2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selam kızlar 🌸 Ocak 2023 annesiyim. Bir göz atayım dedim grubunuza :)) geçen sene 18 mayısta öğrenmiştim hamile olduğumu. ben gebeliğimin başından sonuna kadar hiç bulantı kusma yaşamadım. Benimle aynı hafta gebe olan arkadaşım baştan sona bulantı yaşadı:KK43: ama genellikle 3.ay sonrası bulantı geçiyormuş, biz iki uç noktaydık:) ben yarım saat ayakta dursam bacaklarım davul gibi şişiyordu ilk haftalardan itibaren. Buda çoğu kişide yoktur mesela. Rahmim arkadaymış ve bebişe yanılmıyorsam 10. Yada 12.haftaya kadar rahimden bakıldı. Başınıza gelirse korkmayın diye yazmak istedim. Karından bakıldığında kalp atışını bile duyamamıştık. Mutlaka tecrübeli anneler vardır ama taze annelere ufak bi yazayım dedim 🤗 Birde son olarak, kendinizi asla illa sezeryan yada illa normal diye şartlamayın. İkinci seçenekte hep öylede olabilir olarak sizinle olsun, tersi olunca üzülüyor insan. Bebeğinizle kavuşacağınız o güne mutsuz başlamayın diye ufak bi tavsiye. Ki zaten onu görünce her şey geçiyor 🌸 Ben sorunsuza yakın bir gebelik geçirdim inşallah sizlerde oğlak/kova bebeklerinize sağlıkla kavuşursunuz ❤️

Günaydın kızlar. Dün bir ağrı girdi karnıma çok korktum ya. Yerleşme ağrısı mı oluyor acaba. Regl sancısı gibiydi (( daha 4+4 teyim

Selam kızlar 🌸 Ocak 2023 annesiyim. Bir göz atayım dedim grubunuza :)) geçen sene 18 mayısta öğrenmiştim hamile olduğumu. ben gebeliğimin başından sonuna kadar hiç bulantı kusma yaşamadım. Benimle aynı hafta gebe olan arkadaşım baştan sona bulantı yaşadı:KK43: ama genellikle 3.ay sonrası bulantı geçiyormuş, biz iki uç noktaydık:) ben yarım saat ayakta dursam bacaklarım davul gibi şişiyordu ilk haftalardan itibaren. Buda çoğu kişide yoktur mesela. Rahmim arkadaymış ve bebişe yanılmıyorsam 10. Yada 12.haftaya kadar rahimden bakıldı. Başınıza gelirse korkmayın diye yazmak istedim. Karından bakıldığında kalp atışını bile duyamamıştık. Mutlaka tecrübeli anneler vardır ama taze annelere ufak bi yazayım dedim 🤗 Birde son olarak, kendinizi asla illa sezeryan yada illa normal diye şartlamayın. İkinci seçenekte hep öylede olabilir olarak sizinle olsun, tersi olunca üzülüyor insan. Bebeğinizle kavuşacağınız o güne mutsuz başlamayın diye ufak bi tavsiye. Ki zaten onu görünce her şey geçiyor 🌸 Ben sorunsuza yakın bir gebelik geçirdim inşallah sizlerde oğlak/kova bebeklerinize sağlıkla kavuşursunuz ❤️
Benimde rahmim geriye donuk ve tersmis
Doktor dogumda duzelecegini soyledi ama karindan bakmakta zorlaniyor vajinal bakiliyor banada 🙈 daha onceleri kontrol icin gittigimde bile sol yumurtaligimi zor goren doktorlar vardi
Biri sol yumurtalik gozukmuyor diyordu digeri iste burda ya falan diyordu :) inşallah hepimiz sağlıkla kucağimiza aliriz bebeklerimizi 🤲 bebeginize hayirli ömürler dilerim 🌸🙏

Günaydın kızlar. Dün bir ağrı girdi karnıma çok korktum ya. Yerleşme ağrısı mı oluyor acaba. Regl sancısı gibiydi (( daha 4+4 teyim
Gunaydin🌸 leke gelmedigi surece rahat ol
Bende adetten 2 3 gun once baslayan 6+0dayim ve hala ara ara adet olcakmisim gibi olan agrilari yasiyorum
Rahim genisliyor vs deniyor

Ben bugün sol tarafımdaki sızlama şeklindeki ağrı için başka bir doktora gidicem bana dua edin 😞🥺
Sadece sol tarafinda mi oluyor canim?
Bebek ne tarafa yerlesiyorsa orda o tarz seylerin olmasini normal diye biliyordum ben
Ya da o tarafta kist falan varsa ondan
Bende sol tarafta vardi arada sizliyor mesela

Sadece sol tarafinda mi oluyor canim?
Bebek ne tarafa yerlesiyorsa orda o tarz seylerin olmasini normal diye biliyordum ben
Ya da o tarafta kist falan varsa ondan
Bende sol tarafta vardi arada sizliyor mesela
Evet ama sızlama şeklinde bir ağrı doktorum normal değil bu ağrı dedi 😞🥺 sağlıksızsa vücut atmaya çalışıyor olabilir dedi. Şimdi başla doktora gidiyorum

Evet ama sızlama şeklinde bir ağrı doktorum normal değil bu ağrı dedi 😞🥺 sağlıksızsa vücut atmaya çalışıyor olabilir dedi. Şimdi başla doktora gidiyorum
Doktorlar net olmadan neden boyle stres yaratiyorlar ki hic anlamiyorum 🤷‍♀️ icini ferah tut bence hersey yolunda 🙏 hayirli haberler al inşallah

Kızlar gebelik olunca baktırmak gereken tahlilleri sadece kadin dogummu yapiyo yoksa saglik ocagi da yapıyor mu. Bi de progestan fitili saglik ocagi bi kaç kutu yazabiliomu bilginiz varmi

Kızlar gebelik olunca baktırmak gereken tahlilleri sadece kadin dogummu yapiyo yoksa saglik ocagi da yapıyor mu. Bi de progestan fitili saglik ocagi bi kaç kutu yazabiliomu bilginiz varmi
Bütün tahlilleri sağlık ocağı yapıyor ama ilaç konusunda bilgim yok

Bütün tahlilleri sağlık ocağı yapıyor ama ilaç konusunda bilgim yok
Ben gecen hafta gittim keseyi gordum ac gitmistim ama doktor kan aldirmadi
Sordum gerek yok su an dedi
Progestan kullanayim mi dedim muayene etti gerek gormedi ben israr edince yazdi kullandim biraz ama cok fazla akinti yapti biraktim
Saglik ocagina kan vermeli miyim acaba ya?
Gebe kalmadan birkac ay once beni arayip gebe kalinca haber verin demislerdi

Canım gıttın mi doktora guzel haberlerını alalım ınsallah
Evet gittim. Çok şükür bebekle alakalı değil dedi doktor en azından şimdilik. Yumurtalığımda bir burulma varmış. Bir sürü vitamin verdi magnezyumun iyi geleceğini düşünüyor ama daha erken dönemde kullanmak mantıklı mı bilmiyorum

Ne güzel işte sakin sakin ilerliyor demiştir . Ay ne bileyim her şey normal kendimi hamile gibi hissedemiyorum böyle olunca 😂😂😂
İlk gebeligimde ne kusma ne bulanti ne kasik agrisi yoktu . Çok rahat geçirmiştim siz de tadını çıkarın 😁 şuan 2 bebeğime hamileyim , aşırı bulanti kusma var gerçekten çok zor bi durum .

X