2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Geçmiş olsun canım

Kızlar bebeklerinize su veriyor musunuz ben veriyorum ama çevremdeki çoğu kişi vermemiş veriyorum dediğimde 2 günde 1 çay kaşığı hoş ben vermesem annem gizli vermeye kalkar ama genelde bi zararı var mı ki ondan mı yasak ki acaba bilgisi olan var mı

Anne sütünden bebeğin su ihtiyacı karşılanıyor aslında ilk 6 ay, havalar da sıcak değil bunalmaz bebek, neden verme ihtiyacı duydun canım. Ben hiç vermedim ilkine de vermemiştim. bir zararı olduğunu duymadım buarada zararı olacağını da sanmam anne sütünün önüne geçmediği sürece.su içip tokluk hisseder emmez o zaman sorun olur ama sen çok vermiyormuşsun, sadece enfeksiyon riski olabilir zaten çeşmeden vermiyorsundur

Vermiyorum, doktor gerekli görmedikçe de vermem, tabi ki zararlı olduğu için yasak. Estrem durumlarda ara sıra verilebilir ama doktor tavsiye ederse. Anne sütünün de mamanın da %90 bı su zaten. İhtiyacı karşılanıyor, ihtiyacı olmayan biseyi neden verelim ki böbrekleri çok küçük onların daha. Ama doktorun vermeni onerdiyse ona da uy tabi ki.

Evin işini geçtim tuvalete gidemiyorum öyle bir ağlıyor ki kıyamet kopuyor sanki canını yakmışız

Bizim ki kolik doktor onaylı kaka da yapamıyor anüsü küçükmüş sabah akşam eldiven takıp serçe parmağıma zeytinyağ sürüp deliğine sokuyorum doktor bun şekilde altı ayına kadar yapmam gerektiğini söyledi zarar verecem diye aklım çıkıyor bunu yapmış olmama rağmen günde bir kere zor yapabiliyor

Ben veriyorum bir iki yudum olacak şekilde aç vermeye çalışıyorum bağırsakları çalışsın diye bizim kaka problemimiz var zeytınyagı da veriyorum mamasına katıyorum

Benim bebekte aşırı tıkanıyor. Açmaktan helak oldu çocuk sürekli ağlıyor. Acilmasa burnundan ses geliyor nefes zor aliyor. Nasıl kullanıyorsunuz nebulizatoru ? Şu minik olanlardan mi aldınız

Benim bebeğim birkaç gündur kakasını fışkırarak yapıyor . Aşırı gazlı zaten ve asla geçmeyen bir pişi var. Bugün popoyu uyarınca yine fışkırarak yeşil yeşil kaka yaptı. İki gündür aşırı sancı çekip ağlayarak bu şekilde yapıyor. Pişik nerdeyse 1.5 aydır var asla ama asla geçmedi . Sürekli tekrarlıyor. Ya bizim burdaki doktorlar çok mu rahat söylüyorum umurlarinda degil . Açık açık kendim mi demem lazım besin alerjisinden şüpheleniyorum diye. Sizce olabilir mi ? Ensesinde de kipkirmizı leke gibi şeyler var onları hiç önemsemedim göz kapağında hemanjioma benzettim ama bunlar aşırı kırmızı . Oglunuzun nasıldı alerji belirtileri?

Tabi eczane güvenilir bende ilk onunla basladim Dr biogaiga ama o çok pahalıAynen şuan yaşadık aynısını biraz gezdirdim koridorda hemen patır putur halletti kurtardık damla vermedgm zaman uzun sürüyordu bu süreç uykuya da dalamiyordu

Bzmde geçmeyen pişik var krem yazdı Dr o arada iyi geliyor ama yıkanınca daha bı rahatlıyor her bezinde büyük tuvaleti olduğu icin pişiyor bence , cunki Dr muz alerjik olan bebeğin mukusu agedersiniz sümüksü olur dedi

Ben veriyorum ortalama iki günde bir/ bir çay kaşığı kadar
Zaten sarılığı düşürmek için de şekerli suyu haşlanmış hurmanın içinde verdik geleneksel yöntem çoğu konuda işe yarıyor. Babaannemde zamanında bize hep su verirmiş öyle büyüdük. Abartmamak şartıyla su bağırsakları için iyi geliyor

Damladan kastım Şöyle serum fizyolojik kullanıyorum ama şırıngayla tanzikli yapmıyorum bruno babynin tek kullanımlık şaseleri var bunu açtıktan sonra 24 saat kullanabiliyorsun ben damla damla bundan kullanıyorum hafif oturur pozisyonda burnuna 1 er sıkım damlatıyorum o şekilde çekiyorum istersen şırıngayla da yine poşetten çekip damla damla olacak şekilde verebilirsin burnuna 2-3 damla yetiyor yani burun içinde onu ayarlayamazsın tabi ama ne kadar geldiğini bilirsin onun dışında cold mix damlayı ben sadece geceleri kullanıyorum çünkü gece uykusunda uyandırıp aspiratörle çekmek olmuyor onda da bebeğin temas etmeyeceği bir köşeye yatağına 2 damla damlatıyorum gece 3-4 saatte bir burnunu açıyor her aspiratörden sonrada buhar veriyorum rahatlasın diye dışardayken de aspiratör taşımıyorum nebulizatör taşıyorum sadece o yetiyor

Eklentiler

• IMG_1633.png
    288,4 KB · Görüntüleme: 26
ben duymadım annem duydu hepimiz yaz bebesiyiz ordan alışkın sanırım kalp kırmakta istemiyorum istemiyorum kış mevsimini bahane etmem mantıklı normal içme suyu kaynatıp veriyorum

His kaybı bende de var en son kontrolde sordum artık doktora 2 ay oldu geçmedi diye zamanla geçebilir ama bazen hiç geçmediği de oluyor doku kaybından dolayı cilt yenilemiyor dedi
Zaten sütünde de mamada da su var bence çok sağlıklı değil ve uzmanlarda dr önerisi olmadığı sürece tavsiye etmiyor onun böbreklerine fazla gelebilir hem burada bi arkadaş bahsetmişti su zehirlenmesi durumundan bence dr a sor yine de illa kullanacaksan
Benim bebekte aşırı tıkanıyor. Açmaktan helak oldu çocuk sürekli ağlıyor. Acilmasa burnundan ses geliyor nefes zor aliyor. Nasıl kullanıyorsunuz nebulizatoru ? Şu minik olanlardan mi aldınız
Acuranın pompası vardı vardı bende çok memnun kaldım nebulizatörü de aynı markadan aldım 4 gün oldu kullanıyorum küçük her yere taşıyorum 3 tane başlığı var hem pilli hem şarjlı içine 2 ml serum fizyolojik koyuyorum o şekilde veriyorum ama her kullanımdan sonra içine su koyup birazda öyle havaya tutup çalıştırıyorum makine temizlensin diye ben burnunu açtıktan sonra veriyorum rahatlasın diye yada yeni açmışımdır mesela ama yine hafif tıkanıktır o zaman veriyorum yada biri tıkanıksa öyle veriyorum çünkü sürekli sürekli aspiratörde tahriş edebiliyor o yüzden yani çok tıkanık değilse buhar veriyorum ama baktım onunla olacak gibi değil o zaman çekiyorum mecbur
Nurse damla çok etkili bağırsaklarına sakın aç karna verme canım başıma geldi ondan söylüyorum her seferinde birde normal dozunda kullanma zaten yazmışsın 5 damla veriyorum diye max 10 ver 20 damla sabah akşam diyor normalde ama o çok geliyor bebişlere dikkatli kullanılması gereken etkili bi ürün

Doktorum vermeme karşı değil net Verde demedi vermede demedi tam net sorayım ben ikinci ay kontrolünde en iyisi

Ben veriyorum bir iki yudum olacak şekilde aç vermeye çalışıyorum bağırsakları çalışsın diye bizim kaka problemimiz var zeytınyagı da veriyorum mamasına katıyorum
Bizim doktorda çok olumsuz değil vermeme ama çevremdeki hiçbir taze anne vermeyince bi yanlış mı yapıyorum acaba dedim

Bağırsaklara iyi geldiğini bilmiyordum ikinci aya kadar ben eski usul devam o zaman sonrasında doktor ne derse o su konusu ortada bi konu

Gece mamasına ekliyorum cnm yada emzirme sonrası ağzına damlatiorum şimdilik normal dozu ağır geleblr aynen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…