2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben 32 kilo aldım hamileliğimde ben verdiysem herkes verir ama konu sonrasında verip vermemek değil tabi ki saglikli hamilelik geçirmek. Çok fazla kilo almak sağlıklı değil bunu kendim tecrübe ettim, günde 7 kez parmak deldim. Eğer kilonuz normalden fazla artıyorsa gebelik diyetisyeninden yardım almaktan kaçınmayın. Bazı bunyeler bu sekilde çünkü, ben çalışırken sürekli hareket halindeyken onlememez kilo alıyordum.

bel kalınlaşacaak, kalça genişleyecek.. ama sonra emzirirkeen hepsi gidecek işallah :)) sezaryen yapıp göbüşü eskisi gibi dümdüz olan arkadaşlarım var hiiç takma kafaya.

yalnız bir de çatlak kremi konusu var işte. beni lierac kullanmıştım, ondan mıdır bilmiyorum karnımda hiç çatlak olmadan eski halime döndüm. ama kalçada çatlaklar oldu. şimdi yine alayım diyorum. kimisi de nemli tutmak yeterli diyor. biraz genetik faktörler de önemli olabilir tabi.

kızlar bu arada doktordan geldim haftasıyla uyumlu, ense kalınlığı burun kemiği beyincik sapı mıydı neydi, onlar normal çok şükür. kan testiyle de sonuç 1 haftaya çıkarmış ikili tarama için.
cinsiyetle ilgili hiç tahmini yok, acaba kız mıııı :) erkek olunca 12. haftada tahmin ediliyor deniyor ya. çok da hareketliydi çünkü.

Herşey güzel çıkmış maşallah. bende daha cinsiyet öğrenemedim. pazartesiyi iple çekiştiriyorum.

Erkekse yatiyor mu
Bizimkisi hep yatiyor hic zipladigini gormedik sirtini da cikolata yeme karsiliginda zorla döndü

Erkekse yatiyor mu
Bizimkisi hep yatiyor hic zipladigini gormedik sirtini da cikolata yeme karsiliginda zorla döndü
Ondan değil de sanırım üreme organının yapısından daha net anlaşılıyor gibi bir şey deniliyor :) bizimki zıp zıp. Kızım da öyleydi, ayrıntılı ultrasonda hele o kadar hareketliydi ki doktor çok zorlanmıştı incelemekte başka bebekleri inceleyebilmek için anneyi çıkartıp tatlı yedirtip tekrar alıyormuş filan

Benim oğlum çok hareketsizdi, doktor karnımı sarsardi biraz dönsün diye ama yine de keyfini bozmazdi, kontrole giderken şeker komasina girerdim tatlılar çikolatalar meyve suları yine de yerinden oynamazdi, gün boyunca hareket etmediği için koşa koşa doktora gittigim olurdu bu bebek hareket etmiyor yaşıyor mu bı bakın diye. Sanırım bu bebeğim de hareketsiz dün ense kalinligini ölçmek için uygun pozisyona getirene kadar baya ugrasti doktor ve buna da erkek dedi.

Kizlar benim mide bulantilari sanki biraz hafifledi
Mutfaga girip cop kutusuna bile bakamazdim bulasiklari makineye bile zor koyardim bugun hepsini yapabildim
Bi sorun yoktur inşallah
Genelde üç aydan sonra hafifliyor.Benim de eskisi gibi değil.Kokulara çok hassasiyetim vardı, öğleden sonra bulantı başlardı şimdi geçti çok şükür.

Evet korse falan takacak inşallah. 14 kilo iyi bence ya . 15i geçmesem bana iyi de bakalım çatlamaya da başlamışım bugün baktım da . Cildim müsait demek ki. 25 yaşıma kadar 50 kiloyu hiç geçememiştim ben. Son iki üç yıldır 56 57 bandında dolaşırken hamile kaldım 70i geçmem inşşşş

Ben de hemen başlarım spora diye ümit ediyorum ama bakalım

Aynen 3 aydan sonra normal diyorlar ama ne bileyim yine endiselenecek birseyler buluyoruz iste bulansa dert bulanmasa dert

13+3teyim su an
Ben de 12+0 oldum bugün. Son bir iki gündür önceki haftalara gore bulantım biraz daha iyi, umarım daha da iyiye gider. Çok yordu bulantılar. oğlumda 14. Haftada tamamen geçmişti. Hamileliğin en güzel donemine giriyoruz, önümüzdeki üç ayın keyfini sürelim

Ben de lierac aldım bide az önce de badger sipariş verdim. Birini sabah birini akşam süreyim diyorum. Bide lierac içinde minik minik siyah.ç noktalar var. Normal mi böyle olması? Kullananlar yorum yaparsa çok mutlu olurum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…