2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende 34+5 de doğum yaptım bizde 62.Günde falan başladı ses çıkartmaları ama gülmeleri yeni başladı aşı bize hiç bişey yapmadı zaten atak haftamıza denk gelmişti 1 gece huzursuz geçti o kadar dr sadece ısrarla ateşi çıkmadan ateş düşürücü verme diye uyardı ben dedim hani eve gelir gelmez ne olur olmaz vereyim mi diye ama kızdı adı üstünde ateş düşürücü ateş önleyici değil bu verme dedi onun dışında gözleriyle odada takip ediyor bizi renkleri 45. Günlerde falan görmeye başladı hareketli kitap aldım onları takip ediyor gözüyle hoşuna gidiyor ani seslere bizimki doğduğundan beri tepki veriyor ama işitme testinde bişey çıkmadıysa korkmana gerek yoktur bence her çocuk aynı değil dediğin gibi başka soracağın bir şey olursa yazabilirsin kendi deneyimlerimle yardımcı olmaya çalışırım

Maflor ve bio gaia probiotic galiba dimi? Ben de ikisinden birini alayım dedim bi doktor birini diğeri diğerini onerdi napsam bilemedim
Ben maflordan memnun kaldım 1 haftadır kullanıyorum çok şükür bağırsak hareketleri düzenlendi gibi geliyor kendi kendine kakasını yapabiliyor hep benim zorumla yapıyordu masajla uyarmayala vs…
Yani ben tamamen arkadaş önerisiyle kullandım bazı doktorlar sadece bunu yazıyorlarmış zaten biogaia’ya gaz damlası demişler forumda genellikle ama o da probiyotik evet

Bizim doktor da probiyotik verdi biz de faydasını gördük, bebeğim öyle kıvranıp sancılanmadı kullanalı. Arada bir ıkınıyor tabi de arkasından bi pırt geliyor rahatlıyor:)
O kada ıkınma illa ki olcak annesi :)). Daha kaslarını yeni keşfediyorlar farkında olmadan atak haftasında hep sıkıyorlar falan
sağlıkla atlatsınlar bu süreci

Once düzeltilmiş yaşına göre takip etmen lazım. Şuan 7 haftalık filansa 4 haftayı çıkarman lazım. 3 haftalık filan aslında bebeğin. Benim bebeğim tam 40 günlükken anlamlı gülmeye başladı 6 haftalıkken yani. Ama 4 haftalıkken kontrole goturdugumuzde doktoruna endisemi söylemiştim, büyük oğlum daha doğduğu gün hastanede başını tutabiliyordu, 20 günlükken ağız dolusu aguluyordu kahkalar ile gülüyordu, bu bebeğim abisine göre aşıri tepkisiz ve salık geliyordu bana, hatta burada kızlara da sormuştum benimki gulumsemiyor sizinkiler başladı mı diye. Ama doktoru 2.5-3 ay öncesi sosyal gülümsemeler olmayabilir asıl 3. Ay kontrolünde bunlara bakıyoruz dedi. Tabi artık bebekler daha erken gelişim gösterdiği için o zamanları beklemiyor ama kardeş bile olsa gelişimde farklılıklar oluyor. Büyük oğlum 20 günlükken gülmeye başladı küçük oğlum 40 günlükken. Ama nihayetinde ikisi de gülümsedi. Bı de her bebeğin gelişimde önceliği farklı oluyor. Mesela büyük oglumdaki grubumuzda ilk benim oğlum dönmüştü ama en son benim oğlum emeklemisti, başka bı arkadaşınki erkenden yürümüştü başkasının ki ilk desteksiz oturmuştu. Hepsinin değişiyor yani. Biri biseyi önce yapınca diğerleri geri olmuyor hepsinin birbirinden önce yaptığı biseyler oluyor.

Ay maşallah sizinki epey büyümüş nerdeyse 3 aylık olucak
Cok teşekkür ederim cevabınızı için. Aşıdan özellikle 2. Ay asilarindan çok çekiniyorum. Sayıca fazla olduğu için. Umarım bizimkinde de ateş yapmaz. Bebek bakımında tecrubeliyim ama bu ateş konusundan oldum olası korkmusumdur. İşitme testinden gectik elhamdülillah ilk göz muayenesi de güzel geldi. Kalp ve gözü 3. Ayda detaylı muayenesini yaptiricaz suan şükürler olsun hersey guzel ilerliyo inşallah beklenmedik bi durumla karsilasmayiz

Kac kilo doğdu bebeğiniz 2. Ayda kaç kiloydu. Bu prematüre doğum konusu çalışmadığım yerden geldi gibi bisey oldu benim için

2550 45 cm doğdu hastaneden çıkarken 2300 çıktı küveze 3 saat girdi sadece 2. Ayında 5550 gr 62 cm di boyu babadan geliyor ondan biraz uzun bizimki

Ciddi misin ya. Kakasında mukus falan yok aslında alerjik olduğunu düşünmediğim için rahattım. Ama dikkat edeceğim o zaman bi hafta tüketmem gerekirse iyi olsun kuzum yeter ki

Ya yüzünü boynumuza sürüyorlar ya böyle orada. Kalbin eriyor dimi

D
2. Ay aşılarını yeni vurulduk hatta aynı gün menenjit A da vurulduk 2. Ay aşılarından korkmayın benim iki çocuğumda da huysuzluk ateş yada başka kötü birşey yapmadı yaparsa da reçeteniz oluyor doktor her ihtimale karşı ilaç yazıyor inşallah gerek bile kalmaz ilaca sizin de bizim gibi.

Rota yaptiranlar sıkıntı yaşamış yazanlar oldu bende yaptiracaktim vazgeçtim açıkçası menenjit 1 yaşında da yapılıyormuş sanırım saglikocagi hemşiresi öyle söylemişti
Ben de biraz korkuyorum ama yaptırmadığın takdirde de rotayı çok ağır atlatıyorsun ciddi bir ishal çocukları bitiriyor

38. Gun acile gitmiştik o zaman doktor 28 günlük düzeltilmiş yaş olarak demişti. Aslinda günü gününe gelişimde beklemiyorum ki saçma olur zaten. Fakat erken doğum da olduğu için gelişim takip etmek biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Mesela 40 60 gün arası çoğunluk olarak gulucukler basliyosa bende o zaman diliminde gözlem yaparım düşüncesindeyim. Şart da değil belkide 80. Günde gülecek bilemem ama insan genede merak ediyo.

2550 45 cm doğdu hastaneden çıkarken 2300 çıktı küveze 3 saat girdi sadece 2. Ayında 5550 gr 62 cm di boyu babadan geliyor ondan biraz uzun bizimki
Masallah yavrusa evet boy farkı kiloyada yansimis sanirim bizde 2085 gr 43 cm doğdu. 1990a indi. 1. Ayda 3200 civarında 49 cm idi. Bizde cogumluk olarak mama ile devam ediyoruz sütüm var ama 30 cc dahi cikmiyo.

İnşallah bizde de sıkıntı yapmaz. Huzursuzluktan pek korkmuyorum zaten hep mizir mizir bi bebek en azından sebebi var derim siz o gün menenjit ile birlikte 4 asi mi yaptırdınız yani. ? Bizde özel aşıları yaptiricaz ama asi olmayan aylarda yapalım demişti ebe fark olmuyo galiba dimi zamaninda

Ağrılı emziren anneler, ne zaman tam olarak ağrısız emzirmeye başladınız? Benim bugün 45 gün civarında ve ilk defa neredeyse sıfır ağrı ile emzirdim. Acaba geçti mi? Yoksa üstüste emzirmediğim için mi? Sık emzirirsem ağrılar geri gelir mi diye çok tereddüt ediyorum.

Evet cuma günü 4 aşı vuruldu bebeğim. Benim doktorumun aşı planı şu şekilde

Eklentiler

• 2788D574-6D8D-436E-AFCC-77BA1229E8DF.jpeg
    172,8 KB · Görüntüleme: 37
  • BDA11892-056F-43D2-BF83-6FF0B98F8977.jpeg
    142,3 KB · Görüntüleme: 42
Degişik bir psikoloji gerçekten. Biz doğum yaptık hormaonlarımız normal değil diye hep sorunu kendimizde arama egilimindeyiz ama benim her iki doğumunda da gözlemlediğim şu, doğumdan sonra herkes lohusa oluyor. Geçen ablamın kucağindaydı ver de emzireyim dedim bir çekti uzağa doğru. Otur da öyle vereyim dedi. Yani ben isteyince vermek ağırına gitti. Büyük ablam okduğu için kendilerinde daha çok hak görüyorlar her şeyi. Özellikle anne ve kvlerde oluyor bu. Bu zamana kadar evdeki her şeye onlar hakim olmuş. Şimdi bebek üzerinde tek bizim söz hakkı sahibi olmamız onlara zor geliyor. Alışıyorlar ama üzüyorlar da alişana kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…