2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264

Normal yatağında yaptığında taşırmıyor ama kucağımdayken yaparsa kaka direkt arkaya gidiyor. Goon ve prima 2 numara kullanıyorum şu an. 3 kullansam sepet gibi olmaz mı çocuğun altında bilemedim
Bezlerin bedenleri değişiyor markalarına göre, primanin ebatları daha büyük, ben şuan baby turco 3 kullanıyorum, ebat olarak büyük bi bez, tam geldi, tasirma olmuyor artık. Yanlış hatırlamıyorsam 6 kiloya yaklaşmıştı bebehin, hangi marka olsa 2 numara küçük gelir sanki. O üzerlerinde yazan kiloya 1 kilodan fazla varken bir üst numaraya geçiyorduk oglumda. Atıyorum 3 numara 7-12 kiloysa biz 5-5.5 kiloyken gecerdik. Bunda da öyle yapıyorum tasma olmuyor artık. Bizimkinin de anakucagindayken taşıyordu 2 numara kullanırken. 3 e geçtik anakucaginda da tasma olmuyor artik

Mama veriyorum o yüzden biberon kullanıyorum hem biberon alıyordu hem emiyordu artık emmiyor

Biz yaptırmayacağız yeğenimiz hastalandı o aşı yüzünden değişik bir kan hastalığına yakalandı.

Ebebek'de hands free pompa var, kendi markasına ait, ben kullanıyorum fena değil... Fiyatı da 400-500 tl bişeydi tekli.

Kaç haftalık, ne zamandır beri emmiyor? Biz de hem biberon hem emme ilerliyoruz 2 aydır, korkuyorum ben de bir yandan bırakacak emmeyi diye..

Kaşık biberon kullanıyorum ben ama son zamanlarda inanılmaz tıkanıyor içerken, dün gece boğulacak gibi oldu... Biberona mı geçsem dedim ilk defa... Çevremde çok arkadaşım biberon+meme ilerledi... Ben günde bir kere meme veriyorum ağrılarımdan dolayı o da unutmasın memeyi diye, mama ve sağıp verdiğim sütü veriyorum geri öğünlerde... Nisan sonunda işe başlayacağım mecbur biberona geçeceğiz, annem kaşıkla veremiyor çünkü... Kaçıncı ayda geçmek en az riskli olan acaba?

Kızlar bu aşı konusunda karar vermek çok zor. Her kafadan bir ses çıkıyor. Ben çok aradayım. Büyük oğluma özel ve devlet hepsini yaptırdım bir tek menenjit B kaldı onu da küçük oğluma yaptırırken yaptırayım diyorum çünkü ölümcül bir hastalıkmış yada hasar bırakıyormuş. Doktoruma sordum kendi çocuklarıma yapmadığım hiçbir aşıyı takipte olduğum bebeklerime yapmam diyor. 2. Ay rutin aşıları ve menenjit A 1. Dozu yaptırdım dün. 3 aylık gidicez artık. 3. Ayda rotavirüs aşısını yaparız dedi göz muayenesine yönlendiricem bir de sünneti konuşuruz dedi.

Canım çok çok geçmiş olsun en korktuğum göbek fıtığıydı benim sezeryan sonrası peki ameliyat diyor mu doktor?

Ben doğumun 2.haftası başladım öyle devam etmeye, önce emzirip sonradan biberon veriyorum. Risk en azını bilmiyorum ama 3. Ve 4. ayda en çok meme reddi yaşandığını duydum

Canım çok çok geçmiş olsun en korktuğum göbek fıtığıydı benim sezeryan sonrası peki ameliyat diyor mu doktor?
Hayır göbek fıtığı beni rahatsız edecek düzeyde değil. O tesadüfen farkedildi temografi çekilince. Benim şikayetim fıtık kaynaklı degil. Karın içinde sıvı birikmesi var karnım şiş hala inmedi ama öyle lohusa karnı gibi değil hamile karnı gibi, içi dolu gibi yani. Bı de ağrılarım var bastirinca ve hareket ederken. Az önce kardeşim kasisten biraz hızlı geçti karnimin içinde bişey kopmuş gibi ağrıdı.

3e geçeyim o zaman artık elimdeki 2ler bitsin de. Prima iyi de goon 2 küçük geliyor

Kızlar ya ben bebeğimi kimseye veremiyorum kendime de kızıyorum irdeliyorum ama olmuyor eşiminde benimde ailesinde hep kız çocukları var tek erkek benim oğlum eşimin ailesi sıkıştıra sıkıştıra vura vura çok hor çocuk seviyorlar özellikle kv görümcemin çocuğunu da hep öyle seviyor çocuk uzaklaştı artık ondan o kadar düşünün şimdi bunu da öyle sevmek istiyorlar bin defa söylüyorum bu erkek çocuğu öyle sıkıştıramazsın sevemezsin yapma uzaklaştıracaksın kendinden diye anlamıyor kendi ailemde sürekli kendi bildiğini okumaya çalışıyor kocakarı işleri viks sürmeye kalkıyorlar çocuk sıcağı sevmiyor kat kat örtüyorlar kombili evde mama veriyorum bi kere çıkartıyor ağzından yemiyor diyip çekiyorlar uyutmaya çalışıyorlar çocuk aç olduğu için uyumuyor tam dalıp ağlayarak kalkıyor aç o yüzden uyumuyor diyorum gazı vardır ondan diyip pışpışlıyorlar yani ne eşimin ailesi ne de benim ailem çocuğumu kendi kafasına göre bakmaya çalışıyor bana saygı duymuyorlar sürekli bana akıl veriyorlar yok kollarını bacaklarını şöyle yap yok bir sonraki ay ek gıdaya başla yok mamayı böyle ver bezini şöyle değiştir herşeye karışıyorlar 3 aydır ben tek başıma bakıyorum bu çocuğa şimdi sevilecek zamana gelince ortaya çıktılar acaba ben mi abartıyorum diye düşünüyorum kv ile yanyana geldiğimzde uyusun uyanmasın uzun süre de ellemesinler diye dua ediyorum şapur şupur her yerini öpüyorlar bin defa söylüyorum her seferrinde ellerini yüzünü yıkıyorum çocuğun pis elleriyle dışarda elliyorlar çocuğu kucağa oturtuyorlar kimseye güvenip de bırakamıyorum çocuğumu 5 dk o yüzden kimse ellemesin oğlumu kucaklamasın öpmesin dokunmasın istiyorum haksız mı düşünüyorum acaba kızlar çıldırıcam artık

Okurken ben daraldım benim de eşimin babaannesi halaları öyle daha bir kere gördükleri çocuğa zayıflamış diyorlar. Çocuk bir kere iç çekse bu çocukta bişey var böyle olmaz diyorlar çocuk aç mama ver falan filan hiç aldırış etmiyorum. Söyleyip söyleyip sustular cevap bile vermedim ama çok sinir oldum seni çok iyi anlıyorum o yüzden boşver takma kafana sen onun annesisin en iyi sen bilirsin

Canım bir kere sağıyorum ama dediğin gibi oluyor benim sorunum şu; bir memenin 4 tane deliği var bebek emdikçe nefessiz kalıyor bazen sonra da ağlıyor emmek istemiyor. Azcık çekse de ağzı doluyor ve yutup yetişmeden doluyor. Bugün misafirliğe çıktık pompayı almayı unutmuşum. Şimdi elle sağıp deneyeceğim. Sonra emzireyim bakayım akışı azalırsa öyle yapayım.

Emzirirken makas tutuşu yapıp memeyi iyice sıktırmalısın süt kanalları tıkanıp az süt gitsin bebeğe ve başını yüksekte tut yani sen biraz yatar gibi otur bebeğin başı yüksekte üstünde kalsın senin. O zaman daha yavaş gelir yer çekimine meydan okuduğun için. Aşağı doğru verme memeyi yani. Aklıma bunlar geliyor şuan bildiklerimden inşallah faydası olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…