2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Arkadaşlar dün bacağıma doğru bir ağrı girmişti ağrı değil de batma hatta.. neyse ayakataydım birden bişi aktı ve kanamam oldu.. doktora gittik 7+6 olması gerekirken 8+6 çıktı kalp atışı var 2.5 cm kanama alanı var..ama bebeği benim göbek deliğimden gördü o normal mi bilmiyorum kanama alanı çok çok aşağı vajina dudaklarının hizasında … iğne yaptılar ve fitil… o anlık kanamanın dışında olmadı ama tedirgin oldum ilk başta şimdi akışına bıraktım…kalktım işe geldim hatta … hayırlısı neyse o olsun inşallah 🙏
Rapor alsaydınız keske, ıstıhraat onemlı canım, benım de oncekı gun kanamam oldu, cok sıddetlı, hastanede yattım gece,sukur ıyıyız ama doktorım artık evdesın dedı..

Rapor alsaydınız keske, ıstıhraat onemlı canım, benım de oncekı gun kanamam oldu, cok sıddetlı, hastanede yattım gece,sukur ıyıyız ama doktorım artık evdesın dedı..
Benim kanamam olduğuma doktor inanmadı ilk başta sonra batan yeri gösterince gördü anlatınca da biz ne kanamalar gördük falan dedi.. sanırım çok büyük değildi zaten devamı da yok anlık oldu ve kesildi hemen .. inşallah tekrarı da olmaz .. size de çooook geçmiş olsun inşallah tez zamanda her şey yoluna girer hepimiz için…

Benim kanamam olduğuma doktor inanmadı ilk başta sonra batan yeri gösterince gördü anlatınca da biz ne kanamalar gördük falan dedi.. sanırım çok büyük değildi zaten devamı da yok anlık oldu ve kesildi hemen .. inşallah tekrarı da olmaz .. size de çooook geçmiş olsun inşallah tez zamanda her şey yoluna girer hepimiz için…
Amin ınsallah🙏🏻 saglıkla doğuralım bebeklerımızı🙏🏻❤️

Kızlar bulantısı şiddetli olup aynı zamanda çalışan var mı bu süreci nasıl geçiriyorsunuz ilaç vs hiç birşey kusmalari azaltmsdi 😭

Öyle mii, ben Tanser Şenses'e gidiyorum Anadolu'da. ilk gebeliğimde onunlaydım, çok rahattı doğumum da. Sen hangi doktora gidiyorsun? Eskişehir ufak yer :)
Bende perihan hanıma gidiyorum Anadolu’da o da tanser çok dolu oluyor randevu bulmak çok zor bide sıkıntılı benim sürekli gidiyorum ne zaman istesem randevu bulacağım dr çok iyi benim için 😂

Bende perihan hanıma gidiyorum Anadolu’da o da tanser çok dolu oluyor randevu bulmak çok zor bide sıkıntılı benim sürekli gidiyorum ne zaman istesem randevu bulacağım dr çok iyi benim için 😂
A evet biliyorum, hepsi iyi ya hastanedeki doktorların. Ben de kapıda dakikalarca beklemeyi göze alarak girdim bu yola :) gerçi sonraki randevuyu kendi oluşturduğu için problem olmuyor ama ha deyince gidemiyorsun dediğin gibi.
ama doğumda nöbet usulü ya o pek hoşuma gitmiyor sadece, seni aylarca takip etmeyen bir doktor da girebilir doğuma. ilk doğumum hafta içi mesai saatinde olduğu için denk gelmiştik Tanser hocayla.

A evet biliyorum, hepsi iyi ya hastanedeki doktorların. Ben de kapıda dakikalarca beklemeyi göze alarak girdim bu yola :) gerçi sonraki randevuyu kendi oluşturduğu için problem olmuyor ama ha deyince gidemiyorsun dediğin gibi.
ama doğumda nöbet usulü ya o pek hoşuma gitmiyor sadece, seni aylarca takip etmeyen bir doktor da girebilir doğuma. ilk doğumum hafta içi mesai saatinde olduğu için denk gelmiştik Tanser hocayla.
Doğumla ilgili araştırmadım hiç ama geçen sene düşük yaptım odaları vs hiç özel hastane gibi değil şehir hastanesinede gidip orada yaparım belki diyorum o zamanı görürsem karar vereceğim artk biz doğurmaya 30-40 derler doğuma

Vajinalde karındanın tam tersi oluyor plasenta sağdaysa erkek soldaysa kız. Ama bunlar %100 doğruluğu olan şeyler değil öyle olsa doktorlar cinsiyeti hemen söylerdi, inşallah gönlüne göre olur 🙏🏻
Benimkine de bakar mısınız?🤗 6+1 ve 7+1 vajinal ultrason.

Eklentiler

• 20230614_124737.jpg
    20230614_124737.jpg
    129,3 KB · Görüntüleme: 42
  • 20230614_124729.jpg
    20230614_124729.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 46
Kızlar bu ikili üçlü dörtlü vs tarama testleri için ne diyorsunuz? Ve diyelim bir hastalık saptandı bunu tedavi edebiliyor muyuz yoksa çocukta sorun varsa aldirmak isteyen aldırsın diye mi yapılıyor? Off kafam çok karışık kime sorsam başka şey diyor.ben aldırma falan asla düşünmem ama tedavi filan yapılabiliyor mu çıkan olumsuzluklar eğer öyleyse yaptırayım bı sürü tarama testlerini fetal dna testleri vs vs . Aksi halde akışına bırakıp doğumu mu bekleyeyim? Bebisler lütfen tecrübe ve bilgi paylaşımı bu konuda bana :KK43:
Ben yaptırmadım tedavisi yok mesela yüzdelik oranla down sendromu yada herhangi bi riskli durumu çıktı diyelim aldıracaksan evet yaptır, ama aldırmayacaksan o strese hiç girmeni önermem. Ben her ikisinde de yaptırmadım bunda da yaptırmayı düşünmüyorum.

Kızlar 10. Haftadan sesleniyorum ☺️ bulantılarım azaldı yavaş yavaş geçecek sanırım 🙏 ulturason görüntüleri daha eğlenceli hareketlerini görüyorsunuz artık ( benimki zıplayıp tekmeler atmaya başlamış🧿) ☺️☺️ nifty testi yaptırdık 2 seçenek vardı birincisi Anlara bağlantılı diğeri Ankara ve güney Kore olan daha kapsamlıymış 🙄 9000 TLcik ödedik doğumu hiç düşünemiyorum 🙈🙈

Kızlar bu ikili üçlü dörtlü vs tarama testleri için ne diyorsunuz? Ve diyelim bir hastalık saptandı bunu tedavi edebiliyor muyuz yoksa çocukta sorun varsa aldirmak isteyen aldırsın diye mi yapılıyor? Off kafam çok karışık kime sorsam başka şey diyor.ben aldırma falan asla düşünmem ama tedavi filan yapılabiliyor mu çıkan olumsuzluklar eğer öyleyse yaptırayım bı sürü tarama testlerini fetal dna testleri vs vs . Aksi halde akışına bırakıp doğumu mu bekleyeyim? Bebisler lütfen tecrübe ve bilgi paylaşımı bu konuda bana :KK43:
Down sendromunun tedavisi olmuyor diye biliyorum canım sadece özel eğitimleri oluyor . Ben nifty testi yaptırdım bugün. Bu testte yüzde doksan dokuz net sonuç alıyormuşsun ve tarama testlerine girmene gerek kalmıyormuş.

Cumartesi gidecem hafta dolmadan gidiyorum zaten mayıs sonundan beri kese 6+0 bebek 7+0 çıktı en son dr düzelir diye rahatlatmaya çalışıyor ama yine de hep tedirginim lekelenmemde var 10-15 gündür zaten farkın kapanmasını bekliyorum
Havuç suyu iç canım bol bol meyve sıkacağında havucu sıktır 4-5 havuçdan 1 bardak su anca çıkıyor onu iç bir tek o amnion sıvısını artırır ve keseyi normale çevirirse çevirir 🙏

Havuç suyu iç canım bol bol meyve sıkacağında havucu sıktır 4-5 havuçdan 1 bardak su anca çıkıyor onu iç bir tek o amnion sıvısını artırır ve keseyi normale çevirirse çevirir 🙏
Hazır suyunu aldım onu içiyorum bol bol havuç yiyorum benimde aklıma o geldi su artar kese genişler diye ama bol su içmek bile düzeltiyor yazanlar var karpuz vs gibi sulu meyve yemeye çalışıyorum

Kızlar 10. Haftadan sesleniyorum ☺️ bulantılarım azaldı yavaş yavaş geçecek sanırım 🙏 ulturason görüntüleri daha eğlenceli hareketlerini görüyorsunuz artık ( benimki zıplayıp tekmeler atmaya başlamış🧿) ☺️☺️ nifty testi yaptırdık 2 seçenek vardı birincisi Anlara bağlantılı diğeri Ankara ve güney Kore olan daha kapsamlıymış 🙄 9000 TLcik ödedik doğumu hiç düşünemiyorum 🙈🙈
Merhaba bende 9+6 dayım bugün dün bizde test için kan verdik güney Kore’ye gideceği söylendi 7300 tl ödedim ben de adının nifty olduğunu bilmiyordum testin :) bu test sonrası ikili ve üçlü testlere gerek kalmadığını söyledi dr um cinsiyeti de öğrenmiş olacağız inşallah

Canım bişey soracam bu testte sadece down sendromu vs mi bakılıyor ben sorunlu bir gene baktırmak istiyorum mesela hangi gen olduğunu biliyorum ona bakarlar mı

X