2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar merhaba şubat grubundayım normal de ama erken olursa ocak sonuda olabilir dedi doktor sizede brşey sormak istiyorum benim devlete karşı fobim var özelliklede doğum konusunda özele gidiyorum ama okadar para vermekte içime sinmiyor aranızda varmı devlette doğum yapıcak olan?
Merhaba. Bence özele devam etsen de bir yandan da devletten takipli olduğun bir doktorun olsun. Ben çok tesebbüs ettim ama çok güvenebilecegim bir doktor bulamadım. Ama benimki tüp bebek olduğu için gittiğim doktorlar ilaçları falan bilmiyorlardı. Onlar da çok istekli değillerdi acıkcası beni takip etmeye. O yüzden vazgeçtim ben. Ama sen bir dene bence. Devlette çok iyi doktorlar var. Denk gelirsen ne ala.

Kızlar merhaba şubat grubundayım normal de ama erken olursa ocak sonuda olabilir dedi doktor sizede brşey sormak istiyorum benim devlete karşı fobim var özelliklede doğum konusunda özele gidiyorum ama okadar para vermekte içime sinmiyor aranızda varmı devlette doğum yapıcak olan?
Merhaba bende sizin gibiyim normalde Şubat 8 10 dedi doktorum Ama heralde Ocak sonu gibi alırız dedi sezeryan plan direk zaten, devletle başladım aslında safra ameliyatına devlette oldum Mart ayında devletle dedm devam edim doğum fln sonra baktım okdr yogunki doktor azlığı sebebi ile tıklım tıklım ve kapı önleri yigiliyor resmen bebeğimi 1 dk bakıp kapatıyorlar eğitim araştırma birde doktor yok gittigim bayan doktora en son 23.haftamda şeker testi istedi direk önden gidiyor dedi bende şunu sordum kendisine hocam ameliyatim planlı olacak ztn sizmi gireceksiniz dogumuma dedim onun için net birşey diyemiyoruz dedi nasi yani dedim kim yapacak,önceden sezeryancimiz vardı şimdi doktor yok o gün kimin ameliyat gunuyse o girer dedi her kadindogum doktoru yoğun dedi yani kimse hastasına odaklı olamiyormus açıkçası tesadüfen kim alırsa kim keserse durumu içimiz almadı bu durumu birde acil bidurumda geldiginde acilden giriş yapıyorsun dedi ben iice kafaya koydum direk özele gittik çok övülen bir doktordu hemen 3 gibi şeker testi mide yaptı beni ikna etti moral verdi şimdi ins o hocayla devam evet şuan 10 bin dediler sezeryani ocakta 12 13 olur kesin gözden çıkardık napalim hiç olmazsa konforum olur dedim 1 gecede olsa ameliyt surecimde önce Allah'a sonra doktoruna teslim olmak önemli suanlik içim rahatladı

Merhaba bende sizin gibiyim normalde Şubat 8 10 dedi doktorum Ama heralde Ocak sonu gibi alırız dedi sezeryan plan direk zaten, devletle başladım aslında safra ameliyatına devlette oldum Mart ayında devletle dedm devam edim doğum fln sonra baktım okdr yogunki doktor azlığı sebebi ile tıklım tıklım ve kapı önleri yigiliyor resmen bebeğimi 1 dk bakıp kapatıyorlar eğitim araştırma birde doktor yok gittigim bayan doktora en son 23.haftamda şeker testi istedi direk önden gidiyor dedi bende şunu sordum kendisine hocam ameliyatim planlı olacak ztn sizmi gireceksiniz dogumuma dedim onun için net birşey diyemiyoruz dedi nasi yani dedim kim yapacak,önceden sezeryancimiz vardı şimdi doktor yok o gün kimin ameliyat gunuyse o girer dedi her kadindogum doktoru yoğun dedi yani kimse hastasına odaklı olamiyormus açıkçası tesadüfen kim alırsa kim keserse durumu içimiz almadı bu durumu birde acil bidurumda geldiginde acilden giriş yapıyorsun dedi ben iice kafaya koydum direk özele gittik çok övülen bir doktordu hemen 3 gibi şeker testi mide yaptı beni ikna etti moral verdi şimdi ins o hocayla devam evet şuan 10 bin dediler sezeryani ocakta 12 13 olur kesin gözden çıkardık napalim hiç olmazsa konforum olur dedim 1 gecede olsa ameliyt surecimde önce Allah'a sonra doktoruna teslim olmak önemli suanlik içim rahatladı
Söylediğin rakam günümüz şartlarında para bile değil, bu fiyata değil ameliyat sezaryen vs neredeyse yaraya dikiş atıp pansuman yapmıyorlar. Bı serum iki iğne vuruyorlar 4 bine cikiyorsun hastanelerden. Çok iyi fiyat vermişler, hangi ildesin sen. 6 sene önce sezaryen için görüştüğüm hastane bana 13 bin fiyat vermişti

Evet devlette doğumda kim denk gelirse giriyor muayeneye gittğin doktor girmiyormuş oda beni düşündürdü ben erkek istemiyorum açıkcası bana daha normal yada sezaryen denmedi bizimde ödememiz 15 özele çokta memnunum ama şartları zorlucak gibi

İlk dusugumde herhangi bir devlet hastanesinin aciline gitmiştim görüş almak için çok da hoş şeyler yaşamadım . ( Tamamen tecrübesizlik henüz 3 aylık evliydim) Burada anlatıp kimsenin canını sıkmak istemem . Sonrasında yine kayiplarim dış gebelik ,tüp bebek serüveni en son sil baştan genetik taramalı tüp bebek derken hali hazırda çok fazla borcum var . Bu çok kişisel bir karar tabiki. Sağlık olsun modundayim .

Devlette çok iyi doktorlar da var. Ben randevu bile bulamıyorum oturduğum bölge itibariyle yoksa gidilir neden gidilmesin . Devlet universite hastanesi bana yakın olsaydı şansımı denerdim elbette en azından muayene olup ortamı görürdüm . Şu an takibimi yapan doktor da devam edecegim çünkü perinatalog olduğu için daha çok güven veriyor . Hastaneden ziyade doktor önemli bence . O yüzden vakit kaybetmeden devlette takip doktoru bulursunuz içinize sinerse de mantıklı olabilir .

Kızlar tetanoz aşısı erken doğuma yol açıyor gibi bişey duydum hem de söyleyen kişi doktor var mı böyle birşey duyan aranızda
Hangi doktor söyluyor bunu merak ettim açıkçası ...
Benim doktorum önermisti ben oldum ilk dozu .İki gün sonraki muayenemde rahim ağzında kısalma görüldü ,sinirdaydi yani . İstirahat verdi . Ben tesadüfi düşündüm açıkçası . Çünkü herkes oluyor bu aşıyı.

Aa ona da bakayim kuzum pişik yapmadı dimi
Yok hayır yapmadı doktorumun asistanı vermişti hamileyken tüm hastalarına dağıtıyordu o zaman. O hediye paketinin içinden çıkmıştı öyle keşfetmiştim bende. Pamuk ve izotonik suyla yapılmış bi mendil. Dokusu falan çok güzeldi

Kız ayyy ne güzel maşallah carcabuk dogurmussunuz ya Darısı başımıza 🤣 ya o ağrı nasıl bi ağrı tam olarak nere agiriyo?
Oho şimdi en zor yerden sordun nasıl tarif edelim 😂😂 sağlı sollu, önlü arkalı, heryerden vuruyor vallahi 😂 ben hep en baba sancılarda ( 7 cm ve sonrası ) ağlıyorum zırıl zırıl 😅

Benim doktorum önermisti ben oldum ilk dozu .İki gün sonraki muayenemde rahim ağzında kısalma görüldü ,sinirdaydi yani . İstirahat verdi . Ben tesadüfi düşündüm açıkçası . Çünkü herkes oluyor bu aşıyı.
Ben de erken doğum riski oluşturur diye olmadım, iyiki de olmamışım 25 haftadan beri yatıyorum bi de üstüne aşı gelseydi napardım bilmiyorum

Ben de erken doğum riski oluşturur diye olmadım, iyiki de olmamışım 25 haftadan beri yatıyorum bi de üstüne aşı gelseydi napardım bilmiyorum
Aslında benim böyle bir durumum yoktu aniden oluştu 🤷 sonrasında biraz daha iyi gördüm dedi hekimim ama daha sık kontroldeyim artık. Size de çok geçmiş olsun ...

Söylediğin rakam günümüz şartlarında para bile değil, bu fiyata değil ameliyat sezaryen vs neredeyse yaraya dikiş atıp pansuman yapmıyorlar. Bı serum iki iğne vuruyorlar 4 bine cikiyorsun hastanelerden. Çok iyi fiyat vermişler, hangi ildesin sen. 6 sene önce sezaryen için görüştüğüm hastane bana 13 bin fiyat vermişti
Aaa ben 4 sene evel kızımı doğum yaptım yağı 1.800 ödedik çıktık şükr 13 neymiş 🙈🙄😄 corumdayim ,valla tek maaşla bize çok hanfendi geçim zor yani kiraciysanz bide 10 bin gözde büyüyebilir 🙈

Evet devlette doğumda kim denk gelirse giriyor muayeneye gittğin doktor girmiyormuş oda beni düşündürdü ben erkek istemiyorum açıkcası bana daha normal yada sezaryen denmedi bizimde ödememiz 15 özele çokta memnunum ama şartları zorlucak gibi
Çok haklısınız inanın bizde tek maaş şartları zorlayarak özele başvurduk şuanki doktorum özelde erkek eşimde çok istemedi ama inanın ameliyathane karışık doktorunuz bebeği çıkarıp gidiyor dikisiniz başkasında, anesteziciniz erkek oluyor bende bu şekilde ikna oluyorum ama normal doğum için bayan tercih etmenizi anlarım onda da genelde ebeler yetiştiği için bayan oluyorlar ztn ,bulunduğum ilde aman aman övülende şu bayan doktor harika diye duyduğum kimse yok ilk gebelikde bayana gittim ikizimin biri 36 haftalık ex olmuştu toprağa verdim kızım doğdu şimdide oğluma hamileyim ve bende travma olduğu için erkek tercih ettim bu sefer ve daha yıllarını vermiş bir doktor olduğu herşeyi açık açık anlatisiyla beni ikna etti tabi dediğim gibi Rabbime emanet önce sağlıkla dogsunlar inşallah 🤲

Aaa ben 4 sene evel kızımı doğum yaptım yağı 1.800 ödedik çıktık şükr 13 neymiş 🙈🙄😄 corumdayim ,valla tek maaşla bize çok hanfendi geçim zor yani kiraciysanz bide 10 bin gözde büyüyebilir 🙈
Kesinlikle bu kadar masraf varken bir de üstüne özel hastanelerin istedikleri daha da külfet oluşturuyor ama piyasa koşullarına göre çok uygun, son zamanlarda o fiyatları hiç duymamistim cunku, yine de şanslısın bı çok ilde 20 den açıyorlar fiyatı.

Kızlar tetanoz aşısı erken doğuma yol açıyor gibi bişey duydum hem de söyleyen kişi doktor var mı böyle birşey duyan aranızda
İlk kez duydum böyle bişey, ilk hamileliğimde 2 doz bunda tek doz vuruldum, çok şükür endişe edecek bişey olmadı, aşıdan sonra erken doğum başına gelen tanıdığım da olmadı. Rahim ağzım yetmezligim varken normale döndü hatta. Tabi serviksin uzaması aşı ile ilgili değildir de 26 mm le asi olup dogurmadim. Korkutmayin kendinizi, mutlaka yan etkisi vardır nadiren de olsa böyle şeylere sebep olabilir ama buna vücuttaki enfeksiyon da sebep olabiliyor, bazen hiç sebepsiz de erken doğum oluyor. Çok şükür ki grupta hemen hemen herkes asi oldu ve kimse boyle acı bı tecrübe yaşamadı asi sonrası 🙏

Merhaba. Öyle bi şey duymadım ama tetanozdan sonra benimkinin iki gün hareketleri çok çok azaldı. Sonra normale döndü.

Geçen sene tetanos aşıları bi ara toplatılmıştı sanki. Ama çok emin değilim.
Aslında tetanos kaslarda kasılma yapan bi hastalık. E aşı da baygın mikroplar olduğundan demek ki etkileyebiliyor. Bu arada tamamen yorum yapıyorum doktor falan demedi yani.

Benim saglik ocagindaki ebemde tek doz yetiyor artik eskiden iki doz vuruyorduk dedi bende tek doz oldum tetanozu belki iki tane vurulunca oluyordur riski ama boyle bir tehlikesi suphesi olsa eminim tip dunyasinda ikiye bolunurdu doktorlar seker yuklemesi ve folatin kullanimi icin suan durum biraz oyle mesela ikiye bolundu doktorlar birinin dedigine digeri hayir diyor

X