2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim hamilelikte 27 mm olmadı rahim agzim normalde o boydaydi. Dikiş atmaya karşı değil aslında, yani daha hamile kalmadan once hamile kalırsam ileriki haftalarda dikiş atmamız gerekebilir demişti. yani dikişi atılacağını söyledi ona göre hamile kalip kalmayacağına karar ver demişti. Ben de istemiyordum ikinci çocuğu zaten. Geçen hafta sordum neden hala dikiş atmiyoruz diye. Atılacağı zaman gelirse atarız bı sal kendini artık dedi. Yapısal olmadığı için bu haftalarda rahim ağzı kisalmaz kolay kolay dedi. Müdahaleye mümkün olduğunca mecbur kalmadıkça yanaşmıyor. Yani eskiden de öyleydi, bana rahim duvarı dokulmedigi için kürtaj demişlerdi yeni evliyken, ona söylemiştim çok sinirlenmişti, ilaçla dökelim gel hemen demişti. Bı de başka bı şehirde yaşarken 2 sene önce rahmimi alacaklardi benim. İstanbul'a gel rahmi kurtaralım öyle şey mi olur dedi daha 34 yaşındasın dedi. Yani kolay kolay müdahaleye yanaşmıyor ama bunda dikiş atılacağını söylüyor sadece zamanı gelince diyor, zaman ne zaman onu bilmiyorum. Ufak bı ağrıyı rahim ağzına yoruyorum haliyle. Serklajin da komplikasyonları varmış sanırım, ondan mı acaba ne kadar geç o kadar iyi diyor bilmiyorum.

Kızlar merak ettiğim bir şey var.Daha önce Normal Doğum yapan annelere sorum
Hiç egzersiz, spor geçmişiniz var mıydı? Hareketli bir gebelik mi geçirmiştiniz?

Kızlar merhaba, sormak istediğim bir şey var. İkili test yaptırdım sonuç 4550 de 1 geldi doktorum risksiz dedi dörtlü tarama yaptırmanıza pek gerek yok dedi ama sizler yaptırdınız mı bilemedim emin olamadım. Yaptırsak daha mı iyi olur acaba

Gec atılan dıkısler acıl serklajlardır. Son ana kadar beklenır, asıl onların komplıkasyonları var, acıl atılanlarda genelde kısa oldugu ıcın atılır, bu da bebegın kesesın delınmesıne yol acabılırmıs, enfeksıyon rıskı cok daha fazla olur. Tedbir amaclı atılan 12-14 arası atılır..benım oncekı gebelıkte 11mm e dustugunde dıkıs atılcak mesafe kalmamıstı, o yuzden pessar konuldu, madem dikişe yanasmıyor, pessar secenegını de degerlendırebılırsınız.. Ama buna da karsı cıkacaktır emınım doktorunuz nasıl diyorsa öyle yapın madem,ınsallah saglıcakla kucagınıza alırsınız.

Pessar dediğin oraya bişey takiliyormis sanırım o mu. Ondan da bahsetmişti doktorum. Sanırım ondan da konulabilir ama ne olduğunu anlamadım ben onun aparat gibi bişey mi

Pessar dediğin oraya bişey takiliyormis sanırım o mu. Ondan da bahsetmişti doktorum. Sanırım ondan da konulabilir ama ne olduğunu anlamadım ben onun aparat gibi bişey mi
Plastık halka, ınstgramda çağrı gulumser var, omun hıkayeler albumune bakın, cpk detaylı bılgıler verıyor, pessarda kasılma olmaması gerekıyor, kasılma baslarsa hemen cıkarılması gerekıyor

Canım doktorum Medicalpointte Türkan Kaya Şakar çok memnunum çok tatlı doktorum, yalnız özel klinik açtı kendine gelecek ay orada olacak, ben de oradan devam edeceğim. Gelecek ay beni perinatologa yönlendirdi Özel Yaşam hastanesinde. Dün aradım bilgi aldım; kaç gün öncesinden randevu almak gerekiyor, kaç dk sürüyor, ücreti nedir vs diye. Nipt yaptıranlarda giden var mı diye araştırdın mı ? Giden varsa bence git ama yoksa gitme

Plastık halka, ınstgramda çağrı gulumser var, omun hıkayeler albumune bakın, cpk detaylı bılgıler verıyor, pessarda kasılma olmaması gerekıyor, kasılma baslarsa hemen cıkarılması gerekıyor
Yakındaki özel hastaneden birinde kadın dogumcu randevusu buldum 14.10 da, bu dördüncü doktor olacak ama gitmezsem içim rahat etmeyecek. Umarım rahim ağzı aniden kisalmamistir bu ağrının sebebi sıradan biseydir saat geçmez şimdi bana

Vajen kultur ve idrar kulturu de verın gıtmısken. Guzel haberlerınızı beklıyoruz

Bu arada ölcümlerinizi vajinal yaptırın. Karından yüksek cıkar

Kızlar merak ettiğim bir şey var.Daha önce Normal Doğum yapan annelere sorum
Hiç egzersiz, spor geçmişiniz var mıydı? Hareketli bir gebelik mi geçirmiştiniz?
Eşi doktor olan ve baya bilgili bir arkadaşım ilk çocuğunda sadece çok fazla yürüyüş yaptı ilk doğumu feci zordu. İkincisinde eğitim aldı ebelerden, nefes egzersizleri, spor ve pilates yaptı 1 saatte doğurdu. O kadar basitmiş ki biz zorlaştırıyormuşuz dedi

Benım 9.haftada enfeksıyonum cıkmıstı vajende, idrar temızdı, o da agrı yapmıstı, az bı de sarı akıntı olmustu.
Evet evet hafif sarimtrak akıntı var cok rahatsız edici düzeyde değil ama ara ara görüyorum. İdrar tahlili temiz çıkınca çok üstünde durmadım doktoruma da söylemeyi unuttum. Bu gittiğim Dr dan kültür isteyim.

Neysekı bunların hepsının tedavısı var, rıske atmamak lazım.. Akıntının sarı olanı normal deıl cunku hangı kosul olursa olsun

Ne kadar fiyat verdiler peki sana canım, doktorum dediki bir sıkıntı olursa perinatologa o zaman yönlendiririz. Ben aslında hastaneden de bir girişim olsun istiyorum doğum sonrası bana rapor verebilecek bir doktora ihtiyacım var çünkü. Kendi doktorumun özel muayenehanesi oldugu için o rapor veremiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…