Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
kızlar o kadar çok şey söyleniyor ki her şey ile ilgili tamamen kendimi sürece bırakma kararı aldım tetenoz yapmadım şeker yüklemesi yapmadım en son 24 haftalıkken detaylı ultrason yapmıştım sırf çalışır raporu almak için 32 de gidip muayene olcam. Her muayenede bişeyler söyleyip gebeliğimizin nasıl geçtiğimi de anlamadık. Size biraz geleneksel gelebilir ama kanamam yok suyum gelmiyor müthiş bi çatı ağrım var vücudum kendini doğuma hazırlıyor diyip o ağrının bile mutluluğunu yaşıyorum şuan kendimi daha iyi hissedip bedenime ve bebeğime güvenip 40. Haftamı bekleyeceğim. Doktor söylemlerinden kaynaklı stres yapmaktan çoğu anne adayımızın üzgün olduğunu görünce onlar adına da üzülüyorum rahmin içine müdahale edemeyeceğime göre bebişin düzenli hareketlerini takip edip son 9 haftamı mutlu geçirmeye karar verdim 🌸 Umarım hepimizin sağlıklı ve musmutlu bebişleri olur🙏🏻♥️

İdrar yolu enfeksiyonum yok ya bence vazgeçtim, sadece baskı mı yapmaya başladı bebo nedir o baskı ağrı gibi hissettiriyor sanki. İdrar rengim iyi yanma vs de yok bilemedim
Banada baskı yapıyor geçen demiştim ince sızı gibi acı oluyor diye tekrar oldu ve farkettim ki idrar torbama tepik atıyormuş çünkü oramı sızlatıyor tam

Vajina kemiği değil ama sol diz kapağım çok acıyor ve üç haftadır topallıyorum canım 😕 doktoruma msj yazdım voltran kullanabilir miyim diye. Kullan dedi ama çözüm olmadı. Bana magnezyum ve kalsiyum başlatmadı. Sen başladın mı? Baya zorlanıyorum ya
Ben mag4 diye bi magnezyum kullaniyorum canım 1 aydır. Sabah ayrı gece ayrı ona rağmen kalçam ayrılıyor ama kramp 1 kere girdi 1 aydır daha

Ben kendi magnezyumumdan memnunum ya galiba, 1-2 kere daha kramp girdi ama 1 saniye sürdü geçti öyle süründürmedi

Kızlar time meşgul etmiyim dedim deri içi kürklü/kürksüz patik isteyenler kimlerdi ya resimleri bi atayım buraya hepsini atmaya yetmez 😁
Şunu kendime ayırdım 😍
IMG_7694.jpeg

Bal şekeri yükseltir diye son ana kadar direndim ama ciğerim sökülüyor yine, ben bal zencefil karabiber bataklığına düştüm yine :KK43:

Bal şekeri yükseltir diye son ana kadar direndim ama ciğerim sökülüyor yine, ben bal zencefil karabiber bataklığına düştüm yine :KK43:
Şifa niyetine diye diye artık 😓😓 çok geçmiş olsun inşallah hemen geçer. Acaba alerjik falan mı senin de ya bi göğüs doktoruna mı görünsen

Şifa niyetine diye diye artık 😓😓 çok geçmiş olsun inşallah hemen geçer. Acaba alerjik falan mı senin de ya bi göğüs doktoruna mı görünsen
Enfeksiyon tam geçmemişti yine mi yüksedi bilmiyorum ya, pazartesi şeker sonuçlarını göstermeye dahiliyeye gidicem olmadı bi ona görünürüm.

ben yedimmm aksam aksaaam 🙂🙂 ustune sucluluk duygusundan biraz ceviz ce muz da yedin pek istemeyerek bebisi sagliksiz seylere maruz biraktim diye 😆
Ben de yedim ya sonra da şeker ölçtüm 88 çıktı ndmgg şeker yükseltmiyo en azından buna sevindim boşver arada canımızın çektiğini de yiyelim yav

kızlar o kadar çok şey söyleniyor ki her şey ile ilgili tamamen kendimi sürece bırakma kararı aldım tetenoz yapmadım şeker yüklemesi yapmadım en son 24 haftalıkken detaylı ultrason yapmıştım sırf çalışır raporu almak için 32 de gidip muayene olcam. Her muayenede bişeyler söyleyip gebeliğimizin nasıl geçtiğimi de anlamadık. Size biraz geleneksel gelebilir ama kanamam yok suyum gelmiyor müthiş bi çatı ağrım var vücudum kendini doğuma hazırlıyor diyip o ağrının bile mutluluğunu yaşıyorum şuan kendimi daha iyi hissedip bedenime ve bebeğime güvenip 40. Haftamı bekleyeceğim. Doktor söylemlerinden kaynaklı stres yapmaktan çoğu anne adayımızın üzgün olduğunu görünce onlar adına da üzülüyorum rahmin içine müdahale edemeyeceğime göre bebişin düzenli hareketlerini takip edip son 9 haftamı mutlu geçirmeye karar verdim 🌸 Umarım hepimizin sağlıklı ve musmutlu bebişleri olur🙏🏻♥️
en guzeli.. kendini akisa birakmak cok guzel, ters birsey olsa hissedersin vucudunda zaten ona gore gorunursun doktoruna. Tetanoz burda yapilmiyor zaten herhalde bi tr de var.. seker risk olmayinca ben de yaptirmadim.
arada gidip idrar testi vermek iyi olabilir ama idrarda sekere protein kacagina ve bakteriye bakiyorlar uc haftada bir burda

Enfeksiyon tam geçmemişti yine mi yüksedi bilmiyorum ya, pazartesi şeker sonuçlarını göstermeye dahiliyeye gidicem olmadı bi ona görünürüm.
Hastalık mevsimi tam ya en ufak üşütmeye gelmiyor. İnşallah enfeksiyon değildir. Ateş falan yoksa enfeksiyon değildir demek istiyorum

X