2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Mevlam aşıların şifasını versin 🤲
Menenjit için 2 farklı asi mi oluyo 🙄
Amin 🤲 Evet 2 çeşit aşı var menenjit için 2. Görüntüde açıklamalar var okuyabilirsin. Keşke hiç vurdurmasak delik deşik oldu bebişim ama sağlıkçı değilim ve sağlıkçılara güvenmek zorundayız kendi evlatlarına da vurdurmuş doktorumuz.

Hanımlar selam. Ben şubat annesiydim ama ocak ayında 34+1 doğum yaptım. Bebeğin gelişimini kendi grubumda takip edemiyorum. Burası doğru yer olucak sanirim bizim için. Sormak istediğim bi kaç şey var yardımcı olursanız mutlu olurum. 2. Ay asimiza pek bi sey kalmadi bana onerileriniz varmi asi oncesi sonrasi için. Bebeğim bugun 53 günlük. Bu zamanlarda iletişim açısından bebekte gözlemlemem gereken şeyler neler. Biraz biraz sese ve insanları görmeye duymaya başladı ama gülücükler agulamalar yada ani seslere karsi(yanlışlıkla bi sey düştüğünde felan) tepki vermiyo. Ne zaman aaa uuu vs gibi sesler çıkartmaya başlıyorlar. Yada iletişim halinde iken gülücükler başlıyor. (Her bebeğin gelişimi kendine özeldir biliyorum belli bi kalıp içinde olacak diye beklentim yok ama erken doğduğu için yasitlarini yakalacak mi gelişimini doktor harici kendimde takip etmek istiyorum.) Çarş günü kontrolü var doktorumuza da sorucam bunları ama deneyimli kişilerde yol gösterirse cok faydası olur bana 😞
Merhaba. 10 ocak doğumlu mu?🩷 Biz de 53 günlüğüz bugün. Sizinkiyle çok benzer benim kızım. Ani seslere tepki veriyor. Özellikle abilerin oyun seslerine cok uyaniyor. Agulama henüz net değil. Sadece yanına gidince umutla bakıyor alacak beni diye. Ya da kucağima yatirınca aynı bakışla dilini cikarıyor. Şimdilik bu kadar iletişimimiz var. Abileri 33 haftalık dogmuştu mesela bir tanesi 3 aylıkken gözuyle takip etmeye baslamiştı. Bu dogduğundan beri ediyor. İlla ki farklılık olacak ama hemen yakalıyorlar yaşıtlarını hiç merak etme. Allah saglik güzellik versin evlatlarımıza da bizlere de.

Mafloru hiç denedin mi cnm ben arkadaş tavsiyesiyle aldım gayet iyi geliyor gaz olarak sab simplex kullanıyordum idare eder ama maflor probiyotik bazı doktorlar gaz damlasına tamamen karşı sadece probiyotik yazıyorlar sanki daha faydasını gördüm dene istersen
Biz de maflor kullanıyoruz da emin olamıyorum gmfayda ediyor mu etmiyor mu. Çok düzenli kullanamadım. Düzenli kullanınca mı faydalı oluyor sizce yoksa bugün kullandım bugünü mu kurtariyor?

Biz de maflor kullanıyoruz da emin olamıyorum gmfayda ediyor mu etmiyor mu. Çok düzenli kullanamadım. Düzenli kullanınca mı faydalı oluyor sizce yoksa bugün kullandım bugünü mu kurtariyor?
Günde iki kez diyor ben bir kez veriyorum bir hafta olcak yani gözlemlediğim kadarıyla eskisi gibi sancılarımız kalmadı tamam sab simplexte başta yarıyor gibiydi ama onu bırakıp maflora geçince çocuk daha huzurlu uyuyor ıkınmaları azaldı gözle görülür derecede…
Bir haftadır her gün günde bir kez olmak üzere veriyorum ben cnm faydasını gördüm

Emzirirken makas tutuşu yapıp memeyi iyice sıktırmalısın süt kanalları tıkanıp az süt gitsin bebeğe ve başını yüksekte tut yani sen biraz yatar gibi otur bebeğin başı yüksekte üstünde kalsın senin. O zaman daha yavaş gelir yer çekimine meydan okuduğun için. Aşağı doğru verme memeyi yani. Aklıma bunlar geliyor şuan bildiklerimden inşallah faydası olur
Tamam canım deneyeceğim. Makas yapmayı denedim olmuyor memeler kocaman olunca bir de süt dolu. Her emmesi mücadele kızımın. Ağlaya ağlaya bir hal oluyor Üzülüyorum da. Biberonla versem eminim bir daha memeyi almaz kesinn.

Arada yaptirmaya calisiyorum 10 milisaniye kadar durup yaygarayi basıyor 😬 nefret etmek ne kelime hayatı sorgulatiyor çığlığı basıp. Tummy time aynalı kutu filan bile aldım. Umrunda değil ne kartlara bakıyor ne aynaya. Benimkinin zeka kartlariyla işi yok 😂 anca omzumda dik durup kafasını sallasin arada burnunu suratıma çarpsın
Ay bi benim zannediyordum 🙈 anneme göre zaten kartlar ne alaka 😂😂 ben sana karta falan baktırmadım gerizekalı olmadın çok şükür diyo 😂😂😂

Amin 🤲 Evet 2 çeşit aşı var menenjit için 2. Görüntüde açıklamalar var okuyabilirsin. Keşke hiç vurdurmasak delik deşik oldu bebişim ama sağlıkçı değilim ve sağlıkçılara güvenmek zorundayız kendi evlatlarına da vurdurmuş doktorumuz.
Evet bende aşıdan kacmiyorum. Canı yanıyor ama Allah korusun yavrularımızı bi hastalık gelirse daha çok acı çekeriz

Merhaba. 10 ocak doğumlu mu?🩷 Biz de 53 günlüğüz bugün. Sizinkiyle çok benzer benim kızım. Ani seslere tepki veriyor. Özellikle abilerin oyun seslerine cok uyaniyor. Agulama henüz net değil. Sadece yanına gidince umutla bakıyor alacak beni diye. Ya da kucağima yatirınca aynı bakışla dilini cikarıyor. Şimdilik bu kadar iletişimimiz var. Abileri 33 haftalık dogmuştu mesela bir tanesi 3 aylıkken gözuyle takip etmeye baslamiştı. Bu dogduğundan beri ediyor. İlla ki farklılık olacak ama hemen yakalıyorlar yaşıtlarını hiç merak etme. Allah saglik güzellik versin evlatlarımıza da bizlere de.
Ayy aynı gün olan kişiyle ilk kez denk geldim 🤩 ani seslere tepki yok hâlâ. Kusma sorunu olduğu için hep yanımda tutuyorum özellikle mutfakta iş yaparken ister istemez ses oluyo ama uyumaya devam ediyo. Doğduğu hatta odaya geçtiğimden itibaren konuşmaya başladım. Gece hariç hep konuşurum dikkatini çekmeye çalışırım. Bizimki şükürler olsun mevlaya kuveze girmedi. Göz ve kulaktan gectik ilk muayenelerde. Ama biraz tembel galiba anlatılanlara bakarsak 😆 yada bıktı sanirim sürekli car car konuşan biri var tepesinde 🤣🤣 karnımda iken aşırı hareketliydi ve tüm seslere konuşmalara tepki verirdi. Galiba dünya beklediği gibi çıkmadı 😁 bide gaz aşırı gaz sorunu var pek adapte olamıyo sanirim sosyal ilişkilere 😆
Mevlam evlatlarimizi bizlere bağışlasın bizleri ayrı koymasın 🤲🥰

Kızlar bana hemen yardım. Oyuncak tavsiyesi istiyorum. Zeka kartı hışırtılı kitap piyanolu halı falan ne almak lazım. Civciv hiç uyumuyor oyun istiyor. Kabullendim artık madem uyumayacak derslere başlayalım dimi 🤣

Kızlar bana hemen yardım. Oyuncak tavsiyesi istiyorum. Zeka kartı hışırtılı kitap piyanolu halı falan ne almak lazım. Civciv hiç uyumuyor oyun istiyor. Kabullendim artık madem uyumayacak derslere başlayalım dimi 🤣

Piyanolu oyun halısı bence güzel iş görür bu aylarda, aşağıdaki linkteki eğlenceli görünüyor. Ay benimkinin ilgisini pek çekmiyor oyuncaklar henüz hiç oralı olmuyor. Kitap&zeka kartı da çok öneriliyor bu aylarda

Hareketli kitaplar bu ara çok ilgimizi çekiyor bizim hareket ettikçe takip ediyor renkleri hoşuna gidiyor yatırıyorum bende yanına yatıyorum okurkende şarkılı okuyorum bayılıyor

Piyanolu oyun halısı bence güzel iş görür bu aylarda, aşağıdaki linkteki eğlenceli görünüyor. Ay benimkinin ilgisini pek çekmiyor oyuncaklar henüz hiç oralı olmuyor. Kitap&zeka kartı da çok öneriliyor bu aylarda

Ben de piyano düşündüm ama çok da pahalılar oynamazsa boşa gidecek o yüzden karar veremiyorum. Çocuk okula gidecek hala oyuncağı yok kararsızlığım yüzünden 🤣

Hareketli kitaplar bu ara çok ilgimizi çekiyor bizim hareket ettikçe takip ediyor renkleri hoşuna gidiyor yatırıyorum bende yanına yatıyorum okurkende şarkılı okuyorum bayılıyor
Benim kız da çok seviyor beni dinlemeyi yüzüme gülüp duruyor ama benim suratımdan başka şeyler görse iyi olcak artık 🤣 Ses çıkaran kitaplardan mı diyorsun hışır hışır ses çıkaran. Yumuşak olanlar

Bizim bir tummy time birde bir tane çıngırak var onla idare ediyorduk ama yetmiyor gibi dolaptan oyun halısı buldum temiz sipariş verdim ne kadar kullanırız bilmiyorum umarım sever 🙈🙈

Degişik bir psikoloji gerçekten. Biz doğum yaptık hormaonlarımız normal değil diye hep sorunu kendimizde arama egilimindeyiz ama benim her iki doğumunda da gözlemlediğim şu, doğumdan sonra herkes lohusa oluyor😊. Geçen ablamın kucağindaydı ver de emzireyim dedim bir çekti uzağa doğru. Otur da öyle vereyim dedi. Yani ben isteyince vermek ağırına gitti. Büyük ablam okduğu için kendilerinde daha çok hak görüyorlar her şeyi. Özellikle anne ve kvlerde oluyor bu. Bu zamana kadar evdeki her şeye onlar hakim olmuş. Şimdi bebek üzerinde tek bizim söz hakkı sahibi olmamız onlara zor geliyor. Alışıyorlar ama üzüyorlar da alişana kadar.
Hiç sorma ya bebek bizim bebeğimiz ama kendilerin gibi davranıyorlar annelik yapmaya çalışıyorlar. Herkes istediği kadar sevebilir ona sözüm yok ama beni yok sayar gibi davranmaları sinir bozucu 😡 çocuk ağlayınca istemeye çekiniyorum resmen sanki onların çocuğuymuş gibi

Bende benzer durumdayım arkadaşlarımın hepsi ortada hiç bir sebebp yokken hamileliğimin 6. Ayı kayboldular ortalıktan beni doğumda da aramadılar ben bebişi paylaşınca ay maşallah yazıp geçtiler bana da çok dokunuyor o kadar sosyal çevresi çok olan biriydim ki birden bile yalnız kaldım çok boşluğa düştüm hala daha öyle bugün oğlum durmadı diye kafeye gittim orda bile birisi eşlik edecek mi yalnız mısınız diye sordular uyuz oldum o bile battı bana
Bende de aynısı oldu çok ilginç 🧐 sebebi ne ola ki

X