2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben çok zor doğmuşum, çok uzun süren riskli bı doğum olmuş, annem ve ölümden dönmüşüz. Bana hamileliginde annem çalışma hayatına ara vermis. Kardeşim çok afedersiniz neredeyse dusecekmis, annem kardeşimde son güne kadar çalıştı, doğum iznine ayrılınca da yakında doğum olacak diye tüm evi kirklamaya kalkmıştı, akşamına suyu gelmişti, hastaneye götürdüler, 10 dakikada doğurmuş. Yani düzenli spor pilates muhakkak faydası vardır ama hareket hatta temizlik bile etkili olabiliyor bence, aynı kadın aynı anatomik yapı ama biri zor biri kolay doğum.

Hamurun dolap outlet sayfasından alışveriş yapmayı düşünen kızlar hiç düşünmeyin takip edin ve ordan alın. Kuponla beraber bana 257 tl ye geldi 3 parça ve müthiş. Asla trendyoldan çok daha fazla para vermeye gerek yok. Sadece organizerin içinde bir çizgi gibi bir şey var o kadar
ya ben şubat annesiyim sizide takip ediyorum😅 uzun zamandır bu ürün görseli bekliyordum çok sağ olun bende 1 set aldım şimdi bu desenden :) Sağlıklı günler kulanın inşallah :)

Olabilir bizde tek normal doğum yapan benim. Annem ablam teyzem vs hepsi sezaryan ile doğum yapmışlar. Demek ki benim yapım müsaitmiş. Ama konuşunca stres basıyor ben yine nasıl doğuracağım yahu 🥹
Aslansın kaplansın yaparsın 😄😄

Sohrab Sohrab çıktım doktordan, hafif akıntım varmış sürüntü aldı, idrar kültürü istemedi. Serviks 29mm çıktı, uzamış olabilir mi dedim, olabilir ama çok ihtimal vermiyorum cihaz farkından kaynaklıdır dedi. Çok basit bı işlem istersen serklaj yapıp orayı buzebiliriz halka şeklinde dedi. Ben baya oranın dikildiğini saniyordum halbuki 🙈 eğer ilk hamileliğinde yetmezlik yasasaydin direk önlem amaçlı serklaj yapılmalı derdim, ama seninki rahim ağzı yetmezligi değil dedi. Düşük riski oluşturacağını sanmıyorum dedi bı de. Ama tercihi bana bıraktı. Eşimle konuşmadım akşam konusucam. Çarşambaya kadar beklesem mi kültür sonucu çıkınca serklaj yaptırsam mi bilmiyorum. Hastanede yatış yapmicakmisim aynı günün akşamı taburcu olabilirsin dedi.
Mcdonald dıye yazmıslardı benım rapora,ınceledım sonra baya, boyle rahım agzının etrafından dolanarak sıkılıyor, benım doktor da ıyıce sıktım demıstı, benım acıklıktan ötürü nişan dedıgıniz o tıkac olusamıyormus, akıntının sebebı odur demıstı, tabıkı dıkıs oluyor onu buzerekn ama hayal ettıgımız gıbı bı dıkıs deıl.. Ben 1 gece kaldım hastanede, ama cıkanlar da oluyor, benım kanamam olmustu o yuzden doktor kla dedı

Tüm seneyi nasıl kapatıyorsunuz doğum izni 32. Haftada başlamıyor muydu
Okullar acıldıgında 21 haftalık olucam, heyet raporu alıcam, ayakta kalmaya musaıt olmayan bır ıslem gecırdım. Elbette 32.haftada baslıyordogum ıznı. 32ye kadar raporlu olucam

Doktordan geldim kizlar oglus iyiymis cok tatliydi hareketleri😍 4 gun onden gidiyor ultrasona gore. Yalnizca kafama bisey takildi plasenta suan asagida ama bu haftalarda onemli degil 24. Haftadan sonra onemli dedi. Yine de kafama takildi yaa:KK43:
Bu haftalarda aşağıda olması sıkıntı değil ilerleyen haftalarda çıkıyor, ilk hamileliğimde benim de aşağıdaydi sonra çıktı yukarı. Genelde doktorlar bunu pek söylemiyor hatta 28. Haftadan önce. Eğer çok sayıda sezaryen geçmişin yoksa yapışıklık olma ihtimali cok düşük, çıkar merak etme.

Doktordan geldim kizlar oglus iyiymis cok tatliydi hareketleri😍 4 gun onden gidiyor ultrasona gore. Yalnizca kafama bisey takildi plasenta suan asagida ama bu haftalarda onemli degil 24. Haftadan sonra onemli dedi. Yine de kafama takildi yaa:KK43:
Bana da öyle dedi yukarı çıkıyor ilerleyen haftalarda dedi.

Mcdonald dıye yazmıslardı benım rapora,ınceledım sonra baya, boyle rahım agzının etrafından dolanarak sıkılıyor, benım doktor da ıyıce sıktım demıstı, benım acıklıktan ötürü nişan dedıgıniz o tıkac olusamıyormus, akıntının sebebı odur demıstı, tabıkı dıkıs oluyor onu buzerekn ama hayal ettıgımız gıbı bı dıkıs deıl.. Ben 1 gece kaldım hastanede, ama cıkanlar da oluyor, benım kanamam olmustu o yuzden doktor kla dedı
Ben hiç arastirmamistim Serklajin nasıl bişey olduğunu, doktorum dikiş gerekebilir filan deyince hatta yorgan gibi dikecek sanmıştım, korktum tabi anestezili dimi diye sormuştum 🙂 bı de benim doktorum ameliyat esnasında bişey yapmış iç taraftan, ortasını delik bırakmış, bu doktor söyledi ama Latin terimleri aklımda tutamıyorum. Kolay kolay düşük olacağını sanmıyorum dedi, ama eşim gelsin akşam konuşup ona göre karar vericem yine de. Bu doktor diğerleri gibi illa bekleyelim demedi, tercihi bana bıraktı.

Benim anlamadığım önemli değilse niye söylüyorsun? İster istemez kafamıza takıyoruz bu tarz şeyleri 🤦🏼‍♀️ Doktorun rahat olması gereksiz detay vermemesi çok önemli gebelikte

Normal ustten bakinca gorunen bisey mi. Bana en son 11. Haftamda alttan bakilmisti
Üstten görülür fakat doğru ölçüm vajinal ölcümdür, muhtemelen detaylı ultrasonda bakılıp raporunuza yazılır kac mm olduğu.. Benım doktorum perinatolog 12.haftadan ıtıbaren her kontrolde ölçüyor

Okullar acıldıgında 21 haftalık olucam, heyet raporu alıcam, ayakta kalmaya musaıt olmayan bır ıslem gecırdım. Elbette 32.haftada baslıyordogum ıznı. 32ye kadar raporlu olucam
Serklaj olunca heyet veriliyor dimi, işlem yapılırsa ben de isteyim doktordan

Ben hiç arastirmamistim Serklajin nasıl bişey olduğunu, doktorum dikiş gerekebilir filan deyince hatta yorgan gibi dikecek sanmıştım, korktum tabi anestezili dimi diye sormuştum 🙂 bı de benim doktorum ameliyat esnasında bişey yapmış iç taraftan, ortasını delik bırakmış, bu doktor söyledi ama Latin terimleri aklımda tutamıyorum. Kolay kolay düşük olacağını sanmıyorum dedi, ama eşim gelsin akşam konuşup ona göre karar vericem yine de. Bu doktor diğerleri gibi illa bekleyelim demedi, tercihi bana bıraktı.
Bızımde serklaj gündeme gelınce korkarak sormustum ben de anestezılı mı dıye, o da tabıkı dedı, cok kısa bır ıslem dedı, sedasyon verılıyor 15 dk... Bence yaptırın, zaten bu vajınal serklaj.. Bır de daha ıcten dıkılen var, hatta gebelık oncesı dıkılıyor, sonra hamıle kalıypsunuz, abdominal serklaj, o baya maalııyetli

X