2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ya bime güzel şeyler geliyo aslında birine bırakıp gidemedigim için bakamiyorum.Cok tşk ederim ona da bakayim ilk firsatta ☺️☺️ Şarkı tekerleme uyduruyorum bari çocuk güzel şeyler öğrensin ☺️☺️
Aynen evet, BIM oyuncak ve bebek ihtiyaçları konusunda verimli ☺️ benim de kendimi alıştırmam lazım, annem o işi iyi yapıyordu hiç ona benzememişim

Aynen evet, BIM oyuncak ve bebek ihtiyaçları konusunda verimli ☺️ benim de kendimi alıştırmam lazım, annem o işi iyi yapıyordu hiç ona benzememişim
Benim de babam bu konuda çok iyi 😂😂 Konuşmayı seven sosyal bı adam zaten ağzı açık dinliyordu 2 torunu da. Bu yaz götürebilirsem çok iyi olucak 😀

Ben bebeklerin tam ayı ayına gelişim dönemlerini geçirdiğini düşünmüyorum. Bazı bebekler daha erken bazıları biraz daha geç geçiyor o basamaklara. 4. Ay gerilemesi 3. Ayda da olabilir bence. Benim büyük oğlumun da gelişimi ayına göre hep ileride giderdi. Her şeyi (güzel ya da zor şeyleri ) hep önden gelirdi. Bu bebeğim ayıyla haftasıyla daha uyumlu gidiyor mesela. Gecikme olmadığı sürece endişe etmiyorum. Abisiyle kıyaslarsam endişeye kapılıyorum çünkü. 3 aylık bebek 4 aylık basamakları yaşayabilir yani. İleride bu makas daha da açılıyor 1 yaşındayken 2 yaşında gibi şeyler yapıyor bu tarz bebekler. Oğlum mesela 3-4 aylıkken bir kaç ay ileride gelişim gösterirken yaşına gelince bir yaş daha sonra daha da ileri yaş özellikleri göstermeye başlamıştı. Ama benim büyük oğlum tanili bir çocuk, farklı gelişim gösteren kategorisinde 2 kere farklı diye bı tanısı var. Bebekken sinyalleri vermiş ama biz tabi tani aldıktan sonra onların sinyaller olduğunu anlamistik. Bu bebeğimi gözlemlediğimde gelişimi haftasıyla uyumlu gidiyor. Abisi hem çok eğlenceli ve güzel hem de zordu tabi. Bu tarz çocukların güzelliği olduğu kadar zorlayan bı mizaclari da oluyor. Çocuk gibi kandiramiyorsun mesela hiç bı zaman 😂
Yürümesi, konuşması diş filan da erkenden gelişmiş miydi aynı zamanda acaba?

Yürümesi, konuşması diş filan da erkenden gelişmiş miydi aynı zamanda acaba?
Evet dişleri erken çıktı ama daha 4 yaşında 6 tane dolgusu vardı erken çıktığı için dişleri zayıf oldu malesef. Emeklemesi gec oldu ama çok erken sıraladığı için her yere sıralayarak gidiyordu emeklemeye ihtiyaç duymamisti. Yürümesi çok erken olmadı normalde 12-13 aylıkken yürürler oğlum 11 aylıkken yürüdü. Konuşması çok erken oldu. 4 aylıkken anlamlı kelimeleri vardı 1 yaşında kelime birlestirmeye başlamıştı, o gün bugündür susmuyor ama hiç susmuyor, dilli düdük diyor herkes ona 😂 hani bı espiri var ya Instagram'da çocugum gürültü yapmazsa var olmadığını düşünüyor galiba diye, benim oğlum öyle işte 😂

Günaydın ben okuyorum. İşbakasının bir serisi var trendyoldada var ben onları okuyorum. Yenilerini almam lazım aynı şeyleri okumaktan sıkıldım. Birde oyuncak almıştım ingilizce kelimeleri söyleyen onunla vakit geçiriyoruz.
Merhaba. İş Bankasının serisi hangisidir acaba? Bebekler için kitap tavsiyeleri de paylaşsak mı buradan ben çok eksik hissediyorum bu konuda hangi ayda ne alabilirim ne okuyabilirim...

Sadece iş göremezlik canım, raporlu olup parasını alıyoruz 112 günün, ben de 6 ay ücretsizi alacağım. Bebik hala çok küçük geliyor hatta 6 ay sonra napacağım ondan bile şüpheliyim çok minik çünkü😔

Biz yenidoğan kontrolüne götürdüğümüzde hem kalça usgsi hem de göz muayenesi için tarih verdiler şu gün gel diye şehir hastaneinde. O günlerde gidip gösterdik. Göz için 6. Aydan sonra tekrar var kontrol. Astigmat filan herşeye bakıyorlar yazana göre 3 yaşa kadar erken tanı süresi olmakta imiş.
Ben göz için randevu hatırlamıyorum ikinci ay aşıların gittiğimizde sorayım.

Merhaba. İş Bankasının serisi hangisidir acaba? Bebekler için kitap tavsiyeleri de paylaşsak mı buradan ben çok eksik hissediyorum bu konuda hangi ayda ne alabilirim ne okuyabilirim...
30 milyon kelime kitabını ne kadar erken alırsan o kadar iyi olur. Onu okuduktan sonra 30 milyon kelime yöntemlerine uygun yazılmış bir set var. Onu alıp resimleri göstererek okuyabilirsin bebeğine. İlgi duymuyormus gibi yapacak haliyle çok küçük çünkü ama o kelimeler ile resimleri kaydedecek. Erken konuşma üzerinde kitap okumak ve çocuğun yüzüne bakarak konuşmak çok etkili. Özellikle siz konusurken ağzınıza bakıyorsa o kelimeler nasıl çıkarılıyor kaydetmeye çalışıyor.

Biz hareketli kitapları okuyoruz 1 aydır çok seviyor iş bankasının yine trendyolda pahalı ama dolapta uyguna satıyorlar 2. El alabilirsin bence ben öyle yaptım 5 seri var birde dr da ilk kitabım diye bi seri var eşyaları tanıtıyor vs görsel atarım birazdan etiketleyip

Evet dişleri erken çıktı ama daha 4 yaşında 6 tane dolgusu vardı erken çıktığı için dişleri zayıf oldu malesef. Emeklemesi gec oldu ama çok erken sıraladığı için her yere sıralayarak gidiyordu emeklemeye ihtiyaç duymamisti. Yürümesi çok erken olmadı normalde 12-13 aylıkken yürürler oğlum 11 aylıkken yürüdü. Konuşması çok erken oldu. 4 aylıkken anlamlı kelimeleri vardı 1 yaşında kelime birlestirmeye başlamıştı, o gün bugündür susmuyor ama hiç susmuyor, dilli düdük diyor herkes ona 😂 hani bı espiri var ya Instagram'da çocugum gürültü yapmazsa var olmadığını düşünüyor galiba diye, benim oğlum öyle işte 😂
Ahah 😂
Ahah 😂 demekki erken konuşmasından belli oluyormuş :)

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    139,3 KB · Görüntüleme: 31
Ahah 😂

Ahah 😂 demekki erken konuşmasından belli oluyormuş :)
Evet bu tarz çocuklar en çok dil gelişimi ile belli ediyormuş kendini ama başka şeylerde de yine daha erken gelisiyorlar. Sağlıkları yerinde olsun, biraz erken biraz geç çok sorun değil, yeter ki gelişimleri aksamadan seyrinde devam etsin 🙏

Bebeğim 9. Haftaya girdi. 8. Hafta atağı sizlerde kaç gün sürmüştü? Gündüz uyuyan çocuk 5 gündür hiç uyumuyor. Uykusu var ama direniyor. Gece uykusuna zor dalıyor. Aslında ikinci çocuğum ama ben de depresyondayım 🥺 dün doktora gittim. İlaca başladım bakalım.

Bebeğim 9. Haftaya girdi. 8. Hafta atağı sizlerde kaç gün sürmüştü? Gündüz uyuyan çocuk 5 gündür hiç uyumuyor. Uykusu var ama direniyor. Gece uykusuna zor dalıyor. Aslında ikinci çocuğum ama ben de depresyondayım 🥺 dün doktora gittim. İlaca başladım bakalım.
Bizim tam tamına 2 hafta sürdü inşallah senin başladığı gibi biter 🥸🥸

X