2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim bebeğim hiç sevmedi o anakucagini . Bir de sıfır almıştım ben çok sever kullanırız diye .40ndan sonra sever mi acaba . Bana da umut oldun şimdi 😀
Bebekten bebeğe değişiyor demekki, benim bebeğim de bebek arabasindan hiç hoslanmadi, kiyametleri koparıyor, ben kucağıma alıyorum eşim boş arabayi sürüyor 😬

Bebekten bebeğe değişiyor demekki, benim bebeğim de bebek arabasindan hiç hoslanmadi, kiyametleri koparıyor, ben kucağıma alıyorum eşim boş arabayi sürüyor 😬
Şu an kucaga almak kolay ama agirlastikca kucak isi çok yorucu olucak 🤷

Bizimki bebek arabasini da sevmiyor 😂
Benle tum aktiviteleri sever gbime geliyor .
Evde bı kanguru var yakınlarımız vermişti. Denemedim henüz onu severse yazicam buradan 😂

Doğum kontrol hapıyla ilk defa adet oldum bugün 45. Gün falan adet oldum sandığım meğer doğum sonrası kanamasıymış şimdi anlıyorum 2 gündür ölüyorum sancıdan bugünde rahatlayayım diye duşa girdim afedersiniz upuzun bi parça düştü parmak kalınlığında böyle 7-8 cm falan acaba kordon falan mıydı bilemedim adet olan var mı aranızda normal mi bu durum

6 saat deliksiz uyku 🧿 uyurken alıp emzirmeyi denedin mi rüya öğünü diyorlar
Evet açmıyor ağzını naparsam yapayım o uyuyor da ben uyuyamıyorum sürekli uyanıp bakıyorum emzirmeye çalışıyorum yat uyu demi yok işte nerdee 😅

Kızlar çok acil soruyorum, oğlum 2. Ay aşılarını ve menenjit ilk dozunu oldu. Akşam 19.30 dan beri haykırıyor gözlerinden yaşlar geliyor sesi kısıldı ağlamaktan canı mı acıyor sizce başka derdi mi var ya çaresiz kaldım çok ilk defa emzik verdim öyle susturabildim az önce. Emmedi bile ağlamaktan 😔

Oyun halısı ana kucağı suda vakit dışında en verimli zaman karşısına geçip dans edin 💃🏼
bebekler ritim duygusunu çok iyi bilir kıvırdıkça kafa titrete titrete izliyor 😂 tam ağlayacağı sırada aç bir arabic oryantal dişil enerjide artsın
Ben de şarkı türkü açıp kucağıma alıp beraber dans ediyorum çok seviyor 😍

Kızlar ciddi ciddi bir soru soracağım lütfen rica ediyorum okuyan cevap versin benim için çok önemli, bebeğim sadece emerken ya da uyurken sessiz onun dışında tüm gün 10-15 dakika aktivite sonrası hep ağlıyor hep. Nasıl oyalıyorsunuz bebeklerinizi? Yani uyuma ve emme dışında sakin durup etrafa bakma oyalanma durumu var mı? Şu çocuğa kolik diyeceğim koliğin bile bir saati var bu tüm gün
Zaman geçtikçe değişiyor hem biz alışıyoruz yapışık yaşamaya, hem onlar daha bağımsızlaşıyorlar. Benimki birkaç gündür ana kucağında duruyor, öylece yatakta etrafa bakıp agu agu yapıyor, karın üstü koyduğumda karşısındaki kartlara bakıyor.. Şimdi ne olur iki dakika şurada dur da yemeğimi yiyeyim diye ağladığım günleri özlüyorum. 🥰🥺

Canim tedigin gidalara alerjisi oldugunuda gosterebiliyormus bizdede git gide artti sonra egzamamzi gibi kagit gibi oldu cocugun yanaklari kortizonlu krem kullandik bes gun sut urunlerini komple kestik suan cok guzel yanaklari kulak iclerinde hala soyulmalar var ama
Aynen dediğin gibi eşime sert geliyor kağıt gibi.. 🥺 En iyisi bir doktora göstereyim alerjiyseya ya da egzamaysa ona göre tedavi başlasın, geç kalmayayım.

Evet açmıyor ağzını naparsam yapayım o uyuyor da ben uyuyamıyorum sürekli uyanıp bakıyorum emzirmeye çalışıyorum yat uyu demi yok işte nerdee 😅
Benimki uyusa ben uyurdum sanırım uykuyu çok seviyorum🙈 tabi ilk günler için demiyorum. Ama 2 aylık olduktan sonra uyursa ellemeyin diyor doktorlar kilo alımında çok problem yoksa

Doğum kontrol hapıyla ilk defa adet oldum bugün 45. Gün falan adet oldum sandığım meğer doğum sonrası kanamasıymış şimdi anlıyorum 2 gündür ölüyorum sancıdan bugünde rahatlayayım diye duşa girdim afedersiniz upuzun bi parça düştü parmak kalınlığında böyle 7-8 cm falan acaba kordon falan mıydı bilemedim adet olan var mı aranızda normal mi bu durum
Lohusalıktan sonra İlk adetin çok yoğun olduğunu biliyorum da 7-8 cm çok büyük değil mi bilemedim 🤷🏻‍♀️

Ultrasona fıtık için benide sokmadı direk eliyle bildi iyi biriydi hatta dahiliyeye gittim önce bağırsak ağrım var sandım o uktrasona yönlendirdi safrada olmadık taş çıkınca cerraha yönlendirdi adam direk uzan dedi masajla anladı fıtık var dedi istersen ikisini bir hallederim dedi bende gebelik düşündüğüm için hemen istedim geç sene işte ramazandan önce halletti Mart 10🙂 devlette ztn sıra gelmio biturlu mesajla adamı yildirdim vatsaptan alın beni die Perşembe gel yatış dedi bende yatmadım kızım var evde die tetkikleri yapıp izin kağıdıyla çıktım .buarada 1 gece yatacaktm 2 gece kaldım ben haftasonuna denk geldi bide 2 ameliyt olduğu için crp fln yükseldi bende ama seni 1 gecede çıkartır . 2 ay sonrada hamile kaldım işte Mayıs ayında şimdi 45 günlük oğluşum var .. korkma hiç hafif geçti bnm , beni safra kısmı zorladı organ gidince ağrım çok oldu ama göbeğim hiç agrimadi bile sadece ameliyathaneden çıkarken uyandirildigimda ağlıyordum göbeğim çok acıyor diye hemen odamda ağrı kesici yaptılar göbek üstümde dikiş daha çok diğer kapalı yerlere göre o yüzden epey ağrı hissettim sanırım normalde 3 4 dikiş vardı diğer yerlerde göbek deliğinin orda 8 10 varmıştır sezeryan dikişi in yarışı kdr düşün
Çok sağol canım benim sanada geçmiş olsun 💐 sonucu çok güzel olmuşsenin 🙏 peki o ameliyattan sonra sen normal mi doğurdun sezeryan mı 🫠

Benimki uyusa ben uyurdum sanırım uykuyu çok seviyorum🙈 tabi ilk günler için demiyorum. Ama 2 aylık olduktan sonra uyursa ellemeyin diyor doktorlar kilo alımında çok problem yoksa
5.600 tarttı bugün doktor 68 günlüktü. 3060 gr doğdu o yüzden ellemiyorum ama gündüzleri sürekli memede

Benim bebeğim hiç sevmedi o anakucagini . Bir de sıfır almıştım ben çok sever kullanırız diye .40ndan sonra sever mi acaba . Bana da umut oldun şimdi 😀
40’ından sonra duruluyorlar daha bi 😊 benimki de yüzü dışarıya dönük kucakta dururken sakin oluyor, şimdilerde sesli müzikli oyuncaklar açıyorum onları dinleyince de sakin duruyor bazen koltuğa/ oyun halısına koyduğumda

Zaman geçtikçe değişiyor hem biz alışıyoruz yapışık yaşamaya, hem onlar daha bağımsızlaşıyorlar. Benimki birkaç gündür ana kucağında duruyor, öylece yatakta etrafa bakıp agu agu yapıyor, karın üstü koyduğumda karşısındaki kartlara bakıyor.. Şimdi ne olur iki dakika şurada dur da yemeğimi yiyeyim diye ağladığım günleri özlüyorum. 🥰🥺
Benimki niye bana daha çok sardı ya. Herkeste tersi olmuş. Sürekli birisi yanında konuşsun istiyor. Gülüyor aguluyor ama yanında biri olacak konuşacak illaki. Ana kucağında da yatıyordu uyuyordu. Şimdi bir dk bile oturmuyor içinde. En büyük eğlencesi anneyle konuşmak. Beni oyuncak gibi görüyor sanırım şarkı söyleyen konuşan hareketli kocaman bi oyuncak 🤣🤣

Ah nasıl bşr geceydi anlatamam gazdan patlamak üzereydi hiç kaka yapmadı şimdi akşam bir ağlamaya başladı 1 saat susturamadım o ağladı ben ağladım o kadar bağırdı ki ölecek sandım sesi gitti kıpkırmızı oldu kolik pik mi yaptı hergün böyle ağlarsa ne yapacağım bilmiyorum kızlar susturamadım uğuna uğuna deli oldu 6. Haftada kolik mi başladı acaba

X