2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bizimde öyle tek kullanımlık şaseler var bruno baby nin ondan damlatıp çekiyoruz ama geceleri çok uykusundan uyandırıyordu bende cold mix damla ve nebulizatör aldım artık en son cold mix gece uyandırmalarını azalttı işe yaradı nebulizatör elim ayaşım oldu onun içinede serum koyup kullanıyorum hemen açılıyor çünkü sürekli serum fizyolojik midesinş bulandırıyor tuzlu olduğu için bazen genzine çekiyor yada ağzına geliyor yutuyor aspiratörde bir noktada tahriş ediyor arada bi tıkansa okey ama biz gğnde 4-5 uç değiştiriyorduk şimdi nebulizatör iyi geldi baya başta korktu biraz ama sonra rahatlayınca anladı ne işe yaradığını

Bu şekilde mi canım sizinde?
Aynısı bizde de var, özellikle yanaklarında çok fazla, bazen sönüyor bazen artıyor, 40 i çıkana kadar bunlar oluyor oglumda da olmuştu. Süt alerjisinden şüphe etmiş eşin, süt alerjisinde böyle dokuntuler olmaz, kakada mukus ve kan olur genelde bir de yeşil kaka ( büyük oglanda süt alerjisi vardı) ama baska gıda alerjilerinde döküntüler olabiliyor tabi, direk kendi yediğinde ek gıda döneminde. Ama onda da aklında bulunsun böyle isilik tarzında pütür pütür kabarcıklar olmaz, haşere isirmis gibi daha geniş ve pembe lezyonlar olur. Bir gıda alerji yaptığında isilik mi alerji mi demezsin, aaa böcek mi isirmis dersin, sonra başka yerlerinde de olunca alerji olduğunu anlarsın. Umarım alerjik bünyeli olmaz bebeklerimiz, gaz sorunu kadar yorucu bişey alerjik bünyeli olmak.

Bizim de aynı şekilde uykuları kısaldı, güzel ememiyor burun tıkanıklığı dan dolayı sadece serum fizyolojik sıkıyorum burnuna ama yapamıyorum herhalde diyorum artık..

Anne sütünü ilk kez duydum deneyeyim inşallah işe yarar.

Cold mıx burun spreyi gibi birşeymi eczaneden direk alsak verirmi NEBULAZATÖR bende kullanıyorum ama cold mıx deneyim işe yarıyorsa şimdide birkaç kere öksürük başladı acaba burnundan dolayımı

Bizim de aynı şekilde uykuları kısaldı, güzel ememiyor burun tıkanıklığı dan dolayı sadece serum fizyolojik sıkıyorum burnuna ama yapamıyorum herhalde diyorum artık..
Evet güzel ememiyor agızdan nefes almayı bilmiyorlarmış daha oyüzden oluyormuş genelde ama bizde hastayız evde yada bizden geçti bilemiyorum

Canım isilik bu bebeklerde olur çok kalın giydiriyoruz ondan olur havalar çok soğuk olınca kat kat giydiriyoruz tabi benim kızımında öyleydi birkaç gün önce biraz azalttım kıyafetleri geçti sonra
Canım genelde bir kat kısa kollu zıbın üstüne de uzun kollu takım veya tulum giydiriyorum kalın giydiriyorum aslında evde gündüzleri 24 dereceyi geçmiyor

Bizim kızdada var gaz sorunu özellikle belli saatleri var ozamn başlıyor akşamları iki gündür ibrahim saraçoğlu'nun önerisi var kamyonlu su onu deniyorum biraz fayda etti sanki

Ay çok sağol canım, çok açıklayıcı olmuş yazdıkların.Bende öyle düşünüyorum gerçi kırkı çıktı ama böyle bir süre sivilceli olacak herhalde, sıcak olmasın diye dikkat de ediyorum ama bilemedim umarım dediğin gibi allerjik olmazlar gerçekten çok zor ya

Bizim de burun 1 haftadır tıkalı kontrolde doktora hırıltısı var dedim sadece burunda var dedi nazalnem diye bir damla verdi yağlı bir şey rahatlatır onu dedi. Sabah akşam gece birer damla damlatmaya çalışıyoruz ama burnu zaten küçücük ne kadarını içeri çekiyor bilemiyorum Bir nebze rahatlatıyor evet ama kısa süreli sonra yine aynı özellikle geceleri.

Ay ben burayı şubat grubu sandım arada buraya da bakıyorum da tecrübelerden faydalanmak adına

Bende dün aldırdım eşime ama nurse harvers aldırdım valla sitede 200 TL idi eczanede 350 e almış sitedekine guvenemedim bikac kişi orjinal değil gibi yazınca ama ufacık bişey kaç gün yetecek bakalm sitedende alıp denerim belki bize nurse iyi geldi dün gece sancilanmadi manasına koydum sabahda 5 damla çok abartmıyorum az damlatiorum

İlaç vitamin vs gibi şeyleri ben de netten almıyorum pek, güvenilir satıcı olup olmadığını bilmiyorum çünkü, eczane en güveniliri geliyor bana. Nurse damlayı duydum ben de ama önce bı doktorun dediğini alayım ise yaramazsa onu da denerim. Kucakta ya da anakucaginda daha sakin ama besigine yatırınca başlıyor ikinmaya, hep bacakları tortopuz olsun istiyor gaz ağrısından

Cold mıx burun spreyi gibi birşeymi eczaneden direk alsak verirmi NEBULAZATÖR bende kullanıyorum ama cold mıx deneyim işe yarıyorsa şimdide birkaç kere öksürük başladı acaba burnundan dolayımı
Cold mix şöyle viksin mentollü alkollü olanı değil okaliptüs olanı bebişin yatağının kenarına yani onun elini kolunu vuramayacağı bir köşesine 2 damla damlatıyorsun 4-5 saatte bir hem nezle gribi çabuk iyileştiriyor hemde tıkanıklığı açıyor ama ciltle temas etmemesi gerekiyor burun spreyi çok önerilmiyor burun tıkanıklığından bizde çok çekiyoruz malesef doktor uzun süre devam eder dedi ama inşallah sürmez ben basınçla açmaya da karşıyım çünkü damla damla yumuşatarak açıp çekiyorum damlatıp nebulizatör tutuyorum bi 15-20 sn sonra çekiyorum hepsi geliyor tek seferde açıldıktan sonra da biraz daha nebulizatör tutup cold mixi damlatıyorum öyle uyuyor eczacı yakasına kıyafetine damlat falan diyebilir ama öyle ağır geliyor birde Allah korusun cildine değer falan hiç o riske girme yatağının köşesi yetiyor

Çok geçmiş olsun cnm

Hiç serum fizyolojik kullanmıyorsunuz değil mi?
Ben kullanmaya biraz çekiniyorum çünkü ne zaman gözlerine kullandım daha çok çapak türetti. Burunda da istemiyorum arkadaşımın bebeğinde kılcal damarı çatladı açıkçası sadece buhar yapıyorum arada siz damla ve buhar ikilisiyle mi devam ediyorsunuz tam?

canım ağrım yok ama oraya dokununca garip bir his var bende de oraya ellemediğim sürece herhangi bir ağrı vs yok ama dokunduğumda böyle bir uyuşuk gibi ağrıyor gibi değişik yani
Bu arada emzirme danismani olarak takip ettiginiz ya da eğitim aldığınız biri var mı ?
ben alıyorum canım çokta memnunum çok ilgili ebebilge insagrqm adı
Bu şekilde mi canım sizinde?
canım benim bebişinde böyle hatta bende foto atmıştım buraya bana doktor sıcaktan oluyor serin olsun yattığınız yer sıcağı sevmez bebekler dedi
Neyi hangi gün yaşıyorum akıl kalmadı artık bi kucakta sallanıyoruz bi ayakta saatlerce uyumuyor ağlıyor zırlıyor on dakka dalıyor geri kalkıyor biliyorum yalnız değilim ama sinirlerim bozuldu iyice
ah ah bizimde öyle. Gündüz uykusu sıfır yani gerçekten sıfır asla uyumuyor 15 dk uyusa ona bile razıyım. Bütün işler olduğu gibi kalıyor yemek, temizlik hiç bir şey yapamıyorum. Bi yarım saat uyusa ona bile razıyım. Tek teselleim gece uykusu iyi ama gündüz uykusu da lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…