2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Biz de bazen annemde falan kalıyoruz evimize döndüğümüzde aynı şeyleri yapıyoruz, hatta bazen evi farklı kokan yerlerde huzursuz oluyor,asla sakinleşmiyor. Ortam değişikliğini algılamış olabilir
Artık öyle olacak gibi. Dışarıya çıktığımız zaman da bazen huzursuz Oluyor.

Kızlar selamlar, kalça usgsini devlet/şehir hastanesinde çektiren var mı sonuç için doktordan tekrar randevu gerekiyor mu?

Zeka kartlariyla hisirtili kitap umrunda değil, oyun halisinda da nazlanarak duruyor. 2. Ayından sonra daha ilgili oluyorlar böyle şeylere onu bekliyorum ben de güzel güzel oynamak için
Hisirtili kitap ta ne ya ay ben şimdi de bunları bol bol sorup ogrenecegim sizden yani yapacağım birşey yok el birliğiyle kendinizinkini buyuturken benimkini de büyütmüş oluyorsunuz hahahahah bu arada bu tür aktivite şeyleri olarak neler almaliyim 2.aya yaklasirken

Kumaştan kitap yapmışlar içine de poşet koymuşlar fahiş fiyata satıyorlar evladım yavrum içine doğduğu düzende diğerlerinden geri kalmasın diye de alıyoruz işte en güzel aktivite bol uyaran sunmak ikinci ay itibari ile. Hava guzelken dışarı çıkarmak, renkleri canlı canlı görsün, gülümseyerek konuşmak, katılma nöbeti geçirtecek dereceye getirmeden hafif gidiklamak, karın üstü aktivite yaptırmak, oyun halısı üzerinde dönme egzersizleri yaptırmak, her gün masaj masaj yapmak. Aklıma gelenler bunlar. Oyuncakların gelişim üzerinde etkisi tartışılır diyor uzmanlar. Oyalamak için oyuncaklara büyük ihtiyacimiz var ama sosyal gelişim için ona gülmek konuşmak ve çevreden uyaran sunmak, fiziksel gelişim için de tummy time, masaj ve dönme egzersizleri. Bunlar oyuncaksiz olan ama gelişimleri için yapılacak şeyler. Oyalansin diye de hisirtili kitap ya da çıngırak tutustur işte eline, zaten ne alırsan al o bir süre sonra kumanda ile oynayacak, tencereleri dağıtacak terlikleri yalayacak.

Selam kizlar , 1.ay kontrolünden geldik . Moralim çok bozuk maalesef Sadece 500 gram almış bebeğim . Bazı günler tüm günler memede kalıyordu neredeyse . Göğüs ucu yaralarıma rağmen emzirmeye devam ediyordum . Süt azalınca ağlıyordu tabi neredeyse tüm gün memede kalınca . Bende doktora bu işte bir gariplik var . Bebeğin dil bağı olabilir mi diye sordum . Bir muayene edeyim o gözle dedi . Dil bağı yok fakat çenesi küçük ve hafif geride dedi . Sütü getirmek için çok uğraşıyordu demek ki yavrum . 5.gun çocuk hekimi görmüştü 7.ve 14.gun de aile hekimi ,ebe ve hemşire de görmüştü . Ayrıca 16.gun emzirme danışmanı gelmisti . Pozisyon değişikliği ile memeyi daha kolay alabilmisti . İlk 15 gün memeyi almak çok zordu . Neyse sonuç olarak kimse bu konu hakkında yorum yapmamıştı . Şimdi doktorun bana önerisi 3 saatte bir meme vericem sonra da mama vermemi istiyor . Ne kadar içerse o kadar vericekmisim miktarı önemli değilmiş . Bende ya beni emmeyi birakirsa dedim açıkçası . Bırakmaz bıraksa bile beslenmesi bizim için şu an çok daha önemli dedi . Bu arada boyu uzamış 4.5 cm kadar . Cisli ve kakali bez sayısı da çoktu hatta saatleriyle beraber çizelge yapmıştım son 1 haftadır . Emmesine göre az kilo aldığını bende farkediyordum. Bu arada sütüm var hatta hastanede iken bile fazlası gomlegime çıkmıştı gümüş kapak olmasına rağmen . Sütünü sagip geri kalanını mama ile takviye yapabilirsin de dedi . Göğüs ucu yaralarım felaket durumda olduğu icin sagamiyorum . İyileşir iyileşmez o şekilde devam edebilirim .

Canım mamaya başlamadan başka doktora daha mı danışsanız. Ya da sütün bol ama bebeğin iyi ememiyorsa sağıp versen. Mama düşmanı değilim ama yine de gerekmedikçe kullanma bence. Kakası çişi iyiymiş şimdi sindirim sistemi değişmesin çocuğun. Ama illa gerekliyse kullanacaksın tabi mamalar baya iyi şimdi eskiye göre

canım bu kilo mevzusu benimde çok canımı sıkıyor bende yazmıştım buraya hstırlarsın belki. Ben emzirmeyi çok seviyorum keşke hep emzirebilsem ama demek ki bazen ne yaparsak yapalım mama da gerekebiliyor. Canını sıkma diyemem çünkp benimde canım sıkılmıştı çok ama her şey bebeklerimiz için . Doktorun dediği gibi sen emzir bol bol arkasına mama takviyesi yaparsın . Benim bebiş hem meme hem mama almasına rağmen memeyi bırakmadı şu an ikinide içiyor.
Bu anne sütü olayı bende de hep muallak olarak kalacak ama . Yeterş kadar süt var mı yok mu bebek mi ememiyor amaaan zormuş valla annelik

Kısa süreli oynayacağı oyuncakları sıfır alma taraftarı değilim çünkü aşırı pahalı piyanolu olanları bende düşündüm ama ayaklarını vurup acıtır mı kararsız kaldım ve düzünü aldım

Bak ben bunları sipariş ettim. Hareketli kitapları W winner123 söylemişti. İlgimi çekti benim de. Kitap ve kart tarzı şeyler daha çok ilgimi çekti. Pasif şekilde oyuncak oynamasından daha iyi geliyor benimle ya da babayla yapacağı aktiviteler. Bi de kitap sevmesini istiyorum. Umarım ilgisini çeker gelecek ay Tolstoy’a geçeriz biz

Eklentiler

• IMG_2080.png
    98,8 KB · Görüntüleme: 29
Kesinlikle katılıyorum en çokta annelerin nazarı değer diyorlar duadan zarar gelmez sonuçta

Bu arada annem tummy time yaptıracağım derken yüz üstü uyumaya alıştırdı kuzuyu. Asla sırt üstü yatmak istemiyor. Gece uyutmakta zorlandım o yüzden çünkü cesaret edemiyorum gece yüz üstü uyutmaya. Var mı bebesi yüz üstü uyuyan

Ahahaha bu çocuklarında ayarı yok ben hiç uyutmadım

Aslında baska bir hekime danışmak benim de aklimda var. Bu doktor da o hastanenin başhekimi imis. Genel olarak herkes memnun .
Öncelikli hedefim sağım yapmak ama göğüs ucu yaralarimla çok zor şu an için . 1 haftadan önce kendini toparlayamaz . Eve gelir gelmez denedim sağım makinesini ucu kanadı .

Ben zaten dolaptan gardropstan baktım halılara ama fisher price ikinci el bile saçma bi fiyattı. Gittim bimden aldım 250 tl uygun bişey. Tepesine takılan oyuncakları değiştirmek mümkün sonuçta onlar satılıyor gerekirse değiştiririm arada. Çünkü oynamama ihtimali var. Annem bize bi yorgan atarmış küçükken. Üstünde de iki oyuncakla yuvarlanıp büyümüşüz. Yaz gelsin yere incez zaten kızımla biz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…