2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlaar şimdiye kadar kilo durumlarınız nedir aldınız mı, verdiniz mi?
Kaçıncı hafta itibariyle almaya başlamak gerekiyordu?
Ben 42den 39a düştüm şimdi 40.50 olmuşum. İlk 3 ay 2-3 kilo normal sayılıyor ama aldığın kilonun bebekle hiçbir alakası yok sen alıyorsun o kiloyu. Genelde 3 aydan sonra almak daha iyi diyorlar ama tabi almanın da bir sınırı var. Senin yaşın, şu an ki kilon ve boyun önemli canım. Doktor sana daha iyi bilgi verecektir

Anladım canım inşallah olması gereken yere çıkar plesentalarımız çok teşekkür ederim

Benim ilk doğum 8 sene oldu sezeryanla bu ikinci olacak kısmetse, malesef biraz doktorların belirsiz konuşması canımı sıktı ama inşallah düzeleceğiz teşekkür ederim canım

Ah zaten her yanımız şamanizm de farkında değiliz kültür olmuş artık çoğu şey, arada batıllar kalmış böyle
Öyle ya. Kaç yüz yıllık örf adetler var sanki uygulamazsak bişi olacakmış gibi. Her şey olacağına varır aslında. Bir Allah bilir. Saçımı kestirmem lazım diyorum eşim diyor ya doğruysa benim babannem saç taradığında taraktaki kopan saçlarını hep uzun çorabının içine koyardı bir bacak gibi olmuştu. Ne yapacaksın bu saçları at gitsin dediğimde insan öldüğünde mezarına yanına gömülür derdi. Öldüğnde ne yaptılar bilmiyorum orada değildim. Mesela çöpe atarsın saçı o saç ta yola uçar bir insan da o saça basarsa başın ağrır derlerdi ne saçma bir şey. Türklere şamanizmden kalmış bilgiler bunlar işte.

Doğru herkesin o an neye ihtiyacı varsa onu alır. Kadın da sadece kendi tecrübesini yazmış. Benim de temmuzun son günü olmuştu doğumum o zamanlar prima falan çok ucuzdu çocuğuma sadece prima almiştim Molfix topaklanma yapmıştı beğenmemiştim. şuan ateş pahası herşey doğumdan sonra ne olacak ne alacağız bir Allah bilir. Belki param olur yine prima alırım belki param olmaz bimin bezini alırım. Tabi ki herkes çocuğu için en iyisini ister. Herşeyi deneye deneye ve o anın ihtiyacına göre alacağız. Sana hak veriyorum.

Bu gidisle musambaya gecicez eski üsul

benim de işler hafif olunca sık giriyorum yalan yok, yoksa çok zor :)

Tatlizarafet Ben de hep prima kullandım bezi bırakana kadar. Amazondan alıyorduk, valla aklınızda olsun her zaman piyasa fiyatından çok uyguna aldık. Şu an nasıl bilmiyorum ama, eşim o dönem birim fiyat exceli hazırlamıştı kazanan hep amazondu gerçi hala pek çok şey diğer sitelere göre çok daha uyguna denk geliyor.

Valla şuan bile en uygunu oradaymış şimdi baktım da fiyatlara. Başka alışveriş sitelerinde daha pahalı. Önerini aklımda tutacağım. Hatta bi 7 aylık olalım inşallah o zamandan sonra biraz biraz almaya başlayacağım. Kız kardeşime geçen sene hamileyken demiştim bez al bez al uygunken. Aman boşver bir kızıma bakamayacaksam ne güne yaşıyorum derdi. Şimdi bana abla bez stokla diyor Yetiştiremiyoruz diyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…