2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bebiş 46 günlük. Ana kucağına koyuyorum 10 dakika sonra ağlıyor kucakta gezdiriyorum 10 dakika sonra ağlıyor kart gösteriyorum 10 dakika sonra ağlıyor dans ediyorum 10 dakika sonra ağlıyor kısaca ya uyuması gerek ya emmesi başka türlü oyalanmıyor bu çocuk. Normal mi sizce bu yoksa bu çocuk hiçbirşey sevmeyen bir çocuk mu 🥲 nasıl sürekli unutabilirim ki ? Uyanıkken de durması gerekmiyor mu

Ah sen nasıl güçlüsün, sezaryenli halinle evde küçük bir çocuk ve yenidoğan bebekle tek başına başa cikabildin. 45 gün annemi göndermedim ben, kaldı ki öyle nazlı biri değilimdir, her işimi kendim hallederim, evlenmeden önce yıllarca yalnız yasadim ona rağmen iki sezaryenimde de inanılmaz desteğe ihtiyaç duydum, kendi annemden destek aldım da, bence ameliyatlar içindeki en zorlarindan biri sezaryen, üstüne üstlük bir de bebek bakımı olunca iyileşmek daha da zaman alıyor. Takdire şayan bir dirayetin var, gıpta ettim gücüne.
Kesinlikle bende kendisine gıpta ediyorum 🧿
Annem gidiyor . Şimdiden ne yapcam diye düşünüyorum . Darısı başıma inşallah 🥰 Bugüne kadar her işimi kendim görmüş bir insan olarak çok zorlanıyorum .
Sen nasıl oldun ? Ameliyat için beklemeye karar vermişsin sanirim mesajlardan öyle anladım .

Kesinlikle bende kendisine gıpta ediyorum 🧿
Annem gidiyor . Şimdiden ne yapcam diye düşünüyorum . Darısı başıma inşallah 🥰 Bugüne kadar her işimi kendim görmüş bir insan olarak çok zorlanıyorum .
Sen nasıl oldun ? Ameliyat için beklemeye karar vermişsin sanirim mesajlardan öyle anladım .
Daha iyiyim kendimi çok yormadigimda ağrılarım azalıyor ama sonra yine artıyor. Bu ağrılarla yaşamaya alisicam sanırım. Zorlamamaya çalışıyorum kendimi. Anneler keşke hep bizimle yaşasa, ben bireysellige düşkün biriydim normalde ama çocuklar olunca koloni gibi yaşamaya razı gelmeye başladım 😅

Kızlar selamlar benim bebik kundak sevmiyor ama kundak yokken de eli kolu sürekli yüzünde ve böyle kendini uyandırıyor böyle birşey yaşayan var mı acaba? Nasıl önüne geçtiniz?
Ay bu benim de sorunum, kundağa koyuyorum elini rahat hareket ettiremediği için huzursuz olup uyanıyor, kundaksız yatırıyorum zaten eller hep yüzde ne yapsam bilemedim. Bi de son zamanlarda sivilce gibi döktü yüzü, sanırım o da kaşınıyor daha da çok yüzüne getiriyor elini uyanıyor.. 😔

Emzirdikten sonra göğsü acıyan biri vardı kimdi hatırlamıyorum ben çözümü emzirdikten sonra kademeli olarak en yüksek seviyeye gelene kadar sağım yapmakta buldum belki sana da faydası olur 🙏🏻

Daha iyiyim kendimi çok yormadigimda ağrılarım azalıyor ama sonra yine artıyor. Bu ağrılarla yaşamaya alisicam sanırım. Zorlamamaya çalışıyorum kendimi. Anneler keşke hep bizimle yaşasa, ben bireysellige düşkün biriydim normalde ama çocuklar olunca koloni gibi yaşamaya razı gelmeye başladım 😅
Çok srvindim daha iyi olmana 🙏daha da azalır inşallah ağrıların .

En basindan beri yardıma ne ihtiyaç var biz bize yeteriz modundaydim ama yetmiyormuş maalesef . Hep annemle yaşamak istiyorum😂 Bu akşam dönüyor bakalım beni neler bekliyor 🤷

Nasıl temizliyorsun ya internetten her yerden okudum temizlemeyin diyorlar baktım biraz sarı sarı akmış gibime geldi 😢 burnumuz akıyor gözümüz akıyor bide kulağımız mı akıyor acaba ya 🥸😳 içini temizliyormusun
Zaten tam girişinde birikiyor hepsi ben normal kulak çubuğunu çok az ıslatıyorum öyle alıyorum yani gözümün gördüğü kısma kadar temizliyorum sadece sadece kulak çubuğu tahriş ediyor ama suyla yapınca daha iyi oluyor çok böyle sulu sulu değilde yumuşatacak kadar batırıp çıkartıyorum

Zaten tam girişinde birikiyor hepsi ben normal kulak çubuğunu çok az ıslatıyorum öyle alıyorum yani gözümün gördüğü kısma kadar temizliyorum sadece sadece kulak çubuğu tahriş ediyor ama suyla yapınca daha iyi oluyor çok böyle sulu sulu değilde yumuşatacak kadar batırıp çıkartıyorum
Ayyy yapabilir miyim acaba 🙈🙈 zarar vermem inşallah kulağına yada en iyisi pis kalsın 🙃🙃

Çok srvindim daha iyi olmana 🙏daha da azalır inşallah ağrıların .

En basindan beri yardıma ne ihtiyaç var biz bize yeteriz modundaydim ama yetmiyormuş maalesef . Hep annemle yaşamak istiyorum😂 Bu akşam dönüyor bakalım beni neler bekliyor 🤷
Yine zorlanacaksin tabi ki annelik başlı başına zor zanaat ama artık yavaş yavaş rayına oturmaya başlıyor biseyler, daha doğrusu biz yeni ritme alışmaya başlıyoruz. Sağlıkli olduktan sonra çoğu şeyi kendimiz halledebiliyoruz şükür. İnsana en fazla sezaryen sonrasi dikişler iyileşene kadar yardımcı gerekiyor. Çok uzak mı annen, arada gelip seni dinlendirir belki. Benim ağrılarım artınca annemi alıyoruz bı kaç gün dinlenince toparliyorum sonra evine gidiyor. Ama benim annem yakın bize 25 dakika

Ayyy yapabilir miyim acaba 🙈🙈 zarar vermem inşallah kulağına yada en iyisi pis kalsın 🙃🙃
Çocuk doktoruna danışmadan yapma istersen. Kulakta kir birikmesinin en büyük nedenlerinden biri bebeklerin kulaklarını kulak çöpü ile temizlemek. Bizim doktor izin vermiyordu, ne kadar dikkatli de olsan kiri içeri itebilirsin diyordu. Demekki çok hastasında tecrübe etmiş ki bu uyarıyı bı kaç kez yaptı bana dedim.

Yaa başka doktora mı gitsek acaba şimdi sen öyle deyince. Doktorlar da hep farklı söylüyor
Evet başka doktora da göstermek gerekiyor.Ilk muayene eden doktor doğum yaptığım hastanedeydi üfürüm var dedi.Ikinci ayında götürdüğümüz doktor bilgisine güvendiğimiz ilk bebeğimi de götürdüğümüz doktor üfürüm falan yok dedi tekrar baktı hayır yok kim söyledi dedi.Yine de kardiyolojiye göstersek mi bilmiyorum.

Oruç tutacak mısınız kızlar süt etkilenir mi acaba tutmayincada borç yigiliyo bida tutulmuyor kalıyor 🤦🥴 ne yapsam bilemedm
Ben tutmayacağım canım sütüm az geliyor bebiş de emmiyor sağarak veriyorum tutarsam hepten kesilir Allah affetsin artık bi fakiri doyuracağım tutmadığım için

Evet başka doktora da göstermek gerekiyor.Ilk muayene eden doktor doğum yaptığım hastanedeydi üfürüm var dedi.Ikinci ayında götürdüğümüz doktor bilgisine güvendiğimiz ilk bebeğimi de götürdüğümüz doktor üfürüm falan yok dedi tekrar baktı hayır yok kim söyledi dedi.Yine de kardiyolojiye göstersek mi bilmiyorum.
Sende gebelik şekeri var mıydı. Benim ilk hamileligimde vardı, doğumdan sonra 5. Gün kontrolünde çocuk kardiyolojiye gönderdiler eko çekildi usg ile. Çok şükür bişey çıkmadı ama şeker varsa rutin olarak bir kez kardiyoloji muayenesi yaptırmak iyi olur. Bişey çıkmaz Allah'ın izniyle ama aklında kalmasın, tabi sekerin varsa, yoksa sorun da değil zaten

Sende gebelik şekeri var mıydı. Benim ilk hamileligimde vardı, doğumdan sonra 5. Gün kontrolünde çocuk kardiyolojiye gönderdiler eko çekildi usg ile. Çok şükür bişey çıkmadı ama şeker varsa rutin olarak bir kez kardiyoloji muayenesi yaptırmak iyi olur. Bişey çıkmaz Allah'ın izniyle ama aklında kalmasın, tabi sekerin varsa, yoksa sorun da değil zaten
Evet gebelik şekeri çıkmıştı diyet yapmıştım. Kardiyolojiye götüreyim o zaman her ihtimale karşı. Bir şey çıkmaz inşallah.

Evet gebelik şekeri çıkmıştı diyet yapmıştım. Kardiyolojiye götüreyim o zaman her ihtimale karşı. Bir şey çıkmaz inşallah.
Yok çıkmaz canım, doktorlar anne karnındayken daha usg ile tespit ediyorlar kalp anomalilerini ama aklında şüphe kalmasın diye bebek dogduktan sonra da bı kontrol ettirmekte fayda var. Benim ikinci gebeligimde yükleme yapılmadı şeker değerlerim normal çıkmıştı ama ilkinde vardı şeker, o yüzden ben de yine aklımda soru işareti kalmasın diye bı çocuk kardiyoloji eko cektirmeyi düşünüyorum. Çok şükür ayrıntılı usg olsun normal izlemlerdeki usg muayeneleri olsun bisey yoktu bebeklerimizde. Çok küçük delikler de zaten kendiliğinden kapanıyor, büyük olanlar daha anne karnında görülüyor

Oruç tutacak mısınız kızlar süt etkilenir mi acaba tutmayincada borç yigiliyo bida tutulmuyor kalıyor 🤦🥴 ne yapsam bilemedm
Ben sütüm azalır diye tutmayı düşünmüyorum. Mama vermiyorum sadece emziriyorum.Emzirdikten sonra da hep açlık hissediyorum ve bir şeyler atıştırıyorum.Yemediğim zaman sütüm olmuyor.

X