2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merak etme bende geçen sene safrayla beraber aynı anda 2 operasyon geçirdim kapalı yaptı doktorum göbek deliğinin hemen üzeri dikişli ordan girmişler ikiz gebelikti ilk gebeligim birde mağazacılık yapıyordum koli kalrmktn göbek dayanamamış tabi birden ağrı oluşumuyla belirdi cerrah fıtık tespiti yaptı ultrasona geince safra kesesi taşı oraya çıktı olmuşken onuda aldralm oldu aradan çıktı bende 6 ay fln bekledim sıra gelene kadar
Bende bi ultırasonla bakıp takip falan etmeyelim mi dedim gerek yok görüyorum elimlede hissediyorum zaten dedi hazır hissettiğinde gel dedi 🙄 ne kadar zamanda iyileştin peki

Hemen hemen aynı bebişlerimiz . Atak mi nedir bilmiyorum. Herhalde uykuya dalma da problem yaşıyorlar. Eskisi kadar kolay olmuyor uyutmak . Saatleri geçti mi aşırı agresif oluyor. Oyun oynayıp yoruyorum herhalde çok yoruluyor. Artık oyunlarını da dakikali tutucam. İki gündür mahvolmuş durumdayım. 🤣 Öncesinde de yapıyordu ama saatlerce ağlaması yoktu en azından. Gecenin bu saatinde kalktım cami açtim dışarda kar yağıyor hava soğuk ama ev havalansinda kaliteli uyusun diye
Farkındalıkları artıyor tabi kandıramıyoruz el kadar bebişleri şimdiden 😅 benimki en güzel yarım günü dışarda geçirdiğim gün uyudu…her gün yarı günü dışarıda geçiresim var valla geç vakit geçiyor hem stres gidiyor :) oyun ile filan fazla yormak da işe yaramıyor evet..

Kızlar yaklaşık 10 gün önce, yani 5. haftası birmişken falan benim kızımın önce kulak diplerinde, sonra çenesinde minik kırmızı kabarcıklar çıktı, sivilce gibi. Sonra tüm yüzüne yayıldı ve bugün boynunda da iki tane gördüm. Kontrole gittiğimizde sormuştum sıcaktan ya da senin sütünden geçen hormonlardan olabilir, geçer kısa sürede dedi doktor ama giderek yayıldı. Bu nedir yaşayan var mı, ve nasıl geçer birşey yapabilir miyim?

Eklentiler

• IMG_20240307_142842.jpg
    IMG_20240307_142842.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 62
Benimki 2 aylık 5.300 idi 🫠 abisi 2 aylıkken 6.400 idi 🙈 ikiside 3 kilo doğdular. Benimki geceleri beslenmiyor bişey oldu çocuğa top patlasa uyanmıyor sadece uyuyor. Kaldırıyorum uyandırmaya çalışıyorum yarım saat mücadele veriyorum yok açmıyor ağzını naparsam yapayım. İlk defa böylesi bi çocuk gördüm 2 aylık bebeğin 6 saat aç kalması nedir ya 😅
Benimki de gece uyanmıyordu 6 saat uyuyordu ilk zamanlar korkup buraya da yazmıştım normal mi diye ama grip olduktan sonra memekolik oldu sadece mememde durmak istiyo gece bile belim koptu artık ama geçecek bu günler de inşş

Kizlar hangi reflü yastigini kullanıyorsunuz ? Ya da yatağını . Evde juno var akrabamız vermişti ama bebeğim hiç sevmedi ona koyunca direkt uyanıyor . Bazen uyuyor ve gazini cikarmak için asla uyandiramiyoruz. Gaz da çıkmıyor korkuyorum . Yatağa koyup bir daha uyandiriyorum mikirdayinca kusar die . Bana bir yardımcı olun lütfen 🙏

Bir de elimde fazla bez var . Hem hediye geldi hem de 1 numara boydan sikiyor gbi bebeğim kilolu olmamasına rağmen . Dolaba koyayım dedim bı dünya kişi koymuş . Siz ne yaptınız kalanları ?
Hayır için verdim ben kalanları. Etrafında durumu olmayan varsa ona verirsin öyle tanıdığın yoksa sağlık ocağına bırakabilirsin ebene söyleyip

Kızlar emzirme sonrası göğüslerimdeki oluşan ağrıdan acı cekiyorum resmen başına gelen varmı süt mü doluyor başka birşey ağrısı mi anlamıyorum 😞
Sadece sol mememde ağrı oluyor. Bıçakla kesiyorlar gibi. Emdikten 5 dk sonra başlıyo yarım saat kadar sürüyor. Zaten sol memeyi hiç sevmedi ucu da tam yok zoraki emiyor acaba doğru tutamadığı için mi diye düşünmüştüm bende. Masaj falan yapıyorum geçmiyo artık bekliyorum kendiliğinden geçmesini

Kızlar yaklaşık 10 gün önce, yani 5. haftası birmişken falan benim kızımın önce kulak diplerinde, sonra çenesinde minik kırmızı kabarcıklar çıktı, sivilce gibi. Sonra tüm yüzüne yayıldı ve bugün boynunda da iki tane gördüm. Kontrole gittiğimizde sormuştum sıcaktan ya da senin sütünden geçen hormonlardan olabilir, geçer kısa sürede dedi doktor ama giderek yayıldı. Bu nedir yaşayan var mı, ve nasıl geçer birşey yapabilir miyim?
Bizim de böyleydi 2 farklı doktora sordum bebeklik sivilcesi geçer dediler 15 gün çocuğumun yüzü böyleydi her yere yayıldı boynuna göğsüne kulaklarına… sonra mustelanın bu kremini aldım iki güne hepsi geçti

Eklentiler

• IMG_5019.jpeg
    IMG_5019.jpeg
    28,9 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_5020.png
    IMG_5020.png
    128,1 KB · Görüntüleme: 54
Bizde de vardı , gövdesinde de ek olarka vardı 3. Hafta gibi çıkmaya başlamışlardı bugün tam 50 günlük olduk kuruyup gittiler gibi.
Sadece banyo suyuna çok az tuz atıyordum onun dışında bir şey yapmadık

Benimki 2 aylık 5.300 idi 🫠 abisi 2 aylıkken 6.400 idi 🙈 ikiside 3 kilo doğdular. Benimki geceleri beslenmiyor bişey oldu çocuğa top patlasa uyanmıyor sadece uyuyor. Kaldırıyorum uyandırmaya çalışıyorum yarım saat mücadele veriyorum yok açmıyor ağzını naparsam yapayım. İlk defa böylesi bi çocuk gördüm 2 aylık bebeğin 6 saat aç kalması nedir ya 😅
2 aylık bebekler 6 saate kadar aç kalabilirmiş, ayy maaşallah bizimkiler de uyusa o kadar ne güzel olur ☺️ Benimki 2 aylık 4370 kilo anca oldu 3580 kilo doğduğu halde..ne güzel kilo almış sizinkiler 🧿 🧿 🧿

Bende bi ultırasonla bakıp takip falan etmeyelim mi dedim gerek yok görüyorum elimlede hissediyorum zaten dedi hazır hissettiğinde gel dedi 🙄 ne kadar zamanda iyileştin peki
Ultrasona fıtık için benide sokmadı direk eliyle bildi iyi biriydi hatta dahiliyeye gittim önce bağırsak ağrım var sandım o uktrasona yönlendirdi safrada olmadık taş çıkınca cerraha yönlendirdi adam direk uzan dedi masajla anladı fıtık var dedi istersen ikisini bir hallederim dedi bende gebelik düşündüğüm için hemen istedim geç sene işte ramazandan önce halletti Mart 10🙂 devlette ztn sıra gelmio biturlu mesajla adamı yildirdim vatsaptan alın beni die Perşembe gel yatış dedi bende yatmadım kızım var evde die tetkikleri yapıp izin kağıdıyla çıktım .buarada 1 gece yatacaktm 2 gece kaldım ben haftasonuna denk geldi bide 2 ameliyt olduğu için crp fln yükseldi bende ama seni 1 gecede çıkartır . 2 ay sonrada hamile kaldım işte Mayıs ayında şimdi 45 günlük oğluşum var .. korkma hiç hafif geçti bnm , beni safra kısmı zorladı organ gidince ağrım çok oldu ama göbeğim hiç agrimadi bile sadece ameliyathaneden çıkarken uyandirildigimda ağlıyordum göbeğim çok acıyor diye hemen odamda ağrı kesici yaptılar göbek üstümde dikiş daha çok diğer kapalı yerlere göre o yüzden epey ağrı hissettim sanırım normalde 3 4 dikiş vardı diğer yerlerde göbek deliğinin orda 8 10 varmıştır sezeryan dikişi in yarışı kdr düşün

Bizde 40 gunluguz ayni durumdayiz
Gerçekten eskiden hani şöyle günlerimiz olurdu 2 gün iyi 2 gün kötü falan ama bu hafta mahvoldum pazartesiden beri gün içinde eğer bişey yemiyorsa veya uyumuyorsa hep bir ağlama hep bir kucak hep bir zıplama yok asla durmuyor. Çok gazı var kaka sayısı günde 1 e düştü. Uyutuyorum uyanıyor uyutuyorum uyanıyor mahvetti pazartesiden beri

Kızlar selam. Kızımın boynunun altında kızarıklıklar oluştu. Egzema diye düşünüyorum. Dr takip edelim demişti sonraki randevumuz 15ine. Sizde böyle birşey oldu mu?
IMG20240307161120.jpg

Bizim de yüzde vardı şuan göğsüne yayıldı. Dr egzemaya benziyor takip edelim dedi. kızım sarı ama bakınca kıp kırmızı o yüzden egzema dedi. 15 martta randevumuz var eğer çoğalırsa başka doktora alacağım mecbur.

Kızlar oğlum 2 seferdir mama yiyor aradan bi 10-15 dk geçiyor elini ağzına sokup kendini kusturuyor neden yapıyor anlamadım

X