2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Mevlam aşıların şifasını versin
Menenjit için 2 farklı asi mi oluyo
Amin Evet 2 çeşit aşı var menenjit için 2. Görüntüde açıklamalar var okuyabilirsin. Keşke hiç vurdurmasak delik deşik oldu bebişim ama sağlıkçı değilim ve sağlıkçılara güvenmek zorundayız kendi evlatlarına da vurdurmuş doktorumuz.

Merhaba. 10 ocak doğumlu mu? Biz de 53 günlüğüz bugün. Sizinkiyle çok benzer benim kızım. Ani seslere tepki veriyor. Özellikle abilerin oyun seslerine cok uyaniyor. Agulama henüz net değil. Sadece yanına gidince umutla bakıyor alacak beni diye. Ya da kucağima yatirınca aynı bakışla dilini cikarıyor. Şimdilik bu kadar iletişimimiz var. Abileri 33 haftalık dogmuştu mesela bir tanesi 3 aylıkken gözuyle takip etmeye baslamiştı. Bu dogduğundan beri ediyor. İlla ki farklılık olacak ama hemen yakalıyorlar yaşıtlarını hiç merak etme. Allah saglik güzellik versin evlatlarımıza da bizlere de.

Biz de maflor kullanıyoruz da emin olamıyorum gmfayda ediyor mu etmiyor mu. Çok düzenli kullanamadım. Düzenli kullanınca mı faydalı oluyor sizce yoksa bugün kullandım bugünü mu kurtariyor?

Biz de maflor kullanıyoruz da emin olamıyorum gmfayda ediyor mu etmiyor mu. Çok düzenli kullanamadım. Düzenli kullanınca mı faydalı oluyor sizce yoksa bugün kullandım bugünü mu kurtariyor?
Günde iki kez diyor ben bir kez veriyorum bir hafta olcak yani gözlemlediğim kadarıyla eskisi gibi sancılarımız kalmadı tamam sab simplexte başta yarıyor gibiydi ama onu bırakıp maflora geçince çocuk daha huzurlu uyuyor ıkınmaları azaldı gözle görülür derecede…
Bir haftadır her gün günde bir kez olmak üzere veriyorum ben cnm faydasını gördüm

Tamam canım deneyeceğim. Makas yapmayı denedim olmuyor memeler kocaman olunca bir de süt dolu. Her emmesi mücadele kızımın. Ağlaya ağlaya bir hal oluyor Üzülüyorum da. Biberonla versem eminim bir daha memeyi almaz kesinn.

Ay bi benim zannediyordum anneme göre zaten kartlar ne alaka ben sana karta falan baktırmadım gerizekalı olmadın çok şükür diyo

Evet bende aşıdan kacmiyorum. Canı yanıyor ama Allah korusun yavrularımızı bi hastalık gelirse daha çok acı çekeriz

Ayy aynı gün olan kişiyle ilk kez denk geldim ani seslere tepki yok hâlâ. Kusma sorunu olduğu için hep yanımda tutuyorum özellikle mutfakta iş yaparken ister istemez ses oluyo ama uyumaya devam ediyo. Doğduğu hatta odaya geçtiğimden itibaren konuşmaya başladım. Gece hariç hep konuşurum dikkatini çekmeye çalışırım. Bizimki şükürler olsun mevlaya kuveze girmedi. Göz ve kulaktan gectik ilk muayenelerde. Ama biraz tembel galiba anlatılanlara bakarsak yada bıktı sanirim sürekli car car konuşan biri var tepesinde karnımda iken aşırı hareketliydi ve tüm seslere konuşmalara tepki verirdi. Galiba dünya beklediği gibi çıkmadı bide gaz aşırı gaz sorunu var pek adapte olamıyo sanirim sosyal ilişkilere
Mevlam evlatlarimizi bizlere bağışlasın bizleri ayrı koymasın

Kızlar bana hemen yardım. Oyuncak tavsiyesi istiyorum. Zeka kartı hışırtılı kitap piyanolu halı falan ne almak lazım. Civciv hiç uyumuyor oyun istiyor. Kabullendim artık madem uyumayacak derslere başlayalım dimi

Piyanolu oyun halısı bence güzel iş görür bu aylarda, aşağıdaki linkteki eğlenceli görünüyor. Ay benimkinin ilgisini pek çekmiyor oyuncaklar henüz hiç oralı olmuyor. Kitap&zeka kartı da çok öneriliyor bu aylarda

Hareketli kitaplar bu ara çok ilgimizi çekiyor bizim hareket ettikçe takip ediyor renkleri hoşuna gidiyor yatırıyorum bende yanına yatıyorum okurkende şarkılı okuyorum bayılıyor

Ben de piyano düşündüm ama çok da pahalılar oynamazsa boşa gidecek o yüzden karar veremiyorum. Çocuk okula gidecek hala oyuncağı yok kararsızlığım yüzünden

Hareketli kitaplar bu ara çok ilgimizi çekiyor bizim hareket ettikçe takip ediyor renkleri hoşuna gidiyor yatırıyorum bende yanına yatıyorum okurkende şarkılı okuyorum bayılıyor
Benim kız da çok seviyor beni dinlemeyi yüzüme gülüp duruyor ama benim suratımdan başka şeyler görse iyi olcak artık Ses çıkaran kitaplardan mı diyorsun hışır hışır ses çıkaran. Yumuşak olanlar

Bizim bir tummy time birde bir tane çıngırak var onla idare ediyorduk ama yetmiyor gibi dolaptan oyun halısı buldum temiz sipariş verdim ne kadar kullanırız bilmiyorum umarım sever

Hiç sorma ya bebek bizim bebeğimiz ama kendilerin gibi davranıyorlar annelik yapmaya çalışıyorlar. Herkes istediği kadar sevebilir ona sözüm yok ama beni yok sayar gibi davranmaları sinir bozucu çocuk ağlayınca istemeye çekiniyorum resmen sanki onların çocuğuymuş gibi

Bende de aynısı oldu çok ilginç sebebi ne ola ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…