2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ilk defa bebeğim kusarken burundan gelerek kustu ve aşırı derecede kustu. Hastahaneye getirmek gerekir mi? Ciğere felan geçmiş mıdır? Az da değildi. Ağız burundan çok yoğun geldi. Suan tamamen burun içini temizledim ama arada hiriltili nefes alıp veriyor.

Zeka kartlariyla hisirtili kitap umrunda değil, oyun halisinda da nazlanarak duruyor. 2. Ayından sonra daha ilgili oluyorlar böyle şeylere onu bekliyorum ben de güzel güzel oynamak için

Kusarken tikanmadiysa, boğulurcasina oksurmediyse ciğerine kacmamistir. Ciğerlere kaçması öyle basit bı durum değil çocuk morarir Allah korusun.

S Sariucurtma senden de cevap bekliyorum oyuncak konusunda
Çıngırak aldım sahi gecen, en çok onu sevdi. Bilinçli tutmayı bilmiyorlar henüz ama avuç içine bişey değince refleks olarak kapatıyorlar ya ellerini, tutturuyorum eli hareket ettikçe ses çıkarıyor ilgisini çekti o. Arada suratına da çarpıp bı şok oluyor ama genel olarak algısına yaradığını düşünüyorum, benim sesimden farklı sesleri ayırt etsin çocuk biraz

Kızlar selam. Çok kötüyüm ben. dün arkadaşıma gittik ve ilk kez yatıya kaldık. 3 gibi gittik hep uyudu. Gece 12 den 2 ye kadar çok uyuyamadı sonra uyudu. Sabah ta herşey her zamanki gibiydi gazını çıkardı emzirdim falan eve geldik 12 gibi ve eve geldiğimizden beri kızım ağlıyor sanki bir yeri ağrıyor. Gözünden uyku akıyor sadece memede 5-10 dakika uyuyor ve hemen uyanıp tekrar ağlamaya başlıyor. Babası normalde alınca duruyordu şimdi onda da durmuyor. Ben de oturup ağladım ya bebekle beraber. Acaba atak dönemi mi oluyor sizce? Gazı da değil sanmıyorum çıkartıyoruz gazını. Bugün 41 gün olduk.

Yok bu fotoğraftaki gibi mesela altta oklar var ya orayı kaydırıp topu hareket ettiriyorsun onu takip ediyor baya iş bankası yayınlarının var onlar çok güzel
Hareketli kitap neymiş yahu hemen bakıyorum
Alta attım fotoğrafını canım
Bende de aynısı oldu çok ilginç sebebi ne ola ki
Bilmiyorum genel bi algı var ya çocukla bir yere çıkılmaz birde kış vakti çağırsa mereye çağıracak çocuk durmayacak gibi bir algı var bekar olabların çocuklulara karşı bence benim gözlemlediğim
Fışkırtmalı burundan gelmeli kusma dr görmeli diye biliyorum canım ama hastaneni bi ara sor istersen yada sağlık ocağına bi götür yarın istersen midesini falan üşütmüş olabilir

Eklentiler

• IMG_1742.png
    407,7 KB · Görüntüleme: 32
5. Hafta atağı olabilir belki canım görmeye başlıyorlar yavaş yavaş o zamanlarda çünkü öyle hatırlıyorum

Emerken sakin mi yoksa yine mi ağlıyor. Bir gün benimde başıma geldi aynı durum meğerse çocuk açmış ememiyormuş o yüzden 10 dk uyuyup uyanıyordu ağlıyordu hiç sakinleştirememiştik

Biz de bazen annemde falan kalıyoruz evimize döndüğümüzde aynı şeyleri yapıyoruz, hatta bazen evi farklı kokan yerlerde huzursuz oluyor,asla sakinleşmiyor. Ortam değişikliğini algılamış olabilir

Bi yeri ağrımıyorsa 3 nas 3felak 3 ayrtel kürdi oku sonra güzelce bi duş ettir aynı durumu bende yaşadım son çare okumakta bulduk kuzum sakinledi bilimsel konuların dışında bunuda deneyebilirsin

Tebrik ederim canım ben aşı öncesi çay kaşığı calpol verdim ateşi olmadı çok şükür verebilirsin zararı yok gelişimi içinde 67 günlük oğlum bir haftadır gülücükler saçmaya başladı sesler çıkarıyor ancak 69 günlük arkadaşımın bebeği benim oğlum kadar aktif tepkiler vermiyor bence her çocuğun gelişimi kendine özel doktorunla daha sağlıklı ilerlersiniz

Emerken sakin mi yoksa yine mi ağlıyor. Bir gün benimde başıma geldi aynı durum meğerse çocuk açmış ememiyormuş o yüzden 10 dk uyuyup uyanıyordu ağlıyordu hiç sakinleştirememiştik
Emmesinde sıkıntı yok doya doya emiyor. Bu öğleden sonra başladı. Bir yeri ağrıyor ama bilmiyorum neresi. Yarın dr randevumuz var 14.40 ta bakalım o zamana kadar sorunsuz atlatırsak.

Biz de bazen annemde falan kalıyoruz evimize döndüğümüzde aynı şeyleri yapıyoruz, hatta bazen evi farklı kokan yerlerde huzursuz oluyor,asla sakinleşmiyor. Ortam değişikliğini algılamış olabilir
İnşallah öyledir canım. İlk kez yaşıyoruz bu durumu. Ben de uykusuzum artık gözüm algılamıyor başım dönüyor. Gece uyusaydı inşallah bakalım.

Bi yeri ağrımıyorsa 3 nas 3felak 3 ayrtel kürdi oku sonra güzelce bi duş ettir aynı durumu bende yaşadım son çare okumakta bulduk kuzum sakinledi bilimsel konuların dışında bunuda deneyebilirsin
Deneyeceğim. Teşekkür ederim. Masaj yaptım biraz sakinleşti ve tekrar başladı ağlamaya.

Kusarken tikanmadiysa, boğulurcasina oksurmediyse ciğerine kacmamistir. Ciğerlere kaçması öyle basit bı durum değil çocuk morarir Allah korusun.
Yok yok öyle olmadı. Ay ne bileyim ilk defa başıma geldi. Aslinda ben normal olduğunu biliyorum da esim panik yaptırdı

Bizim bir tummy time birde bir tane çıngırak var onla idare ediyorduk ama yetmiyor gibi dolaptan oyun halısı buldum temiz sipariş verdim ne kadar kullanırız bilmiyorum umarım sever
Dolaba bakıyorum ben de ama gönlüme göre bişey bulamadım. 2. El fisher price mi almak mantıklı yoksa başka markanın sıfır bi ürününü ama almak lazım yine kararsız kaldım ama oyun halısı almak istiyorum mutlaka. Önce ufak tefeklerden alayım da halıya da karar vereceğim bi an önce

Zeka kartlariyla hisirtili kitap umrunda değil, oyun halisinda da nazlanarak duruyor. 2. Ayından sonra daha ilgili oluyorlar böyle şeylere onu bekliyorum ben de güzel güzel oynamak için
Evet ya bi oyun falan oynayalım artık oturmaya mı geldik dünyaya dimi
Biz de öyle. Sürekli benim suratımı izleyip duruyor yavrum. Uyumuyorsa konuşup duruyorum tepesinde

5. Hafta atağı olabilir belki canım görmeye başlıyorlar yavaş yavaş o zamanlarda çünkü öyle hatırlıyorum
Galiba öyle oldu. Sabah çok şükür dün yaşanmamış gibi uyandı. Gece yorgunluktan uyudu zaten. Bebeğin ilk kez bu kadar ağladığını görünce çok panik oldum. Uyumazsa susmazsa acile gidelim dedim. Çok şükür iyi şimdi.

Aynısını yazacaktım vallahi, yani illa kötü göz olması gerekmiyor ama ben nazara da inanıyorum ya :/ büyük kızım hiç ağlamazdı, doktor sorunca söylediğimde o bile demişti kimseye böyle söyleme, soranlara çok ağlıyo de diye

Vallaha okudum ezomanya belki de ondan rahatladı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…