2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
W winner123 canım dediğini yaptım 9 dan sonra uyutmadım saat 2ye kadar durdu sonra 5 te uyandı daha şimdi uyudu gazdan dolayı uyumuyor
Hadi ya bizim gaz sancımız yok hiç belkş ondan uyuyordur ama o kadar saat durması da bi garip 6 saat baya fazla az kaldı gaz çıkartmasına diye biliyorum 3. Aydan sona kendi çıkartabiliyordu sanırım az daha sık dişini bakalım canım 😕

Kızlar bebeklerinize su veriyor musunuz 🙄 ben veriyorum ama çevremdeki çoğu kişi vermemiş 🙄 veriyorum dediğimde 2 günde 1 çay kaşığı hoş ben vermesem annem gizli vermeye kalkar ama genelde bi zararı var mı ki ondan mı yasak ki acaba bilgisi olan var mı 🫠
ben veriyorum canım tabiki kaşık kaşık değil ama arada bir , bir çay kaşığı. Doktor da sakınca görmedi bebeğin karnının boş yere dolmaması içinmiş bir de kimi çeşmeden falan da verdiği için enfeksiyon mikrop kapabilirler diye direkt genel olarak vermeyin diyoruz ama sağlıklı temiz su için az miktardan bir şey olmaz dedi
Evin işini geçtim tuvalete gidemiyorum öyle bir ağlıyor ki kıyamet kopuyor sanki canını yakmışız
bir düzene oturtcaz inşallah canım , bende bazen çok streslenip kendimi yoruyorum bu konuda ama sonra amaaaan herkes aşağı yukarı aynı durumda diyorum

Bzmde geçmeyen pişik var krem yazdı Dr o arada iyi geliyor ama yıkanınca daha bı rahatlıyor her bezinde büyük tuvaleti olduğu icin pişiyor bence , cunki Dr muz alerjik olan bebeğin mukusu agedersiniz🤭 sümüksü olur dedi
Evet benim oglumunda poposunu her seferinde yıkıyorum her seferinde kaka oluyor bezi. Hatta her seferinde yıkayıp havalandiriyorum yine pişik yine pişik. Sümüksü gibi zaten sıvı baya. Başka nasıl oluyor kakalari bilmiyorum. Çevremde kimse de yok ki desin bu kaka normal değil diye. Bu zamana kadar normaldir diye düşündüm. Bu sabah aşırı siviydi yine. Birde memede huzursuzlaniyor acaba ondan mi

Kızlar benim bebek memeye gelince ağlıyor. Memede ağlıyor. İki gün öncesine kadar sütüm çok değildi ama bugün sütüm olduğu halde ağlama krizine giriyor. Gaz damlalarını bıraktım ondan mı bilmiyorum. Kolik bebeği olan hanımlar sizde de durum aynı mi ? Kafayı yiycem. Ateşi yok ağzında pamukçuk yok . Altı temiz bilmiyorum neden yapıyor
Memen sertleştiyse yani süt çoksa alamaadan ağlıyor benimki de öyle. Birkaç keç çekiyor sert ya ağzına oturtamıyor biraz süt gelince sonra iyice kavrayıp emmeye başlıyor. Azcık sütünden sıkıp meme ucunu ıslat ya da ağzında iken sağ sütün tadını alsın.

canım ağrım yok ama oraya dokununca garip bir his var bende de oraya ellemediğim sürece herhangi bir ağrı vs yok ama dokunduğumda böyle bir uyuşuk gibi ağrıyor gibi değişik yani 😅

ben alıyorum canım çokta memnunum çok ilgili ebebilge insagrqm adı

canım benim bebişinde böyle hatta bende foto atmıştım buraya bana doktor sıcaktan oluyor serin olsun yattığınız yer sıcağı sevmez bebekler dedi

ah ah bizimde öyle. Gündüz uykusu sıfır yani gerçekten sıfır asla uyumuyor 15 dk uyusa ona bile razıyım. Bütün işler olduğu gibi kalıyor yemek, temizlik hiç bir şey yapamıyorum. Bi yarım saat uyusa ona bile razıyım. Tek teselleim gece uykusu iyi ama gündüz uykusu da lazım
Kaç aylık? Benim 7 haftalık da öyle gündüz çok uğraşıyorum uyuması için

Benim bebeğim birkaç gündur kakasını fışkırarak yapıyor . Aşırı gazlı zaten ve asla geçmeyen bir pişi var. Bugün popoyu uyarınca yine fışkırarak yeşil yeşil kaka yaptı. İki gündür aşırı sancı çekip ağlayarak bu şekilde yapıyor. Pişik nerdeyse 1.5 aydır var asla ama asla geçmedi . Sürekli tekrarlıyor. Ya bizim burdaki doktorlar çok mu rahat söylüyorum umurlarinda degil . Açık açık kendim mi demem lazım besin alerjisinden şüpheleniyorum diye. Sizce olabilir mi ? Ensesinde de kipkirmizı leke gibi şeyler var onları hiç önemsemedim göz kapağında hemanjioma benzettim ama bunlar aşırı kırmızı . Oglunuzun nasıldı alerji belirtileri?
Yeşil kakayi doktorlar önemsemiyor, iyi bı doktora takipliydik ama yeşil kakanin üstünde hiç durmadı, çok fazla tahlil alıp çocuğu korkutmayi sevmeyen bı doktordu, 1 yaşında genel tahlilleri var o zaman bakarız neye alerjisi olduğunu demişti, 1 yaşında süte çıkmıştı. Ama yeşil kaka 6. Ayda ek gıdaya geçince normale dönmüştü. Ama mukuslu kakayi onemsiyordu, her zaman mukuslu olmuyordu kakası, bı kaç kez olmuştu ama onları onemsemisti doktoru. Kırmızı lekeler doğuştan varsa ve sabitse onun bı adı vardı doğum lekesi olarak. Gözündeki kirmiziliktan oglumda da vardı, ilerleyen aylarda kendiliğinden geçiyor onun alerji ile alakası yoktu. Benim oglumda süt alerjisi çok yoğun değildi, o yüzden alerjik egzama hiç olmadi, gaz hiç yaşamadık, sadece yeşil kaka ile belirti veriyordu. Küçük oglumda daha yoğun çoklu besin alerjisi olduğunu düşünüyorum. Doğumdan beri süt ürünü tuketmiyorum zaten sadece peynir yiyiyordum onu da kestim ama geçen kakasinda mukus görünce yumurtayı da kestim. Tahini daha önce kesmistim. Çiğ sebze zaten yasak, sabah sadece zeytin ve avokado ile kahvaltı ettim 🤦 yicek bişey bişey bulamıyorum artık.

Hadi ya bizim gaz sancımız yok hiç belkş ondan uyuyordur ama o kadar saat durması da bi garip 6 saat baya fazla az kaldı gaz çıkartmasına diye biliyorum 3. Aydan sona kendi çıkartabiliyordu sanırım az daha sık dişini bakalım canım 😕
Sana yazdıktan sonra yine uyandı şimdi hala uyanık 😞 bebek uyuyacak da büyüyecek ben 2 saat uyumuşum sadece

Evet benim oglumunda poposunu her seferinde yıkıyorum her seferinde kaka oluyor bezi. Hatta her seferinde yıkayıp havalandiriyorum yine pişik yine pişik. Sümüksü gibi zaten sıvı baya. Başka nasıl oluyor kakalari bilmiyorum. Çevremde kimse de yok ki desin bu kaka normal değil diye. Bu zamana kadar normaldir diye düşündüm. Bu sabah aşırı siviydi yine. Birde memede huzursuzlaniyor acaba ondan mi
Birşeye alerjisi olabilir mi ? Doktor ne diyor pişik durumuna ? Çok geçmiş olsun 😔

Yeşil kakayi doktorlar önemsemiyor, iyi bı doktora takipliydik ama yeşil kakanin üstünde hiç durmadı, çok fazla tahlil alıp çocuğu korkutmayi sevmeyen bı doktordu, 1 yaşında genel tahlilleri var o zaman bakarız neye alerjisi olduğunu demişti, 1 yaşında süte çıkmıştı. Ama yeşil kaka 6. Ayda ek gıdaya geçince normale dönmüştü. Ama mukuslu kakayi onemsiyordu, her zaman mukuslu olmuyordu kakası, bı kaç kez olmuştu ama onları onemsemisti doktoru. Kırmızı lekeler doğuştan varsa ve sabitse onun bı adı vardı doğum lekesi olarak. Gözündeki kirmiziliktan oglumda da vardı, ilerleyen aylarda kendiliğinden geçiyor onun alerji ile alakası yoktu. Benim oglumda süt alerjisi çok yoğun değildi, o yüzden alerjik egzama hiç olmadi, gaz hiç yaşamadık, sadece yeşil kaka ile belirti veriyordu. Küçük oglumda daha yoğun çoklu besin alerjisi olduğunu düşünüyorum. Doğumdan beri süt ürünü tuketmiyorum zaten sadece peynir yiyiyordum onu da kestim ama geçen kakasinda mukus görünce yumurtayı da kestim. Tahini daha önce kesmistim. Çiğ sebze zaten yasak, sabah sadece zeytin ve avokado ile kahvaltı ettim 🤦 yicek bişey bişey bulamıyorum artık.
Aile hekimi bana yüzde yüz keçi ürünleri önerdi . Tabi ben çıkıp da alamadım o ayrı . İnek sütünden ürünler gaz yapar dedi . Kaldı ki ben inek sütüne alerjim var ama Ezine peynir ( karışık ) yiyordum . Korkumdan yoğurt yiyip ve kefir içemiyorum ne olur ne olmaz . Acaba bir hekimine sorsan mi ? Bu şekilde diyet yapmak da çok zor olmalı ...

His kaybı bende de var en son kontrolde sordum artık doktora 2 ay oldu geçmedi diye zamanla geçebilir ama bazen hiç geçmediği de oluyor doku kaybından dolayı cilt yenilemiyor dedi 😕

Zaten sütünde de mamada da su var bence çok sağlıklı değil ve uzmanlarda dr önerisi olmadığı sürece tavsiye etmiyor onun böbreklerine fazla gelebilir hem burada bi arkadaş bahsetmişti su zehirlenmesi durumundan bence dr a sor yine de illa kullanacaksan

Acuranın pompası vardı vardı bende çok memnun kaldım nebulizatörü de aynı markadan aldım 4 gün oldu kullanıyorum küçük her yere taşıyorum 3 tane başlığı var hem pilli hem şarjlı içine 2 ml serum fizyolojik koyuyorum o şekilde veriyorum ama her kullanımdan sonra içine su koyup birazda öyle havaya tutup çalıştırıyorum makine temizlensin diye ben burnunu açtıktan sonra veriyorum rahatlasın diye yada yeni açmışımdır mesela ama yine hafif tıkanıktır o zaman veriyorum yada biri tıkanıksa öyle veriyorum çünkü sürekli sürekli aspiratörde tahriş edebiliyor o yüzden yani çok tıkanık değilse buhar veriyorum ama baktım onunla olacak gibi değil o zaman çekiyorum mecbur

Nurse damla çok etkili bağırsaklarına sakın aç karna verme canım başıma geldi ondan söylüyorum her seferinde birde normal dozunda kullanma zaten yazmışsın 5 damla veriyorum diye max 10 ver 20 damla sabah akşam diyor normalde ama o çok geliyor bebişlere dikkatli kullanılması gereken etkili bi ürün
Burnunu nasıl açıyorsunuz ben serum fizyolojikle açıp aspiratörle çekiyorum. Ya da damla sıkıp çekiyorum. Ama aşırı kuruyor burnu nemlendirici olduğu halde . Bende alicam nebulizatorden.

Birşeye alerjisi olabilir mi ? Doktor ne diyor pişik durumuna ? Çok geçmiş olsun 😔
İki gün önce gittik bir şey demedi hamezinc yazdı geçmezse cildiyeye dedi. Yarın yine gidicem bu sefer alerjiden şüpheleniyorum diyicem. Sabah sulu yeşil kaka yaptı zaten . Kakası aşırı sıvı günde 12 kere yapıyor. Ben anne sütü alıyor normal diye düşünüyordum ama baya cıvık sümüksü dedikleri bu herhalde ...

Memen sertleştiyse yani süt çoksa alamaadan ağlıyor benimki de öyle. Birkaç keç çekiyor sert ya ağzına oturtamıyor biraz süt gelince sonra iyice kavrayıp emmeye başlıyor. Azcık sütünden sıkıp meme ucunu ıslat ya da ağzında iken sağ sütün tadını alsın.
Canım sanırım gazdan almıyor . Çünkü çok dolu olmayınca da memede agliyor. Kendini kasıyor. Zaten ishal gibi bir şey son günlerde

Aile hekimi bana yüzde yüz keçi ürünleri önerdi . Tabi ben çıkıp da alamadım o ayrı . İnek sütünden ürünler gaz yapar dedi . Kaldı ki ben inek sütüne alerjim var ama Ezine peynir ( karışık ) yiyordum . Korkumdan yoğurt yiyip ve kefir içemiyorum ne olur ne olmaz . Acaba bir hekimine sorsan mi ? Bu şekilde diyet yapmak da çok zor olmalı ...
Keçi peyniri yiyordum ben ama süt alerjisi varsa tüm süt urunlerine karşı olur. İçindeki kazein ve laktoza hassasiyetleri oluyor cunku. Manda keçi inek farketmiyor malesef. Hatta ben bebeğimin anne sütünün şekerini sindiremedigini de düşünüyorum laktazm kullanmaya karar verdim. Bir de çocuk immünoloji uzmanı bulmam lazım tekrardan, oğlumunki çok uzak kaldı bize buraya taşınınca. Umarım meme reddi yapmadan buluruz alerjen gıdayı

Bende yoğurt süt vs tuketmiyordum arada çok az yediğim çikolata peynir ve yemeklerde kullandığım tereyağı var. İki gündür tahin çok yiyorum tahinde mi alerji yapıyor. Bebeğin baya mukuslu kakası ya. Mukuslu dediğiniz çok özür diliyorum böyle yapışkanlı oluyor değil mi ?

X