2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
O minik popolar çok hızlı büyüyor 😂 ben şuan 4 kullanıyorum bitmeye yakın evde 5 var onu deneyeceğim eğer büyük gelirse 1 paket daha alıcam 4 nodan eğer tam olursa 6 no alıcam ben hep 1 büyük alıyorum mesela 6 aldım 5 bi paket daha gidecek gibi 5 almaya gittiğimde de 7 alıyorum böyle hiç ziyan olmuyor öbür türlü 4 büyük geliyor 2 paketi gider bu diyip almıyorum çünkü çok çabuk büyüyorlar ben çok az kıyafet almıştım o gün bir hurç dolusu olmayan kıyafetleri kaldırdım 9 aylık tulum 6 aylık zıbın alt üst takımlar giyiyoruz artık daha çocuk 3 gün sonra 3 aylık olacak 😂😂
Kaç kiloyken 4 e geçtiniz ben 3 kullanıyorum ama bacaklarını sıkıyor 6 kilo civarı şuan 4 almam lazım galiba birdahaki paketi

Kızlar ne olur yardımcı olun. Bebeğim çıldırdı 🤣 elini emmekten uyumuyor..kundak yapılan bir bebek kundaksiz uyuyamiyor. Kundak içinden artık ellerini çıkartıp yalıyor yalarkende uyanıyor. Tam uyku düzeni oluştu demiştim şimdi çok fena gerilemedeyiz. 2 ay 15 günlük bizimki. Oyun oynatıyorum gezdiriyorum uykuya geçerken çığlıklarla uyuyor 30 dk sonra yine uyanıyor ellerini emerken ya da sebepsiz. Var mı aynı durumu yaşayan beni aydınlatın lütfen
Ay valla benim de öyle…geceleri hiç stres olmuyordum güzelce yanımda emzirip uyutuyordum koyuyordum yatağına son birkaç güne kadar…çok ağlar oldu tam uykuya daldı derken ağlayarak uyanıyor. 9 haftalık benimki de.

Ya ben yatarak emziriyordum dalıyordu uykuya sonra yatağına koyuyordum, tabi o riski duyunca bıraktım yatarak emzirmeyi de, emmesi bitince yanımda emmeden uyuyabilecek mı bakalım deneyim..

Ya ben yatarak emziriyordum dalıyordu uykuya sonra yatağına koyuyordum, tabi o riski duyunca bıraktım yatarak emzirmeyi de, emmesi bitince yanımda emmeden uyuyabilecek mı bakalım deneyim..
Memede uyukluyor zaten, dalana kadar emziriyorum, derinlestirmiyor gerçi ama yatırınca hemen yanına uzanıp poposuna pat pat yapıyorum pışpışlayarak. Derinlestiriyor o şekilde

Memede uyukluyor zaten, dalana kadar emziriyorum, derinlestirmiyor gerçi ama yatırınca hemen yanına uzanıp poposuna pat pat yapıyorum pışpışlayarak. Derinlestiriyor o şekilde
Gazını çıkarmıyor musun? Ben gazını çıkarırken tekrar uyanıyo bi daha kolumda pışpışlıyorum dalana kadar

Kaç kiloyken 4 e geçtiniz ben 3 kullanıyorum ama bacaklarını sıkıyor 6 kilo civarı şuan 4 almam lazım galiba birdahaki paketi
5700 falandı geçtik ben bacakları artık izden kızarmaya başlayınca değiştiriyorum sleepy bionatural kullanıyorum ben bedenleri küçükmüş herkes öyle diyor başka bez denemediğim için bilemiyorum ama bacakları iz yapıyorsa elindekini saat başı tak çıkar bitsin bi büyüğe geç istersen

Kızlar göbek fıtığımı gösterdim doktora ameliyat dedi ama emziriyorum dedim o zaman senin insiyatifine bırakıyorum emzirmeyi bıraktığında gel ameliyat yapalım dedi başkası olsa ameliyat tarihi konuşurduk dedi fıtığı küçükken ezmek en doğrusu ne kadar uzatırsak fıtık büyür fıtık büyürse ameliyatta büyür dedi 😿 ağır kaldırma kendini yorma falan fedi hatta bebeğini uzun süre kucağında tutma dedi 😿😿😿 annemde bugün 1 aylığına ananeme bakmaya gitti doğumdan bu yana ilk defa yalnız kalıcam 😿😿 hem gribim hem fıtıklıyım hemde yalnızım 😿😿😿😿😿

Gazını çıkarmıyor musun? Ben gazını çıkarırken tekrar uyanıyo bi daha kolumda pışpışlıyorum dalana kadar
Sizin bebekler memede uyudu diyelim gazını çıkarmak için omzunuza aldığınızda gazını çıkarıyor mu benimki uyurken asla gazını çıkartmıyor bende mecbur yatırıyorum 🙄 bu yüzden hala reflü yatağını bırakamadım kusar diye korkuyorum hala

Kızlar emzirme sonrası göğüslerimdeki oluşan ağrıdan acı cekiyorum resmen başına gelen varmı süt mü doluyor başka birşey ağrısı mi anlamıyorum 😞

Kızlar göbek fıtığımı gösterdim doktora ameliyat dedi ama emziriyorum dedim o zaman senin insiyatifine bırakıyorum emzirmeyi bıraktığında gel ameliyat yapalım dedi başkası olsa ameliyat tarihi konuşurduk dedi fıtığı küçükken ezmek en doğrusu ne kadar uzatırsak fıtık büyür fıtık büyürse ameliyatta büyür dedi 😿 ağır kaldırma kendini yorma falan fedi hatta bebeğini uzun süre kucağında tutma dedi 😿😿😿 annemde bugün 1 aylığına ananeme bakmaya gitti doğumdan bu yana ilk defa yalnız kalıcam 😿😿 hem gribim hem fıtıklıyım hemde yalnızım 😿😿😿😿😿
Senin de göbeğin sert ve sis mi. Bana göbek fıtığı için henüz bişey demediler. Karnımdaki ağrılar birbirine karıştı hangisi fıtık ağrısı hangisi gaz ağrısı hangisi sıvı ağrısı bilmiyorum. Senin ağrın var mı

Beşikte yatırırken böyleydi bizim, sonra pes ettim yanıma almaya basladim. Aslında anne yani beşikte benim yatağıma bitisik yatıyordu ama daha da yakın olup güvende hissetmek istediyse demek şimdi daha kaliteli uykuları. Tabi benim uykularım için aynısını soyleyemicem kipirdamadan uyuyorum resmen.
Valla uyuyimde kıpırdamadan da olur. Benim kokumu mu istiyor ? Başlarda hiç böyle değildi. Saati kaçtı mı çocuğun mahvediyor resmen 5-6 saat ağlamalarla geçiriyoruz. Bunu deniycem çok teşekkür ederim ❤️

Ay valla benim de öyle…geceleri hiç stres olmuyordum güzelce yanımda emzirip uyutuyordum koyuyordum yatağına son birkaç güne kadar…çok ağlar oldu tam uykuya daldı derken ağlayarak uyanıyor. 9 haftalık benimki de.
Hemen hemen aynı bebişlerimiz . Atak mi nedir bilmiyorum. Herhalde uykuya dalma da problem yaşıyorlar. Eskisi kadar kolay olmuyor uyutmak . Saatleri geçti mi aşırı agresif oluyor. Oyun oynayıp yoruyorum herhalde çok yoruluyor. Artık oyunlarını da dakikali tutucam. İki gündür mahvolmuş durumdayım. 🤣 Öncesinde de yapıyordu ama saatlerce ağlaması yoktu en azından. Gecenin bu saatinde kalktım cami açtim dışarda kar yağıyor hava soğuk ama ev havalansinda kaliteli uyusun diye

Merak etme bende geçen sene safrayla beraber aynı anda 2 operasyon geçirdim kapalı yaptı doktorum göbek deliğinin hemen üzeri dikişli ordan girmişler ikiz gebelikti ilk gebeligim birde mağazacılık yapıyordum koli kalrmktn göbek dayanamamış tabi birden ağrı oluşumuyla belirdi cerrah fıtık tespiti yaptı ultrasona geince safra kesesi taşı oraya çıktı olmuşken onuda aldralm oldu aradan çıktı bende 6 ay fln bekledim sıra gelene kadar

Sizin bebekler memede uyudu diyelim gazını çıkarmak için omzunuza aldığınızda gazını çıkarıyor mu benimki uyurken asla gazını çıkartmıyor bende mecbur yatırıyorum 🙄 bu yüzden hala reflü yatağını bırakamadım kusar diye korkuyorum hala
Ben gece çıkarmıyorm ckmio çoğunlukla cunki daldiginda ,denedim yani. Direk koyuyorum bikac ikinip alttan çıkarıyor gözü kapalı sonra geri uyuyo ztn ,uykusu yoksa uyanır o ayrı varsa devamm🙂🤗

Benim yüzüstü benim gogsumde uyumayi seviyor çok zor yatağına indiriyorum. Indirir indirmez de uyanıyor çoğu zaman. Ben de bari uyusun diye çoğu zaman bırakıyorum ustuste uyuyoruz g.otle don gibi jshshsjssh
Sen rahat edemezsin öyle cnm ya bebek hoşlanır da , alışmış bikere gerçi ben beşiğinde uyutuom bı portatf gece odada gündüz salondayz beşikle brlkte😄

Bende oyleydim ama cok uyuyuncada insan ac kalir mi diye korkuyormus.sarilik bizim uzamisti bir ay surdu o yuzden🥲
Bzmde uzadı en son gttk hala 8 di ama şimdi daha iyi beyazladi iyice bende gece alarm kurmuyorum artık kendi uyandirio ztn kükreye kükreye 😄 en geç 3 saatte uyanio daha 4 u görmedik gece çok geç uyuo ztn sabah 10 da da kalkioz genelde

Evet ya saat başı yıkıyorum denebilir. Surekli kaka yapıyor ama dolu dolu değil. Mesela günde 3,4 tanesi dolu doluysa diğerleri hep bulaşık şeklinde. Gaz çıkartırken oluyor çoğu. Az da yapsa çok da yapsa kalınca hemen pişik yapıyor. O yüzden habire yikıyorum ben de. Yıkarken de az kaldı az kaldı diye telkinde bulunuyorum kendime. Ne zaman seyrekleşecek her şeyi unutmuşum ben🥴.
Bence okdr alıştırma bebeği cnm hem sürekli alt yıkamadan o da yorulur sende ,bnmki ortalığı yikio 2 kere yıkadım o şekilde , Dr da dedi pişik kremini haftada 1 ince sür die tahriş olmustu bitane cortizon içeren krem vermisti o gecirio digerlerinde iş yok bide Molfix yapmış bzm pisigi turco daha iyi geldi şükr azaldı ıslak mendilld silip pamukla kuruluorum kapatıyorum azalttı şükr . Bitane eczanede macun kıvamlı kendi keşfedip karışımla yaptığı bı krem verdi gramaj hesabı satıyormuş çamur gibi rengi onuda 2 kere sürdüm iyi gelms olblr

X