2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlar bu rahim kisalmasini doktora sormali miyiz yoksa kendi kontrolde gorurse soyler mi
Ara ara ölçüyor doktorlar özellikle belli bı haftadan sonra rahim ağzı kisalmaya başlıyor doğum hazırlığı için o dönem sık sık olcuyorlar. Ama bu dediğim normal serviks boyu olanlar için geçerli. Benim gibi riskli olanların en başından beri haftada bir ölçülüyor. Ay dikiş atın diye yalvaricam birazdan doktora

Tek bebek için 25 dakika 1500 dedi canım. Dakikası az geldi bana ama başka doktor yok sanırım, bütün özelleri aradım. Hastanede duruyor perinatolog canım, özel klinikte değil verir diye düşünüyorum

Aslında bunun için soruyorum egzersiz yapmadan da kolayca doğuran var mı merak ediyorum. Ben de 2 haftadır başladım yapmaya bakalım

Aslında bunun için soruyorum egzersiz yapmadan da kolayca doğuran var mı merak ediyorum. Ben de 2 haftadır başladım yapmaya bakalım
Ben doğurdum egzersiz yapmadan. İlkinde 4 dikişim vardı ikincide hiç olmadı dikişsiz bi doğum oldu. 4 dikiş de ufak bi dikiş zaten estetik dikişti toplu iğne ucu kadar bişeydi oda .

Ben anlatayım size bunla ilgili anımı hemen. Oğlumda 27. Haftada serviks kısalığı başladı doktorum çok rahattı ama bende doktorum prof olduğu için ona güvendim. Medicana da tek proftu. Doğru düzgün önlem almadı. Doğru düzgün değil hiç önlem almadı. Ve 35. Haftada oğlum doğdu. Hala kızarım prof diye güvendiğim dünya paraları aktardığım doktor yüzünden oğlumdan 8 gün ayrı kaldım. Üzüntüden zatürre oldum 42 derece ateşle. Allah doktorun da hayırlısına düşürsün. En iyisi diye gittiğimiz doktorlar bazen tam bir hayal kırıklığı olabiliyor. Aksatmayın bi durum varsa mutlaka önlem alınsın.

Bende birinci sınıf okutacağım normalde ama ara sınıf almayı düşünüyorum. Birinci sınıfa başlayıp 4 ay sonra çocukları bırakacağım. Ara sınıfta zor oluyor.
Ogretmen degısıklıgı zor olur 1.sınıflrda, ben tüm seneyı kapatıcam allah ızın verırse

Bana serklaj atıldı canım tedbır amaclı, oncekı gebelıgımde erken dogum oldu cunku 21.haftada, sarıucurtma arkadasımızn servıksı bıraz kısa dıkıs durumu olabılır belkı..

Normalde gönderiyorsa sen de git bence. Başka doktor görmüş olur hem

Kizlar bu rahim kisalmasini doktora sormali miyiz yoksa kendi kontrolde gorurse soyler mi
Valla Burda konuşuldukça ben de aynı şeyi düşünmeye başladım. Bana hiç söyleyen olmadı şu kadar cm falan diye . Ben de sormayı unutuyorum hep

Ben doğurdum egzersiz yapmadan. İlkinde 4 dikişim vardı ikincide hiç olmadı dikişsiz bi doğum oldu. 4 dikiş de ufak bi dikiş zaten estetik dikişti toplu iğne ucu kadar bişeydi oda .
Egzersiz illa ki etki eder ama birazda vücutla alakalı bence de. Benim annemin sabah 7 de suyu gelmiş hastaneye gitmiş beni doğurmuş saat 10 da geri evdeymiş egzersiz falan da yok . Yapı çok etkili bence

Sohrab çıktım doktordan, hafif akıntım varmış sürüntü aldı, idrar kültürü istemedi. Serviks 29mm çıktı, uzamış olabilir mi dedim, olabilir ama çok ihtimal vermiyorum cihaz farkından kaynaklıdır dedi. Çok basit bı işlem istersen serklaj yapıp orayı buzebiliriz halka şeklinde dedi. Ben baya oranın dikildiğini saniyordum halbuki eğer ilk hamileliğinde yetmezlik yasasaydin direk önlem amaçlı serklaj yapılmalı derdim, ama seninki rahim ağzı yetmezligi değil dedi. Düşük riski oluşturacağını sanmıyorum dedi bı de. Ama tercihi bana bıraktı. Eşimle konuşmadım akşam konusucam. Çarşambaya kadar beklesem mi kültür sonucu çıkınca serklaj yaptırsam mi bilmiyorum. Hastanede yatış yapmicakmisim aynı günün akşamı taburcu olabilirsin dedi.

Egzersizden ziyade kasılmalar gelince doğru pozisyonda durma, doğru nefes alış veriş, çatala çıkınca ıkınma esnasında yine doğru nefes tekniği gibi şeyler doğumu kolaylaştırır bazıları masajı da ekliyor buna ama ben doğuma yalnız gittiğim için( eşimide içeri almadılar) sadece nefes ve eğilip kalkma vs yaptım doğumum çok kısa sürdü . Bunlar için bir douladan ya da ebeden yardım alabilirsiniz. Veya hastanelerin kendi gebe programları var onlara gidebilirsiniz. İstanbul doğum akademisi var onu takip edebilirsiniz bi çok eğitim veriyorlar.

Bi durum olsa söylenir zaten olmadığından söylenmemiş. Benim 3.5 cm idi. Normal yani. Oğlumda 2.7 ölçülmüştü kısalmaya başlamış 1.5 dan aşağısı zaten Allah korusun çok tehlikeli. Normali de 3-4 arası olan.
Valla Burda konuşuldukça ben de aynı şeyi düşünmeye başladım. Bana hiç söyleyen olmadı şu kadar cm falan diye . Ben de sormayı unutuyorum hep

Egzersiz illa ki etki eder ama birazda vücutla alakalı bence de. Benim annemin sabah 7 de suyu gelmiş hastaneye gitmiş beni doğurmuş saat 10 da geri evdeymiş egzersiz falan da yok . Yapı çok etkili bence
Olabilir bizde tek normal doğum yapan benim. Annem ablam teyzem vs hepsi sezaryan ile doğum yapmışlar. Demek ki benim yapım müsaitmiş. Ama konuşunca stres basıyor ben yine nasıl doğuracağım yahu

Merak etmeyin bi sıkıntınız olmadığı için söylenmiyor. Sormanıza bile gerek yok , bizler riskli gebelik kısmına girdiğimiz için doktorumuz zaten baştan takip edip söylüyor. Kızımı doğurduğumda sadece ne yesem ne giysem ne alsam bunları düşünüyordum sizde hamileliğinizin keyfini çıkarın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…