2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aslında ilk üç ayda bebek ölümleri, düşükşer biraz fazla ya o ara aşı olanlar aşıdan oldu diyorlardı hastaneyi falan suçluyolardı. O zamandan kalan dedikodular da devam ediyor olabilir.

Bana yaptirmadilar zaten alerjim vardi hic gerek yok dediler. Bir tanesi cok israr yaptir diye ama diger drlar ve saglik ocagindaki dr suanki hastane ortamlarinda gereksiz bi aşi dediler. Hatta bi dr dediki ben bile yaptirmiyorum

Benim sağlık ocağındaki hemşire ve ebem sana çok sonra vuralım detaylidan sonra demişti . 24 ya da 25 .haftada vurundum ben o yüzden . Hastalık hakkında da bir fikrim yok açıkçası . Doktorum vurunmalisin ,öneriyoruz dediği için vurundum . İkinci dozu vurulasim yoktu şimdi hiç vurulmam herhalde Bilgilendirme için çok tşk ederim ...

Bana yaptirmadilar zaten alerjim vardi hic gerek yok dediler. Bir tanesi cok israr yaptir diye ama diger drlar ve saglik ocagindaki dr suanki hastane ortamlarinda gereksiz bi aşi dediler. Hatta bi dr dediki ben bile yaptirmiyorum
Canim valla bende tereddutte kaldim doktorum israrci olmadi egzersize gittigim egitim aldigim ebem ya nolur nolmaz sonradan keşke demezsin yaptir diyince mantikli geldi acikcasi bide guvenirliligi kanitlanmis bir aşı oldugu icin 26. Haftamda tek doz oldum aslinda olmamayi dusunuyordum da oyle gelisti olaylar

Evet bazı doktorlar ameliyathaneler çok temiz artık gerek yok diyor bazıları da hele de İstanbul'da çok iyi perinatolog o aşıyı yaptırmayan hastayı takip etmem diyor. sağ salim geçsin sürecimiz inş

Aynen ikinciye hic gerek yok bir taneside korumada yeterli oluyormus zaten

Ben gebelikten önce daha doğrusu evlenmeden önce 5 doz tetanos aşısı yaptırmıştım. 10 yıl kadar koruyormuş. O yüzden gebelikte yapmadım.

İkiye bolunmeseler sasardik zaten
Amin ,insallah
Ben böyle ikiye bolunduklerinde akademik camiaya mensup doktorlar ne diyor ona bakarım, bunun için de bu tarz şeylerde gittiğim doktorları prof seçerim. Uluslararası akademik ve bilimsel çalışmaların içinde faal olarak görev yapan, yurt dışındaki büyük tıp kongrelerine katılan, ileri gelen üniversitelerde akademisyen olan doktorlarin dediklerini ciddiye alıp diğerlerine kulaklarımı tikarim. Tabi ki tüm doktorlarımız işin ehli ama bilim insanı unvanına sahip olanlar işin mutfağında.

Ablamın arkadaşı kadın doğum doktoru hastalarına önermiyormuş tetanoz aşısını bende şaşırdım.

Bende hiç duymadım hastalarına aşı olmayı önermiyormuş.şaşırdım da açıkçası

Benim de diş enfeksiyonum varken hareketleri çok azalmıştı, dediğin gibi minik dokunuş şeklindeydi. Antibiyotik ise yaramaya başlayınca 3. Gün hareketleri normale döndü. Ondan sonra kontrolüm vardı her şey yolunda bebeğin iyi dedi doktorum. Çabucak toparlarsin umarım. Geçmiş olsun

Kızlar bazen bebiş totosunu mu basinimi dayıyor napiyorsa sertleşiyor bitaraf bı acitiyorki sizde de oluyor mu az okşuyorum düzeliyor geri acisida gidiyor
evet canım çoğumuzda oluyordur . Bazen baya bir ele geliyor dışarıdan dokunduğumda o kadar toplanıyor ama çok uzun sürmüyor
ah şu ödemler bende de var ya özellikleri akşam saatlerinde . gündüz yine iyiyim ama akşam ayaklarım bileklerim şişiyor . Yastık koyup altına uzanıyorum o indiriyor biraz

Çok geçmiş olsunn evet fena bi salgın var. Büyüdüğü için tekmeler eskisi gibi sert olmuyor. Takma kafana. Artık döndüğünü, gerindiğini falan hissediyoruz daha çok.

Emin misin ya ay inşallah sadece sana öyle gelmiyordur ve hepimiz için geçerlidir bu
Ben de kızımı çok rahat doğurdum, 6 cm ile hastaneye gittiğimde hiç sancım yoktu 21:30 da yatış yaptım tam gece 12 de çatala çıktım ve 10 ya da 15 dakika sürdü doğumum ve sadece 3 dikiş, iki defa ıkındım üçüncüde hoppp bi baktm kucağıma verdiler :)))) ama doktorum ne dediyse yaptım ve asla bilincimi kaybedecek denli korkmadım , doğum zor değil, sancı zor, ama her sancı değil son iki sancıda anlıyorsunuz aha dedim geliyor gelmekte olan zaten ebelerde senin yüzünden 10 cm açıklı sancıyı anlıyorlar ve hemen çatala alıyorlar .

Bende öyle yapmaya çalışıyorum çünkü akademik doktorlar genelde bir bilimsel veriler ışığında hareket ediyorlar. Son yapılan araştırmaları takip edip ,makale ve tezlerden örnekler verebiliyorlar . İnsanın daha çok içine siniyor .

Konuyla alakasız olucak fakat her hekimin kendi alaninda uzmanlığı varmış gözlemlediğim kadarıyla . Kimi gebe takibinde çok iyi kimi sadece doğumda . Benim tüp bebek geçmişim var mesela . Yumurta toplamada uzman bir doktor vardı . Sadece o işi yapiyordu o hastanede .Bir bütün olarak bakınca herkes kadın dogumcu . O yüzden ben her iyi doktorun doğumda iyi olabileceğini de düşünmüyorum . Sansa bıraktım o ayrı tabi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…