Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Canım kızlarr hepinize o kadar teşekkür ederim ki iyi ki varsınız hepiniz😍. Tek tek cevap vermek istiyordum ama istemsiz şekilde keyfim yok hepinizin yazdıklarını üç dört kez okudum. İçim biraz rahatladı yarın kendi doktoruma randevum var çıkar çıkmaz siteye yazarım. Düşünüyorum ki yanlışlık var çünkü kendi doktorum diğer bebekte 10.haftada kimsenin fark edemem dediği anomalileri fark etmişti. Böyle birşeyi atlayacağını sanmıyorum. Bi de her hafta kontrol edip erken doğum riskimi de çok erken fark etmişken. İnşallah yarın beni rahatlatacaktır. Hepinizden allah razı olsun Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 U umudumyokkk otuzaazkala otuzaazkala K kzkzkzkz L Lila2455 Orangegreysky Orangegreysky Hocahnm Hocahnm S seydaseydas S sym357

Canım hiç korkma belki de ölçüm ile ilgili bir hata vardır. Hiç tedirgin olma birde perinatolog görsün bakalım ne diyecek. Ben iki gündür kalıyorum iki gündür detaylı bakılıyor bi çok şeyde içim rahatladı hiç tedirgin olma
Çok sağol canım. Yarın kendi doktorumda ciddi bişey var derse bende pazartesi eğitim araştırmaya gidip yatışımın yapılmasına izin veririm. Şimdi yatarken ne gibi tedavi uyguluyorlar. Evde olmaktan farkı var mı sence?

Ben de yedim ya sonra da şeker ölçtüm 88 çıktı ndmgg şeker yükseltmiyo en azından buna sevindim boşver arada canımızın çektiğini de yiyelim yav
Benim yüklemede şeker çıkmadı ama bütün ölçümlerim senden yüksek 🤷‍♀️ Bebiş önden gidiyor benim temkinli olmak için kontrol ediyorum. Açlık genelde 95-100-105, tokluk 120-130 çıkıyor en fazla. Yani açlık şekerim yüksek. Senin maşallah yok gibi ya gerçi şöyle benim hafta ilerledikçe şekerim yükselmeye başladı. O yüzden dikkat etmek gerekiyor kesinlikle ama kafana takacağın bir durumun yok gibi. İyi geliyorsa güvendiğin bir balı tüketebilirsin hatta biraz da limon sıkarsan şekeri kırar bence.

Canım hiç korkma belki de ölçüm ile ilgili bir hata vardır. Hiç tedirgin olma birde perinatolog görsün bakalım ne diyecek. Ben iki gündür kalıyorum iki gündür detaylı bakılıyor bi çok şeyde içim rahatladı hiç tedirgin olma
Çok sağol canım. Yarın kendi doktorumda ciddi bişey var derse bende pazartesi eğitim araştırmaya gidip yatışımın yapılmasına izin veririm. Şimdi yatarken ne gibi tedavi uyguluyorlar.

cok mu arastiriyorlar orda cok mu bilgi karmasasi var anlamiyorum burda hic olcmuyor bacagini karin olcusu bir de kafasini olcuyor soyluyor sana. cok fazla bilgi de gereksiz endiseye yol aciyor annede. hemen panik yapma kendi doktorun da gorsun. ultrasonda bacagi govdesine gore cok mu kisa kaldi da olcme geregi duydu tam olarak doktoru ne rahatsiz etmis acaba. yarin olsun bir baska doktor da gorsun.
Benim zaten aşırı şekilde bi hastane korkum var. Her konuda sağlık anksiyeteli birisiyim. Devlette en ufak ihtimali ciddi bişeymiş gibi söylüyorlar. Sonradan birşey olursa demedi denmesin biz sorumluluk kabul etmiyoruz hesabı. Burada her kontrolde bebeğin baş çevresi şakak arası karın çevresi ve bacak uzunluğu ölçülüyor. 4 ölçüm yapılıyor. Yani ekstra bişey görüp ölçmüyorlar rutin olarak. Bazen keşke bişeyleri bilmeyip akışına bırakabilsem diyorum.

Canım kızlarr hepinize o kadar teşekkür ederim ki iyi ki varsınız hepiniz😍. Tek tek cevap vermek istiyordum ama istemsiz şekilde keyfim yok hepinizin yazdıklarını üç dört kez okudum. İçim biraz rahatladı yarın kendi doktoruma randevum var çıkar çıkmaz siteye yazarım. Düşünüyorum ki yanlışlık var çünkü kendi doktorum diğer bebekte 10.haftada kimsenin fark edemem dediği anomalileri fark etmişti. Böyle birşeyi atlayacağını sanmıyorum. Bi de her hafta kontrol edip erken doğum riskimi de çok erken fark etmişken. İnşallah yarın beni rahatlatacaktır. Hepinizden allah razı olsun Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 U umudumyokkk otuzaazkala otuzaazkala K kzkzkzkz L Lila2455 Orangegreysky Orangegreysky Hocahnm Hocahnm S seydaseydas S sym357
Yavrum yeni okudum bende bacak boyları da eşitmiş zaten. Cihazdan, doktordan o an ki bebek pozisyonundan hepsinden etkilenebiliyor ölçümler zaten. Kendi doktorunda zaten iyi bir doktormuş bu kadar süre fark ederdi bir sorun olsa yinede kendi doktoruna gözükürsün aklına çok takılırsa ekstra başka birine de gözükürsün zaten devlette perinatolog da bakacak tekrar. Sağlıkla doğacak zamanı gelince bebişin inşallah 🙏

Çok sağol canım. Yarın kendi doktorumda ciddi bişey var derse bende pazartesi eğitim araştırmaya gidip yatışımın yapılmasına izin veririm. Şimdi yatarken ne gibi tedavi uyguluyorlar. Evde olmaktan farkı var mı sence?
Tabii ki farklı. Evde bu durumda iken kendine bakman daha zor. Burada herşey saatli geliyor haplarına kadar. Serum verildi herşey çok sıkı takip ediliyor. Yani senin için daha iyi olacak. Ve iki gündür buradayım iki gündür perinatolog detaylı bakıyor ultrasonda.

en guzeli.. kendini akisa birakmak cok guzel, ters birsey olsa hissedersin vucudunda zaten ona gore gorunursun doktoruna. Tetanoz burda yapilmiyor zaten herhalde bi tr de var.. seker risk olmayinca ben de yaptirmadim.
arada gidip idrar testi vermek iyi olabilir ama idrarda sekere protein kacagina ve bakteriye bakiyorlar uc haftada bir burda
çok şükür vajinal akıntıdan anlıyorum enfeksiyonu bol bol su içip ilaçsız normale döndürdüm değeri başta sık sık gidiyordum ama şuan daha sakin davranıp kendimi anne olmaya hazırlıyorum. Nöbetteyken açlık tokluk çekerimi cihaz ile ölçtüm şükür onda da hep rutin değerler. Yemek konusunda zaten sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Minik prensesim ile tanışmak için şafak sayıyorum 🥹😍♥️🙏🏻

Benim zaten aşırı şekilde bi hastane korkum var. Her konuda sağlık anksiyeteli birisiyim. Devlette en ufak ihtimali ciddi bişeymiş gibi söylüyorlar. Sonradan birşey olursa demedi denmesin biz sorumluluk kabul etmiyoruz hesabı. Burada her kontrolde bebeğin baş çevresi şakak arası karın çevresi ve bacak uzunluğu ölçülüyor. 4 ölçüm yapılıyor. Yani ekstra bişey görüp ölçmüyorlar rutin olarak. Bazen keşke bişeyleri bilmeyip akışına bırakabilsem diyorum.
Sağlıkla kucağımıza alırız Allah’ın izniyle ♥️🙏🏻

X