2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yaa bazen öyle güzel bakıyorlar ki dünyalara değer…benimki de 2-3 gündür güzel uyuyordu şaşırıyordum. Bi günleri bi günlerini tutmuyor işte.. bakalım nereye kadar evet cin gibiler gözler tam açıklıkta fal taşı gibi

Kızlar konu kakadan açılmışken size sıfır lekeli çamaşır formülü veriyorum. Geçen konuşuldu yazıcam unutuyorum. Yeni alındığı gibi tertemiz duruyor kıyafetlerimiz. Dalan granül sabun kullanıyorum ve 60 derecede yıkıyorum kıyafetleri. Yine makineye atmadan önce kakaları lavaboda granül sabunla çitiliyorum. Çitiledikten sonra da sabunu durulamıyorum üzerinde sabunuyla makineye atıyorum. Bebeğiniz alerjik değilse granül sabun on numara. Hele ki o zeytinyağ sabunu kokusu harika bişey bi de eşim geçen şans eseri keşfetti dalin sabunla gümüşleri yıkarsanız beyazlatıyor. Bilekliği vardı kararmıştı. Bembeyaz oldu köpürtüp yıkayınca

Sağlıkları iyi olsun da büyüdüklerinde dinleneceğiz zaten ve bugünleri çok özleyeceğiz. O bakışlara bitiyor eriyor insan

Henüz almadık da eşim eczaneden alım dedi yatağa dökülen şey ne kdr etkili olur ki dio o da gerçekten açıyor mu burnunu
Valla bürün odayı sarıyor kokusu ben bile gripken onu kullandım yani %100 etkili açıyor burnu diyemem ama en azından gece burun tıkanıklığı için uyanmıyoruz çünkü aspiratörle çekince uykusu açılıyor ağlıyor ondan çözümü ondan bulduk yatmadan 5 dk önce 2 damla gece her uyandığında da birer damla damlatıyorum etkisi 3-4 saat oluyor çünkü vikisin alkolsüz ve mentolsüz halini düşün birde gece emzirirken yada mama verirken hangisini yapıyorsan artık o emerken buhar tut daha iyi açılıyor kızlardan biri 5 ml fizyolojik veriyorum demiş bizde ilk başlarda sağlık ocağo dedi onu deniyorduk yapıyorduk da ama daha soluk borusuyla nefes borusunun kapakları uyumlu çalışmadığı için dr çok kızmıştı bana ciğerine kaçsa ne yapacaksın diye onu 6 aydan önce önermiyorlarmış aklında bulunsun tabi sen bilirsin yine de ama damla damla yapıp yumuşatmak dahasağlıklıymış

Bende öyle oldu bi sordum göbek fıtığı dedi doktor istersen bi genel cerraha göster kendini ben sıra bulmayı bekliyorum
Dun dahiliye, kadın doğum, üroloji, genel cerrahi ve gastroenteroloji bölümleri gördü. İlaçlı BT de göbek fıtığı da görüldü zaten, ben farketmistim onu oncesinde ama bendeki sorun alt batında serbest sıvı tespit edildi

Benimki de her kakasını belinden tasiriyordu bir büyük beden beze geçince kurtulduk. Bez küçük geliyor olabilir. İlla bacaktan sikmasa da boydan kısa geliyordur

Kızlar, rotavirüs aşısı yaptırıp da bebeğinde huysuzluk veya başka semptom gören oldu mu? Biz dün yaptırdık bugün bebeğim saatlerdir uyumadı, huzursuzluğu var aşıdan dolayı mı emin olamadım..

Ne güzel suanda silikonla bile razıyım süt sağmaktan 3-4 saatlik uykuyla duruyorum

Kızlar merhaba uzun zamandır girememiştim. Nasılsınız bebişler nasıl? Biz 2 mart'ta 2 aylık olacağız aşılarımız var. Onun dışında kaka yapmıyor kızım çok fazla doktor fitil önermişti fitil ile kakasını yapıyor.ilk 1 ay mama süt devam ediyorduk ama power pump yöntemini yaptıktan sonra mamayı tamamen bıraktık gibi. Gündüz çok uyumasada kızım gece uykuları fena değil

Kızlar iyi geceler, bebeklerinizin kilo alımı nasıl? Benimki emerken çok huzursuzlanıyordu iki büklüm oluyordu falan laktoz enzimi diye damla verdi doktor. Süt alerjisi dedi yani ama kusması vs olmadığı için emzirmeye devam edip o damlayı kullanacağım. İnşallaj faydasını görürüz bakalım..

Ne güzel suanda silikonla bile razıyım süt sağmaktan 3-4 saatlik uykuyla duruyorum
Ben emzirme danışmanına gittim. Silikon uçları 1 günde bıraktık sayesinde. Eğer ağzına biberon değiyorsa memeye tekrar döndürmen çok zor. Beslenme kiti ile beslemen ve sürekli memeyi teklif etmen gerekiyor memeden başka çaresi olmadığının farkına varması lazım. Eğer çözüm bulamıyorsan da durumun el verirse giyilebilir göğüs pompası almanı öneririm. Sütyeninin içine takar işine gücüne bakarsın kablo yok başında bekleme derdi yok vs. Ben araştırmıştım 2 bine de var 8 bine de. Bütçeye uygun birşey bulabilirsin gibi geliyor. Senin konforunda önemli çünkü. Daha verimli süt sağarsın dışarıda bile sağım yaparsın hayatını engellemez ama tabii inşallah memeye geri dönüş yapar

Ben rotavirüs için çok kararsızım. Oğluma yaptırmıştım 2 aylık iken hemen akabinde bi anda yeşil kötü kokulu ishal kaka yapmaya başladı. Ama öyle 1-2 gün değil haftalar sürdü. Test yaptırdık rotavirüs pozitif çıktı. Aşıdan sonra çocuk rotavirüs geçirdi yani baya sarsıcı şekilde. Kimsede de rota yoktu bulaşması imkansızdı. O yüzden bunda karar veremedim bugün 2. Ay kontrolümüz vardı yaptırmadım 90 gün süresi var 3. Aya kadar karar vereceğim bakalım

Kaka problemi doğduğundan beri var. 5-6 günde bir ıkına sıkına zorla yapıyor ve çokkkk bol miktarda bi anda boşaltıyor kıvamsız köpüklü gibi çıkıyordu kakası dışarı. Doktor laktoz enzimini yapamıyor dedi damla verdi bugün ve bu zamana kadar hiç uyaran kullanmamıştım artık kullanacağız gliserin kanzuk fitil verdi. 2-3 günde bir poposunu hametan ile uyar yapmazsa fitili tak dedi doktorumuz bizede.

Sağım yapmak sütünü artırır ama hiperlaktasyonda sağım önerilmiyor. Süt üretiminin bi süre durması için soğuk kompres uygulaması yapabilirsin. Sağdıkça talep etmiş oluyorsun otomatikman göğüs o sütü üretmeye devam edecek. Elle boşaltmaya çalışman daha mantıklı olur. Ben geceden geceye tek seferlik sağıyorum ama benim hiperlaktasyon sorunum yok ve bebeğim çok nazlı nazlı emdiği için hem kendisini doyurmuyor hem süt üretimini yavaşlatıyor diye sağıyorum bir defa. Senin durumunu oğlumda yaşadım sağım yapmayı bıraktığımda çözüldü meselem. Her emzirmeden önce birkaç dk lavobada elimle biraz boşaltıp öyle emziriyordum. Öyle öyle terbiye oldu göğsüm

Hadi ya, valla yaptırsak bir türlü yaptırmasak bir türlü. Allah’a emanet sağlıkları bizde şimdilik öyle bir durum olmadı belki aşının markasına göre değişiyordur gösterilen yan etkiler

Merhabalar, aynı gün doğum yapmışız benim de kızım yarın 2 aylık olcak Benim dr anne sütü ile beslenen bebekte kaka sayısına bakmayız 3-5 gün yapmasa da olur diyordu, mama tüketiyorsa gün aşırı yapması önemliymiş.. gündüz uykusu benimkinde de yok maalesef..

Benimki de her kakasını belinden tasiriyordu bir büyük beden beze geçince kurtulduk. Bez küçük geliyor olabilir. İlla bacaktan sikmasa da boydan kısa geliyordur
Normal yatağında yaptığında taşırmıyor ama kucağımdayken yaparsa kaka direkt arkaya gidiyor. Goon ve prima 2 numara kullanıyorum şu an. 3 kullansam sepet gibi olmaz mı çocuğun altında bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…