2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim de diş enfeksiyonum varken hareketleri çok azalmıştı, dediğin gibi minik dokunuş şeklindeydi. Antibiyotik ise yaramaya başlayınca 3. Gün hareketleri normale döndü. Ondan sonra kontrolüm vardı her şey yolunda bebeğin iyi dedi doktorum. Çabucak toparlarsin umarım. Geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim❤️Evet ya hatırladım böyle yazdığını. Biz hasta olunca etkileniyorlar demekki. Aile hekimim antibiyotik vermeyelim şimdilik dedi. İlerlerse bakacağız artık. Umarım düzelmeye başlarım artık

Fotograf cekerken falan kullansan nasil olur cok begendiysen iade etme canım pahali bir parça miydi
Ben de öyle düşündüm anneme gösterdim o da dursun giyersin biri gelince diyor 😁 gece değiştirim ne bileyim. 500 küsürdü az mı çok mu kafam almıyor artık 😕
Merhaba pijama takımı güzelmiş nereden aldınız acaba sabahligi varmı malum kış doğumu
Merhaba lcw internet sitesinden aldım başka bir marka. Sabahlık yok, başka sabahlıklarım var diye öyle bakmadım bi de düz renk polar sabahlık alırım diye düşünüyorum.
Ne güzel olmuş😊. Karnında girip kucağında çıkmışsın. Ablamda da bebeği önce çıkardılar. Ablama dikiş atılırken kontrollerini yaptılar. Sonra odaya getirdiler. Ama yanağına yaslamışlar icerde. O yüzden epidural istiyorum ben de bu sefer. Allah'ım güzellikle nasip etsin sağlıkla.
Ah amin hepimize inşallah 🙏🏼
Evet ya o yanak yanağa olma durumu çok güzel gerçekten, her şey bitiyor bir anda çok mucizevi 😌
Şırıngayı ben de düşündüm de bazen sert oluyor ya sapı. Birden ağzina çok kaçar mı diye korktum açıkçası. Kaşık biberon daha güvenli geldi o anlamda. Daha almadım ama civilde sanki uyguna vardı 100 TL nin altıydı bı ara karsıma çıktı.
Ya evet bi başkasının yapması mantıklı, bebek kucaktayken kendimiz yapamayız zaten ama damla damla akıyor ya ağır çekimde yapılınca :) ucuzmuş baya edinmek lazım.

Çok geçmiş olsunn evet fena bi salgın var. Büyüdüğü için tekmeler eskisi gibi sert olmuyor. Takma kafana. Artık döndüğünü, gerindiğini falan hissediyoruz daha çok. 💐🫶
Çok sağlı canım ❤️ Evet daha çok dönme gerinme hareketleri var gerçekten. Ama 3-4 saat hiç hareket etmiyor bazen. Ne tatlı yemek ne yan yatmak kar etmiyor. Dürtüklüyorum falan hiç sallamıyor. Sadece canı istediği zaman hareket ediyor☺️

Kızlar ben de hamilelikte gribe yakalananlardan oldum dün itibariyle 😭 nasıl bi salgın bu çevremde sağlıklı insan yok resmen. Sanki bebeğimin hareketleri de daha yavaşladı. Sert tekmeleri yok minik minik dokunuyor. Moralim bozuldu biraz karamsarlık var içimde 😔
Ahh ah çok geçmiş olsun. Vala ben çok direndim iyice kötüye gitti, burda kızlardan biri de dedi git git öyle geçmiyor diye de. Kendi doktoruma gidip durumu tarifledim o antibiyotik burun spreyi öksürük şurubu yazdı, hepsi kullanabileceğin şeyler dedi. Geçmezse kbbye yönlendireyim demişti de hemen toparladım gerek kalmadı. Sen de baktın iyiye gitmiyor hiç bekleme.

Kızlar bi de şeyi soracağım ya. Bebeğinin başını poposunu elini ayağını hisseden var mı aranızda. Benim ultrasonda baş aşağı ama biraz yan duruyordu bebeğim. Başı sağ kasığımdaydı. Ama kaburgalarımda ayaklarını hissetmiyorum mesela. Hala kasıklarımda ve göbek deliğinin etrafında kıpırdıyor. Neresi neremde bilmiyorum. Daha zayıf olanlarınız belki anlıyordur. Ya da ileri haftalarda mı anlayacağız

Ahh ah çok geçmiş olsun. Vala ben çok direndim iyice kötüye gitti, burda kızlardan biri de dedi git git öyle geçmiyor diye de. Kendi doktoruma gidip durumu tarifledim o antibiyotik burun spreyi öksürük şurubu yazdı, hepsi kullanabileceğin şeyler dedi. Geçmezse kbbye yönlendireyim demişti de hemen toparladım gerek kalmadı. Sen de baktın iyiye gitmiyor hiç bekleme.
Çok sağol canım ya güya Kovid bitti ama acayip bi salgın var ortalıkta. Haftasonu olunca dinlenip atlatmayı umuyorum ya inşallah uzamaz. Gerekirse ilaca başlayacağım tabi. Bebekle ilgili endişem var yoksa bi şekilde katlanıcam da

Çalışamıyoruz😊. Kendi adıma konuşmak gerekirse. Ben ayağa kalkınca karnım taş gibi oluyor. Yapacağımı hızlı hızlı yapıp kendini yatağa atıyorum hemen. Zaten ev işi falan pek yapmıyorum. Yerden bişey kaldirmıyorum. Düşen kalıyor orda😊. Allah yardımcısı olsun calişan herkesin. Allah merhametli calışma arkadasları nasip etsin 🤲.

Bence doğum zamanı da baktın zorlanacak gibisin söylersin heralde normal diye ısrar etmez onlar da. Sezaryene alırlar.
Ay tek değilmişim ben. Ev işini yapamıyorum artık ben de. Çok zor bakalım hayırlısı olsun.

Kızlar ben de hamilelikte gribe yakalananlardan oldum dün itibariyle 😭 nasıl bi salgın bu çevremde sağlıklı insan yok resmen. Sanki bebeğimin hareketleri de daha yavaşladı. Sert tekmeleri yok minik minik dokunuyor. Moralim bozuldu biraz karamsarlık var içimde 😔
Ay tam da ben de bunu yazmaya geldim bogaz agrisiyla birlikte halsizlik ve grip başlangıcı 😭 ne yapsam randevu da bulamam haftasonu acaba kullanabilecegimiz ilaç vs var mi

Kızlar bi de şeyi soracağım ya. Bebeğinin başını poposunu elini ayağını hisseden var mı aranızda. Benim ultrasonda baş aşağı ama biraz yan duruyordu bebeğim. Başı sağ kasığımdaydı. Ama kaburgalarımda ayaklarını hissetmiyorum mesela. Hala kasıklarımda ve göbek deliğinin etrafında kıpırdıyor. Neresi neremde bilmiyorum. Daha zayıf olanlarınız belki anlıyordur. Ya da ileri haftalarda mı anlayacağız
Bende de aynısı yanlamasina duruyor sanki bi sagda bi solda aynı anda hissediyorum gerilince falan 🤣🤣🤣 ve dediğin gibi hala yukarda değil benimki de 🤣

Ben de ilk kez bugün dışarda en üst göğüs altımda kıpırdısını hissettim. Baya baya bakınca dışarıdan belli oluyordu. Kuzenimle en son 1.5 ay önce buluşmuştuk ve bugün buluştuk. Elini koydu diyor bu ayağı kesin 😀 çok hoş ya.

Çok
Çok geçmiş olsun canım. Limonlu çay iç içine bal ekle. Beni iki günde ayağa kaldırdı. Bir de dr 4 taneye kadar parol içebilirsin demişti ben sabah akşam içtim. Karamsar olma geçiyor. Ben de o an hiç geçmeyecek diye düşünmüştüm.

evet canım çoğumuzda oluyordur . Bazen baya bir ele geliyor dışarıdan dokunduğumda o kadar toplanıyor ama çok uzun sürmüyor

ah şu ödemler bende de var ya özellikleri akşam saatlerinde . gündüz yine iyiyim ama akşam ayaklarım bileklerim şişiyor . Yastık koyup altına uzanıyorum o indiriyor biraz
Ben de deneyeceğim bugün. Çorap izi resmen 1 saat düzelmedi.

Kızlar Eminönüne gittim bugün. Valla herşey vardı ve uygundu bence. Üçlü takımı 170 TL'ye aldım. Tulumlar 70 tl den başlıyor. Organik pamuk kıyafetleri biraz pahalıydı sadece. Zıbınlar yumuşacık 30-35-40 tlden başlıyor altlar da öyle. Çok güzel şeyler vardı. Gidip bakmak isterseniz.

Bende de aynısı yanlamasina duruyor sanki bi sagda bi solda aynı anda hissediyorum gerilince falan 🤣🤣🤣 ve dediğin gibi hala yukarda değil benimki de 🤣
Valla kafası hafiften aşağı dönmüş artık. Buradan sonra vazgeçip popoyu aşağı indirmez herhalde 🤣 ben çözemedim bu çocuğun hareketlerini zaten. Böyle diye diye doğurcam sanırım 🤦‍♀️

Bende neresi neremde pek anlamıyorum valla.Bir kaç gün aşağıda hissediyorum, bir kaç gün yukarıda hissediyorum sürekli farklı yerlerde hissediyorum bazen çok az hissettiğim günler de oluyor, bazen daha kuvvetli.Ama benim plasenta önde onunla mı alakalı bilmiyorum

Ben de ilk kez bugün dışarda en üst göğüs altımda kıpırdısını hissettim. Baya baya bakınca dışarıdan belli oluyordu. Kuzenimle en son 1.5 ay önce buluşmuştuk ve bugün buluştuk. Elini koydu diyor bu ayağı kesin 😀 çok hoş ya.
Ben neresi olduğunu kesinlikle anlamıyorum ya. Ayak olduğu belliyse ne güzel baya dönmüş seninki 🥰

Bende neresi neremde pek anlamıyorum valla.Bir kaç gün aşağıda hissediyorum, bir kaç gün yukarıda hissediyorum sürekli farklı yerlerde hissediyorum bazen çok az hissettiğim günler de oluyor, bazen daha kuvvetli.Ama benim plasenta önde onunla mı alakalı bilmiyorum
Benim plasenta arkada ama benim de hareketleri senin anlattığın gibi. Aslında baya güçlenmişti ama dünden beri yine küçük küçük hareket ediyor. Bi de karar almıştım hareketlerini takmayacağım dinlemeyeceğim diye. Hasta olunca yine aklım göbeğimde hep 🤦‍♀️

Çok

Çok geçmiş olsun canım. Limonlu çay iç içine bal ekle. Beni iki günde ayağa kaldırdı. Bir de dr 4 taneye kadar parol içebilirsin demişti ben sabah akşam içtim. Karamsar olma geçiyor. Ben de o an hiç geçmeyecek diye düşünmüştüm.
Ağrım ateşim olmadığı için parol içmedim canım ama sürekli öksürüyorum ciğerlerim yangın yeri. Bi de aşırı halsizim sürekli uyumak istiyorum. Limonlu ballı ıhlamur içiyorum ben de. Bakalım iyi gelir umarım

X