2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar merhaba, bugün tam 8 haftalık olduk. Mide bulantim vs hiç olmadi. Dün dışardan balık yedik, 5 6 kişi bı arkadaşın sürekli yediği yerden. Kimse de bir şey yok, 9.30 gibi max yedim gece 1 de iki kere istifra ettim sabah 5 te mide bulantisina uyandım ama su içip yattım cikartmadim. Sabah kahvalti yaptım yarım saat sonra istifra ettim onuda. Hamilelikte istifra normal ama balıktan sonra başlaması korkutuyor beni. Akşam gidecegim ultrasonla bebeğe bakacağım içim rahat etsin diye. Başına böyle bir şey gelen oldu mu hiç, zehirlendiysem bebeğe zararı var mı yoksa normal tepkiler mi bilmiyorum

Bizim gelinimizin hamileliği son aya kadar kanamayla lekeyle geçmişti, maşallah bebeğimiz sağlıklı doğdu

Kizlar progesteron kullaniyorum gunde 1 kere
Dunden beri su gibi akintim var endiselendim ya progesteron yapar mi ki boyle birsey

Ya kaynanamlar kesin isme karışmak isteyecek ben o yüzden çocuğum olacak adı da şu diye söylemek istiyorum bide isim kavgasını gözüm almıyor hiç bunca bulantımın arasında
Benim kv daha ortada bebek yokken isim ismarladi ustelik aklini yorup isim bulmaya bile ugrasmamis erkek olursa kpnin kiz olursa kendininkinin, sonlarina da can falan ekliyor
O zamandan beri kilim ona
esimle bu konuyu konustuk elbette kendi istedigimizi koycaz Allah'ın izniyle
Kendi adini koymak isteyen bi daha dogursun sinir oluyorum yav

Ya bu benim sol karın ve kasığımdski sızlama şeklinde olan ağrı yeniden başladı. Cumada oldu doktora gittim kanama Alanı var küçük dedi . Progestan fitil verdi sabah akşam kullanıyordum geçmişti ağrı ama bugün yine başladı

Merhabalar, 7.haftamdayım. Yemek yemeye başlıyorum ve biraz yedikten sonra göğüs kafesimde bir sıkışma hissediyorum, hemen gidip uzanma ihtiyacı duyuyorum. Sizde de böyle birşey oluyor mu? Kalp sıkışması gibi nefessiz kaldığımı ve kastığımı hissediyorum. Hakkında sık sık az az yenilmesinin makbul olduğunu okudum ama zaten az yediğimde bu oluyor :)
Onun dışında dr mide bulantıma bir ilaç verdi. Çok zorda kalınca kullanmak üzere. Mide bulantım geçen haftaki gibi değil ama hep orada; bugün normal birgünüm ne zaman olacak diye sordum eşime :) hala et yemek hak getire… balık vs yok. Zorla sebze yemekleri, salata, cacık, bulgur pilavı ile aşk yaşıyoruz… Çok şükür ediyorum tabii ki

Bu durum ben de 4 haftalikken olmustu. Tam solda yanda kaburganin hemen altindaydi ve cok gazim vardi. Ben de korkmustum ama sonra geçti. Sanirim gaz yapiyor.
Ay inşallah öyledir ama olabilir sabah gaz sancımda vardı çünkü. Şimdi iyiyim çok şükür

6+1 şuan Perşembe kalp atışı için gidicez inşallah duyarız . 9-10 hafta gibi söylemeyi düşünüyoruz dayanabilirsek inşallah
Bende 6. Haftadayım bugün gittim lekelenmem olunca kalbini de dinledim birazcık. Benimde eşimin ailesinden arkadaşlarımdan kimse bilmiyor bir tek annem ananem ve teyzem biliyor henüz söyletmedim kimseye. Haftaya kontrole gideceğim o zaman dönüşte söylerim heralde

merhabalar bende nasipse ocak ayında bebeğim olacak 5 haftalık ultrasyon fotoğrafını atsam yorum yapabilirmisiniz?

Ben de kullanıyorum canım ilac akıyor devamlı, onu akıntıyla karıştırmış olabilir misin acaba?
Canim aksam atiyorum sabah kalkinca beyazimsi bulasmis oluyor cok az camasirima
Sonrasinda birsey olmuyordu akinti olarak pek
Ama dunden beri birsey akiyor gidip bakiyorum birsey yok
peceteyle siliyorum islaniyor cok hafif pecete
Bildigin seffaf bazen uzayan bazen su gibi akinti
ama birseyler akiyor gibi hissetmek huzursuz etti

Benim de akıntım var geçen yazmıştım sürekli bakıyorum şeffaf bazen daha koyu akıntı oluyor ilaç vs kullanmıyorum gebeliğin normal akıntısı o bence yine de takip et tabi

Merhaba. İki gün önce testim pozitif çıktı yarin kan verecegim insallah her sey yolunda giderse ocakta bebegimi kucağıma almak nasip olur

Hmm ilaç uzamıyor seninki akıntıymış ama normal olduğunu düşünüyorum bende de haftalardır var, için rahat etmezse bi sonraki kontrolde doktora bi sor. O da normal diyecektir büyük ihtimal

Canım nasıl oldun ağrın azaldı mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…