel enfeksiyon da antibiyotiksiz geçmez, ama öyle olsa her geçen gün daha da ilerler boğaz ağrısı. Büyük olasılıkla gribaldir senin enfeksiyonun. En güzel ilaç dinlenme. Bebeğin de bı iki güne acısını cikarir hareketleriyle, şuan dinlenip enerji depoluyor o da ☺️

Benim plasenta arkada ama benim de hareketleri senin anlattığın gibi. Aslında baya güçlenmişti ama dünden beri yine küçük küçük hareket ediyor. Bi de karar almıştım hareketlerini takmayacağım dinlemeyeceğim diye. Hasta olunca yine aklım göbeğimde hep 🤦‍♀️
Bende de öyle, bir iki saat hissetmeyim veya az hissederim hemn geliyor bana kötü düşünceler, bugün çok hareketliydi mesela benimde keyfim yerindeydi, anında moralimizi etki ediyor bu minnaklar 🐣

Ağrın ateşin olursa parol içebilirsin günde 4e kadar. Zaten acile de gitsen hamileyim deyince parol serum veriyorlar. Ama benim hiç ağrım yok. Öksürük sadece. O yüzden parol almıyorum. Soğuk algınlığı ilaçlarını da sakın içme ayrıca
Yok canım içmem sadece atesten korkuyorum gebelikte ondan dedim hissedersem bari parol iceyim diye

Kızlar Eminönüne gittim bugün. Valla herşey vardı ve uygundu bence. Üçlü takımı 170 TL'ye aldım. Tulumlar 70 tl den başlıyor. Organik pamuk kıyafetleri biraz pahalıydı sadece. Zıbınlar yumuşacık 30-35-40 tlden başlıyor altlar da öyle. Çok güzel şeyler vardı. Gidip bakmak isterseniz.
Ben gidemem ama sevindim senin adına. Artık eskisi gibi uygun değil diyorlardı.

Bende de öyle, bir iki saat hissetmeyim veya az hissederim hemn geliyor bana kötü düşünceler, bugün çok hareketliydi mesela benimde keyfim yerindeydi, anında moralimizi etki ediyor bu minnaklar 🐣
Ben de sabah uyanınca bir dürtuyorum. Hareket edince moralim yerine geliyor öyle kalkıyorum😊

Çok sağol canım ya güya Kovid bitti ama acayip bi salgın var ortalıkta. Haftasonu olunca dinlenip atlatmayı umuyorum ya inşallah uzamaz. Gerekirse ilaca başlayacağım tabi. Bebekle ilgili endişem var yoksa bi şekilde katlanıcam da
Hiç endişen olmasın, sarıuçurtma da yazmış ya hastalıkta durdunlaşıyorlar aynen öyle. Tabi inşallah gerek kalmaz 🙏🏼🙏🏼

oioiden aldığım ürünler geldi 🥹🥹
bebişin şunları kullandığı günleri görmeyi iple çekiyorum.
Amaaan ne değişik duygularmış böyle bakıp bakıp duygulanıyorum 🥲🥲

Eklentiler

• 8E6AB7FA-9943-43C8-AF93-9F7E704189DF.jpeg
    8E6AB7FA-9943-43C8-AF93-9F7E704189DF.jpeg
    141,1 KB · Görüntüleme: 37
  • 4D1422C7-2F63-4311-9662-07F57E161224.jpeg
    4D1422C7-2F63-4311-9662-07F57E161224.jpeg
    148,8 KB · Görüntüleme: 37
Çok sağol canım ya güya Kovid bitti ama acayip bi salgın var ortalıkta. Haftasonu olunca dinlenip atlatmayı umuyorum ya inşallah uzamaz. Gerekirse ilaca başlayacağım tabi. Bebekle ilgili endişem var yoksa bi şekilde katlanıcam da
geçmiş olsun canım, bu ne ya herkes hasta salgın salgın sürekli salgın ver etrafta

X