Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Ablamın arkadaşında hepsini verip sonra geri istemişti başka arkadaşlarında gezdirmişti. O kadar sağlam oluyor ki o oyuncaklar da bişey olmuyor yani. Ablama ilk çocuğunda aldığım şeyi şimdi 4. Çocuk olarak ben kullancam. Resmen kendime yatırım yapmışım🤣🤣
Kardeşlerim de bana alırlarsa kendilerine yatırım yaparlar snsjsj Kız tabi oyuncağa hiçbir şey olmaz. Ben zaten aşırı oyuncak olayından hoşlanmayan biriyim bir oda dolusu oyuncağı olan çocuklar var bence o kadarı da hem israf hem de çocuğun gelişimi açısından faydalı değil, dikkatleri dağılıyor çok.

İnşallah inşallah benim içinde öyle olur. Bu kadar zaman geçti çok az kaldı bu yüzdende korkuyorum. Şimdi ölçüldü açlık 102 düne göre biraz daha düşmüş 100 ün altına düşse biraz daha rahatlayacağım.
Düşer düşer merak etme zaten bi gün de hemen düşmüyor birkaç günde denge sağlanıyor. En azından benim tecrübe ettiğim o şekilde. Kalbini ferah tut

Kardeşlerim de bana alırlarsa kendilerine yatırım yaparlar snsjsj Kız tabi oyuncağa hiçbir şey olmaz. Ben zaten aşırı oyuncak olayından hoşlanmayan biriyim bir oda dolusu oyuncağı olan çocuklar var bence o kadarı da hem israf hem de çocuğun gelişimi açısından faydalı değil, dikkatleri dağılıyor çok.
Erkek çocuğunun arabası ve muhteşem park yerleri, adamları falan çok oluyor. Bir de lego girince işin içine bitmiyor işte hepsi de çok gerekli geliyor bana 🤣 tabi bu baya ileri yaş küçükken en çok mutfak eşyası seviyorlar bence djdjdj geçen arkadaş resim atmış uzun yola çıkmışlar çocuğun önünde çaydanlık var. Çaydanlık çok seviyormuş mızırdanmasın diye çaydanlıkla gitmişler 🤣🤣🤣

Hastaneden çıktım insulini sabah bi doz daha artırıp akşam yatmadan içtiğim sütü kaldırdı 🥺 senin yediklerinde bi şey yok diyete göre düşmüş olması lazım senin sabah şekerini stres yükseltiyor dedi. 2 haftadır bana yaşattıkları yüzünden oluyor yani insallah burnundan fitil fitil gelsin.

IMG_20241005_132122.jpg

Bump updateee

Hastaneden çıktım insulini sabah bi doz daha artırıp akşam yatmadan içtiğim sütü kaldırdı 🥺 senin yediklerinde bi şey yok diyete göre düşmüş olması lazım senin sabah şekerini stres yükseltiyor dedi. 2 haftadır bana yaşattıkları yüzünden oluyor yani insallah burnundan fitil fitil gelsin.
Sana çok ayıp ettiler çok

Aynen anam annelik bu herhalde artık, öncelik hep çocukta olacak canını sıkanlar canın ciğerin de olsa sen çocuğundan sorumlusun kulağımızı kapamayı öğrenicez bundan sonra mecbur
Bu kafaya şimdiden geçmiş olmak müthiş bence 👏🏻👏🏻👏🏻 ve bu tavır çevredekilerin boşluğa düşmesi mi desem, eskiyi araması mı bocalamalarına, sitem etmelerine bile sebep oluyor.

Ebeveynlerimize ebeveynlik yaptığımız yeter artık. Annem, babamdan falan şikayet etmeye kalktığında bile bunları arkadaşlarınla ya da psikologla konuşacaksın diyorum. Hele ki saçma sapan, hiç tanımadığım ya da ilgilenmediğim insanların dedikodularını, negatif alt tonlu konuşmaları baştan sustuyorum bunları duymak istemiyorum diyerek. Ama çok zamanımı aldı 😂

Sonuç olarak devam, bizim tek sorumluluğumuz yavrularımıza 🤍

Bu kafaya şimdiden geçmiş olmak müthiş bence 👏🏻👏🏻👏🏻 ve bu tavır çevredekilerin boşluğa düşmesi mi desem, eskiyi araması mı bocalamalarına, sitem etmelerine bile sebep oluyor.

Ebeveynlerimize ebeveynlik yaptığımız yeter artık. Annem, babamdan falan şikayet etmeye kalktığında bile bunları arkadaşlarınla ya da psikologla konuşacaksın diyorum. Hele ki saçma sapan, hiç tanımadığım ya da ilgilenmediğim insanların dedikodularını, negatif alt tonlu konuşmaları baştan sustuyorum bunları duymak istemiyorum diyerek. Ama çok zamanımı aldı 😂

Sonuç olarak devam, bizim tek sorumluluğumuz yavrularımıza 🤍
Bana çok lazım bu algı, geçtim mi henüz bilmiyorum ama geçmeye başladım bence🥹

X