2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Dertlenmek mi istiyorsun gebe gebe
Aman yok dert ararsam cok eksik olsun
Allah olmayana versin çok üzülüyorum böyle şeyler görünce, kullanan var mıdır acaba hâlâ? Bence vardır
Vardir elbet annem de hep anlatir ilk cocugumda boyle bezler kullandim sende elimiz duzeldi de bez mama alabildik diye
Cidden ekonomi nereye gidiyor Allah sonumuzu hayir etsin
Bide cevremde duyuyorum yine kisa dogru korona gibi bi hastalik yayacaklar nufusu azaltmak adina diye soylentiler var iyice icim daraldi
Milleti ayaklandirmaya tedirgin etmeye calisiyorlar resmen
Sag salim cocugumu dogurup eve soksam guvende hissedicem gibi

kizlar benim kan testinde gamma glutamil (gtt)degeri en fazla 38 olmaliyken 42 cikmis.Doktor karaciger yaglanmasi sebep olablr dedi.bunu yasayan var mi?ustune gitmeli miyim yoksa olabilir birsey mi bu

kizlar benim kan testinde gamma glutamil (gtt)degeri en fazla 38 olmaliyken 42 cikmis.Doktor karaciger yaglanmasi sebep olablr dedi.bunu yasayan var mi?ustune gitmeli miyim yoksa olabilir birsey mi bu
Benim de 50 çıkmıştı ilk kan testlerinde, karaciğerle ilgili diğer değerlerim de biraz biraz yüksek. Doktor şu an bi önemi yok bu değerlerin dedi, ilerleyen dönemde tekrar kontrol ederiz dedi. En son gidişimde tahlil istemedi bununla ilgili.

Benim de pek ustunde durmadi da acaba benim doktorun ilgisizliginden mi diye geldi aklima

Kızlaar şimdiye kadar kilo durumlarınız nedir aldınız mı, verdiniz mi?
Kaçıncı hafta itibariyle almaya başlamak gerekiyordu?
Ben kilo almadım hatta yarım kilo verdim. Sanırım 16 haftadan itibaren haftalık 250-500 arasında kilo alınmaya başlanıyor. Valla ne kadar az alırsam o kadar iyi. Önceden de kilo problemim vardı. Dr 16 haftaya kadar toplamda 5-6 kilo verebilirsin diyetisyen eşliğinde demişti. Şuan diyetsyene gidemiyorum ama 5.aydan itibaren diyetisyenle devam edeceğim. Doğuma en fazla 7-8 kilo ile girebiliyorum. Dizimden ameliyatlıyım o yüzden yasak kilo almam 81kilo 170 boy

Kızlar doktordan geldik.Cinsiyetimiz kesinleşti.Oğlumuz olacakmış.
U ugurlug canım listeye ekleyebilirsin.
İnanır mısın geçen gün mavisaclikadin arkadsimiz oğlum olacak demişti listede olmadığıni fark etmedim gidip senin isminin karsina erkek ekledim sonradan fark edip sildim

Kızlar doktordan geldik.Cinsiyetimiz kesinleşti.Oğlumuz olacakmış.
U ugurlug canım listeye ekleyebilirsin
Tebrikler. Bir oğlan bebeği daha eklendi desene gruba. Bu sene erkek bebeği sanki. Ben de 3 hafta sonra gideceğim cinsiyetini öğrenmek için. Aşırı heyecanlıyım.

Ben de ilk hamileliğimde gereksiz bir dünya şey almışım her tavsiyeyi değerlendirerek. Bazıları çok kullanışsız bazıları hiç ihtiyaç olmayan seylermis. O bakıma kesinlikle katılıyorum herkesin ihtiyacı süreç içinde değişik olacak. Ama tabi ki tecrübeleri de goz ardı etmiyorum. Mesela ilk hamileligimdeki grupta biri hastaneye ketıl goturun demişti, o an garipsemistim ama dediğini yapmıştım o kadar dua etmistim ki hastanede. Sutum gelmedi mama yapmak zorunda kaldık ve ketıl olmasa sıcak su olayı çok zor olacaktı, yine ayni şekilde sezaryen olacak bir kişi hastaneye her ihtimale karşı mama ile gitmeli, ya da ev hanımi olmayan/kendi işinde çalışmayan kadınlarin süt pompasi olmalı bunları daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar sayesinde almistim, ha öncesinde almak şart mı çokta değil tabi ki. Ebebekten bir saat içinde alınıp gelinecek şeyler:) bı de yatak ayırma vs o konuda aynı fikirdeyim, her anne çocuğun dinamigi farklı, ben çabuk ayiramadim, çocuğum hazırdı ama ben kaygılı bı anneyim ben hazır olamamıştım. Bunda tek bı doğru yok bana göre de, güvenli baglanma birlikte yatmak temas vs den ziyade her çocuğun kendi özelinde ihtiyacı olan şeyi farkedip gidermek. Mesela ben bu ikinciyi babasıyla güvenli bağlamayı düşünüyorum onun yakasına yapışsin akşama kadar

Tebrikler. Bir oğlan bebeği daha eklendi desene gruba. Bu sene erkek bebeği sanki. Ben de 3 hafta sonra gideceğim cinsiyetini öğrenmek için. Aşırı heyecanlıyım.
Teşekkür ederim. Bir kızım var çok şükür bir de oğlum olmasını çok istiyordum açıkçası.Rabbim sizin de gönlünüze göre verir inşallah.

Teşekkür ederim. Bir kızım var çok şükür bir de oğlum olmasını çok istiyordum açıkçası.Rabbim sizin de gönlünüze göre verir inşallah.
Teşekkür ederim. Sağlıkla kucağımıza alalım da cinsiyeti hiç önemli değil. Benim de bir oğlum var çok şükür. Oğlan annesi olmak ta çok başka. Annesine daha yakın olur erkek çocuklar. 13 yaşında şuan. İkinci kız olursa o duyguyu tadarım erkek olsa da çok mutlu olurum. Allah hepimizin gönlüne göre versin Sağlıkla kucağımıza alalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…