2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çatlayıp catlamamak biraz da yapıyla alakalı, tabi ki kremlerin vs faydası oluyordur belki çatlak oranını en aza indirgiyordur, ama cilt yapısı çatlamaya müsaitse hangi kremi kullanirsa kullansın catliyor insan. Annenize bakın çatlagi var mı, genelde genetik deniyor bu durum için. Ben liearac krem almistim, hızlı emilmedigi için rahatsız oldum suremedim, bebe yağı deneyim dedim o da aşırı islalik hissi verdi onu da kullanamadim. Biraz huyluyum ben :) 32 kilo almama rağmen vücudumun hiç bı yerinde çatlak olmadı, ama annem de hiç bişey kullanmamış onda da yok. Yani önlem olarak tabi ki krem vs almak lazım surebiliyorsaniz ama buna rağmen çatlak oluşuyorsa da bu anneliğin şanindan deriz :) bol su içmek cilt elastikiyetini artırıyor

Bebek arabası konusunda aynı durumdayız canım. Bugünü de kararsız bitirdim. Ben Matcha-ana diye instagramda küçük bir işletmeden doğal içerikli krem de aldım. Lierac göbek bölgeme ve bacaklarıma kullanıyorum. Her gün kullanmıyorum henüz. Her gün kullanmaya başladığımda doğal içerikli yağlar da almayı planlıyorum. İki farklı yağ var aklımda biri homemadearomaterapi den biri de weleda ama bunların fiyatları da yüksek

Ben 57 kiloyum ya gören kilo al diyor bu ne kemiksin. boyum 158 demek kişiye göre değişiyor.
Bana böyle diyenlerin çoğu kilodan bıkan kıskanan insanlar oluyor canım canım sıkılınca doktora gidiyordum kilo için fiziğin çok güzel ne istiyorsun kendinden diyorlardı. Çok da umursama insanları. Sen nasıl mutluysan o şekilde yaşa

Son düzenleme:
Bence 1 ay yağ karışımı kullan baktın olmuyor alırsın güzel bir çatlak kremi. Ben de aşırı korkuyorum ama kim ne derse desin doğumun kişiye özel olduğunu düşünüyorum. Çevremde 2sini de yapanlar var. Birileri normal diyor birileri sezaryen o yüzden çok da düşünmüyorum. Ben prenses doğum düşünüyorum Allah nasip ederse. Biliyorsundur mutlaka prenses doğumu da araştır iyice istersen

Doğru diyorsun canım, annem de 3 doğum yaptı hiç çatlağı olmamış. Ablamın da hiç olmadı

Bende 168 boy 75 kg ile hamile kaldim su an 71.1üm
Hamilelik oncesi 3 ay dikkat ettim yarim kg verememistim

Duymamıştım canım isimlerini bende bakayım.
Bebek arabası konusunda da açıkçası çok para vermek istemiyorum çünkü gittiğimiz her yere arabayla gidip geliyoruz artık yani elbet kullanacağız ama çok pahalı bir şeyler olmasınaıda gerek yok gibi geliyor

Evet canım kesinlikle öyle ama ben bu gidişle sezeryan olurum gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…