2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İlk gebeligimde ne kusma ne bulanti ne kasik agrisi yoktu . Çok rahat geçirmiştim siz de tadını çıkarın 😁 şuan 2 bebeğime hamileyim , aşırı bulanti kusma var gerçekten çok zor bi durum .
Ay valla inşallah böyle devam eder benimde 😄 hiçbiri birbirini tutmuyor demekki ya Allah kolaylık versin 😄🥰

Ben gecen hafta gittim keseyi gordum ac gitmistim ama doktor kan aldirmadi
Sordum gerek yok su an dedi
Progestan kullanayim mi dedim muayene etti gerek gormedi ben israr edince yazdi kullandim biraz ama cok fazla akinti yapti biraktim
Saglik ocagina kan vermeli miyim acaba ya?
Gebe kalmadan birkac ay once beni arayip gebe kalinca haber verin demislerdi
Sağlık ocağına gidin kaydınız yapılsın ilerleyen haftalarda tetenoz aşısı yapılacak onuda sağlık ocağında yaptırırsınız

Evet gittim. Çok şükür bebekle alakalı değil dedi doktor en azından şimdilik. Yumurtalığımda bir burulma varmış. Bir sürü vitamin verdi magnezyumun iyi geleceğini düşünüyor ama daha erken dönemde kullanmak mantıklı mı bilmiyorum
Yumurtalık kisti olabilir mi acaba belki yeni bir oluşumdur çünkü bahsettiğiniz ağrı tarzı tam yumurtalık kisti ağrısı gibi. Yumurtalık burulmasını daha önce duymamıştım onu bilmiyorum. En azınfan bebekle alakalı değilmiş bunada şükür🙏

Evet gittim. Çok şükür bebekle alakalı değil dedi doktor en azından şimdilik. Yumurtalığımda bir burulma varmış. Bir sürü vitamin verdi magnezyumun iyi geleceğini düşünüyor ama daha erken dönemde kullanmak mantıklı mı bilmiyorum
Sukur canim artik endise etme
Ben doktoruma omega falan sormustum 3 aydan sonra demisti simdi vucudu yormaya gerek yok demisti ama geceleri asiri bel agrisi oluyor magnezyum verirse alicam bende

Selam kızlar 🌸 Ocak 2023 annesiyim. Bir göz atayım dedim grubunuza :)) geçen sene 18 mayısta öğrenmiştim hamile olduğumu. ben gebeliğimin başından sonuna kadar hiç bulantı kusma yaşamadım. Benimle aynı hafta gebe olan arkadaşım baştan sona bulantı yaşadı:KK43: ama genellikle 3.ay sonrası bulantı geçiyormuş, biz iki uç noktaydık:) ben yarım saat ayakta dursam bacaklarım davul gibi şişiyordu ilk haftalardan itibaren. Buda çoğu kişide yoktur mesela. Rahmim arkadaymış ve bebişe yanılmıyorsam 10. Yada 12.haftaya kadar rahimden bakıldı. Başınıza gelirse korkmayın diye yazmak istedim. Karından bakıldığında kalp atışını bile duyamamıştık. Mutlaka tecrübeli anneler vardır ama taze annelere ufak bi yazayım dedim 🤗 Birde son olarak, kendinizi asla illa sezeryan yada illa normal diye şartlamayın. İkinci seçenekte hep öylede olabilir olarak sizinle olsun, tersi olunca üzülüyor insan. Bebeğinizle kavuşacağınız o güne mutsuz başlamayın diye ufak bi tavsiye. Ki zaten onu görünce her şey geçiyor 🌸 Ben sorunsuza yakın bir gebelik geçirdim inşallah sizlerde oğlak/kova bebeklerinize sağlıkla kavuşursunuz ❤️
Ne güzel yazmışsınız😇💐
Ağzınıza, yüreğinize sağlık
Sağlıkla büyütün bebeğinizi 🙏🥰

Canım geçmiş olsun…
Magnezyum konusunda için rahat olsun ben ilk hamileliğimde de kullanmıştım ilk 3 ay özellikle
Doktorum keseyi gördüğümüzde tekrar yazdı 3 haftadır kullanıyorum sabah akşam bir tane

Arkadaşlar selam🙋‍♀️
Güzel ve sağlıklı bir gün diliyorum hepinize…
2 gündür baş ağrısı sorunu var parol kullanıyorum çok dayanılmaz olduğunda ama hafifliyor ancak geçmiyor. Dişim ya da çenem de ağrıyor ve baş ağrısı mı yoksa diş ağrısı mı çözemiyorum🤦‍♀️
Ağrı sorunu yaşayan ya da önerisi olan var mı aranızda.

Ben gecen hafta gittim keseyi gordum ac gitmistim ama doktor kan aldirmadi
Sordum gerek yok su an dedi
Progestan kullanayim mi dedim muayene etti gerek gormedi ben israr edince yazdi kullandim biraz ama cok fazla akinti yapti biraktim
Saglik ocagina kan vermeli miyim acaba ya?
Gebe kalmadan birkac ay once beni arayip gebe kalinca haber verin demislerdi
Bana da öyle demişlerdi ama kayıt açtırmadım henüz gidip

Çoook geçmiş olsun. Hemen geçer inş 🙏 sağlıkla geçsin gebeliğin, sağlıkla gelsin bebiş 💓

Yumurtalık kisti olabilir mi acaba belki yeni bir oluşumdur çünkü bahsettiğiniz ağrı tarzı tam yumurtalık kisti ağrısı gibi. Yumurtalık burulmasını daha önce duymamıştım onu bilmiyorum. En azınfan bebekle alakalı değilmiş bunada şükür🙏
Bilmiyorum sanırım kistte olabilir net konuşmadı doktor korkutmamak için ama umarım ilerlemez 🥺😞

Canım geçmiş olsun…
Magnezyum konusunda için rahat olsun ben ilk hamileliğimde de kullanmıştım ilk 3 ay özellikle
Doktorum keseyi gördüğümüzde tekrar yazdı 3 haftadır kullanıyorum sabah akşam bir tane
Normalde kendi doktorum ki o da Ankara’da çok iyi doktorlardan biri 12haftaya kadar kullanma demişti ama bugün gittiğim ki bence doğru teşhiste koyan doktor da magnezyum verdi balık yağı bide karışık bir vitamin verdi bi tane daha bir şey yazdı . Ama tecrübeli birine de benziyor 54 yaşında falan 😄 Emin olamadım yine de biraz sorup kullanmakta fayda var. Kendi doktoruma da desem ayıp olur mu bilemedim böyle bir teşhis kondu bana diye 😵‍💫

Arkadaşlar selam🙋‍♀️
Güzel ve sağlıklı bir gün diliyorum hepinize…
2 gündür baş ağrısı sorunu var parol kullanıyorum çok dayanılmaz olduğunda ama hafifliyor ancak geçmiyor. Dişim ya da çenem de ağrıyor ve baş ağrısı mı yoksa diş ağrısı mı çözemiyorum🤦‍♀️
Ağrı sorunu yaşayan ya da önerisi olan var mı aranızda.
Migren taşı satılıyor . Aşırı rahatlatıcı. Benimde çok sert migren ataklarım vardı biraz hafifletiyor en başında kullanırsam da hemen hemen geçiriyor . Diş içinde kullanılır bence soğuk etki yapıp ferahlatıyor. Bide buz koyabilirsin 🥰🙏🏻

Migren taşı satılıyor . Aşırı rahatlatıcı. Benimde çok sert migren ataklarım vardı biraz hafifletiyor en başında kullanırsam da hemen hemen geçiriyor . Diş içinde kullanılır bence soğuk etki yapıp ferahlatıyor. Bide buz koyabilirsin 🥰🙏🏻
Canım çok teşekkürler.
Hamileler de kullanabiliyor o zaman 🙏

Normalde kendi doktorum ki o da Ankara’da çok iyi doktorlardan biri 12haftaya kadar kullanma demişti ama bugün gittiğim ki bence doğru teşhiste koyan doktor da magnezyum verdi balık yağı bide karışık bir vitamin verdi bi tane daha bir şey yazdı . Ama tecrübeli birine de benziyor 54 yaşında falan 😄 Emin olamadım yine de biraz sorup kullanmakta fayda var. Kendi doktoruma da desem ayıp olur mu bilemedim böyle bir teşhis kondu bana diye 😵‍💫
Bende doktoruma güveniyorum. Tereddüt etmeden kullanıyorum o sebeple Acıbadem de doçent ve herşeyden önce insani yönü ve empati yeteneği güçlü birisi
Ama sende için rahat olsun diye danış istersen canım

X