Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,2%
  • erkek

OY: 87 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    165
Ah canım çok geçmiş olsun her ikisine de 😔 Her şey hayata dair tabi bizi de nasıl bir süreç bekliyor bilmiyoruz her şey yolunda giderse inşallah diye plan yapıyoruz işte 😊 Üçüncüyü de düşünüyorsun demek iki hamilelik iki bebek bakımından sonra helal olsun 😅 Eşim de çok istiyor 3-4 çocuk da ben kendimde o isteği ve gücü göremiyorum maalesef ilkini iki üç sene önce yapmış olsak belki 😂
teşekkür ederim canım 🌹 çok çocuk isteği hep var da eşimle çok yalnızız işte. biraz çevremizde yardımcı olabilecek birileri yok. bir de iş hayatı çok fena imiş. ben hamileleikte herkes yardımcı olur sanıyordum. sonraki ay ayrılacağım diye ne kadar şey yıksak kârdır moduna girdiler.

teşekkür ederim canım 🌹 çok çocuk isteği hep var da eşimle çok yalnızız işte. biraz çevremizde yardımcı olabilecek birileri yok. bir de iş hayatı çok fena imiş. ben hamileleikte herkes yardımcı olur sanıyordum. sonraki ay ayrılacağım diye ne kadar şey yıksak kârdır moduna girdiler.
Öyle valla kuzum. Bizim de çevremizde kimse yok ya ailelerin başka şehirde yaşaması çocuktan sonra çok önemli bir detaymış aslında burada olsaydı ailem hiçbir şey gözümde büyümezdi 😕 İş yeri desen aynı sizinkiler gibi. Ben ayrılcam dedim önümüzdeki hafta zaten dayanamıyorum da sürekli bir baygınlık hissiyle yaşıyor gibiyim iki haftadır. Veda yemeği organize edeceklermiş şimdi bana öyle diyorlar. Çalışırken kıymetimizi bilseydiniz diyemedim djdjdjjs

Doğum sonrası hastalıkların doğuma bağlı mı gelişti canım ?
evet maalesef canım. normal doğum yaptım. aşırı da zorlanmamıştım. doğumdan birkaç dakika sonra iç kanama oldu. tamamen benim damar yapımla alakalı imiş. bu durumda en iyi ihtimal rahimi alıyoruz, sen çok şanslısın demişti doktorum. şimdi ikincisi için de konuştum tekrar ama doktorum normal doğum istersen ameliyathane ekibini hazırda tutup yine yaptırırım fakat aynı şeyin olma ihtimali %90 dedi. hayati risk de olduğu için eledik tamamen.

Öyle valla kuzum. Bizim de çevremizde kimse yok ya ailelerin başka şehirde yaşaması çocuktan sonra çok önemli bir detaymış aslında burada olsaydı ailem hiçbir şey gözümde büyümezdi 😕 İş yeri desen aynı sizinkiler gibi. Ben ayrılcam dedim önümüzdeki hafta zaten dayanamıyorum da sürekli bir baygınlık hissiyle yaşıyor gibiyim iki haftadır. Veda yemeği organize edeceklermiş şimdi bana öyle diyorlar. Çalışırken kıymetimizi bilseydiniz diyemedim djdjdjjs
yani yemekten daha iyi bi ödül olurdu tabi :))) umarım sakin ve sağlıklı bir şekilde büyütebiliriz bebelerimizi. biz ilkinde de yalnızdık ama büyüdü işte okula gidiyor 😅 birazcık saçlarım beyazladı ama ne yapalım artık 🤪

evet maalesef canım. normal doğum yaptım. aşırı da zorlanmamıştım. doğumdan birkaç dakika sonra iç kanama oldu. tamamen benim damar yapımla alakalı imiş. bu durumda en iyi ihtimal rahimi alıyoruz, sen çok şanslısın demişti doktorum. şimdi ikincisi için de konuştum tekrar ama doktorum normal doğum istersen ameliyathane ekibini hazırda tutup yine yaptırırım fakat aynı şeyin olma ihtimali %90 dedi. hayati risk de olduğu için eledik tamamen.
Ayyy inşallah hiç uğramasın bir daha ☹️ iç kanama rahminde mi meydana geldi durdurulamayan türden rahim kanaması gibi bir şey diyorlar ondan mı oldu?

yani yemekten daha iyi bi ödül olurdu tabi :))) umarım sakin ve sağlıklı bir şekilde büyütebiliriz bebelerimizi. biz ilkinde de yalnızdık ama büyüdü işte okula gidiyor 😅 birazcık saçlarım beyazladı ama ne yapalım artık 🤪
🙏🙏 Oh maşallah büyütmüşsünüz en azından o artık kendi halinde takılır 😇 Cinsiyetleri neydi çocuklarının? ☺️

Ayyy inşallah hiç uğramasın bir daha ☹️ iç kanama rahminde mi meydana geldi durdurulamayan türden rahim kanaması gibi bir şey diyorlar ondan mı oldu?
rahim arkasında bi damar demişti doktorum. adı da vardı da bu durumun unuttum. doğum çok zor değildi halbuki 3. ıkınmada gelmişti bebek. damarlarım buna müsaitmiş. durmadı evet derhal ameliyata aldılar. sonrasında da birkaç ay süren ağrılarım oldu. epey travmatikti ama büyük oranda geçti şükür :) kimseyi korkutmak istemem bu arada. bu çok nadir olan bir şey ve benim yapımla alakalı.

rahim arkasında bi damar demişti doktorum. adı da vardı da bu durumun unuttum. doğum çok zor değildi halbuki 3. ıkınmada gelmişti bebek. damarlarım buna müsaitmiş. durmadı evet derhal ameliyata aldılar. sonrasında da birkaç ay süren ağrılarım oldu. epey travmatikti ama büyük oranda geçti şükür :) kimseyi korkutmak istemem bu arada. bu çok nadir olan bir şey ve benim yapımla alakalı.
Anladım canım büyük geçmiş olsun tekrardan, inşallah sonraki doğumun / doğumların sorunsuz geçer 🙏 Ben bugün normal doğumda oluşabilecek tüm risklere dair kitap okudum zaten bu merakım ondan biraz da 🥹

azicik uyuyup uyandum karnim ayri bir dunya yatirmiyor rahatca beni. bana zor gelen hamilelik valla cocuk bakimi bundan kolay

Selam arkadaşlar ben insülin bebek 😂😂😂
Maalesef doktor gece vurmak üzere 4 doz insüline başladı 🥹 kaçamadım …. O kadar dikkat etmeme rağmen yüksek çıkıyor . En düşük dozda başlıyorum muhtemelen yeterli olacak dedi . Pazartesi rapor çıkmış olur, Sağlık ocağından eğitim al dedi .Nasıl vurulur hiçbir fikrim yok 🤷‍♀️ perocuk35 perocuk35
Geçmiş olsun yeni insülin bebek. Çok zor değil vurmak bi süre sonra saplıyosun ilk gün biraz zorlanirsın sadece. İnşallah hemen düzene girer. Benim de en dusukle baslamisti su an sabah 3 oglen 2.yarın kontrol var muhtemelen ogleni 3 doza cikarcak

azicik uyuyup uyandum karnim ayri bir dunya yatirmiyor rahatca beni. bana zor gelen hamilelik valla cocuk bakimi bundan kolay
Ben de bugün kına gecesine geldim başka şehire. Kuzende kalıcam. Bakalım nasıl sabahı edicem. Şimdiden mide yanmam kafama kadar çıktı. Kına gecesinde de biraz oynadım diye hemen belim mahvoldu. Hamile yastığımı da unutmuşum zaten evdeki tüm kırlentleri topladım şuan 😁

Ben de bugün kına gecesine geldim başka şehire. Kuzende kalıcam. Bakalım nasıl sabahı edicem. Şimdiden mide yanmam kafama kadar çıktı. Kına gecesinde de biraz oynadım diye hemen belim mahvoldu. Hamile yastığımı da unutmuşum zaten evdeki tüm kırlentleri topladım şuan 😁
ayy bana da yatak batmaya basladi yine valla az kaldi 2 aya dogurmus olacagiz insallah sabir bebislerimiz insallah uyuyan cinsten olur bir darbede onlar vurmaz 😅

Çamaşırları yıkamanın ve utulemenin zihinsel ağırlığı işin kendisinden daha büyük. Ütülemeden önce önceki çocuğumda nasıl ütüledim sürekli, ne gerek vardı diye düşünürken ütüyü hızlı hızlı halledince ütüleme motivasyonumu anladım 😀 Şu bir gerçek ki ütüleyip kaldırmak yapılacak işler listesinden bir kalemi siliyor ve insanın kafasını gerçekten çok rahatlatıyor.
Bende ütüyü biriktirme sorunu var sırf masayı salona getirmemek için. Neden salon çünkü klima ve tv var bu ikisi olmadan ütü yapmam imkansız 😁😁 Bir süre sonra ben de ütülemem kurutmaya atarım ve orada gerekli hijyene ulaştığına kendimi ikna ederim gibi geliyor ama yenidoğanda ütülemek gerek sanırım 🙄

X