2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
W winner123 canım dediğini yaptım 9 dan sonra uyutmadım saat 2ye kadar durdu sonra 5 te uyandı daha şimdi uyudu gazdan dolayı uyumuyor
Hadi ya bizim gaz sancımız yok hiç belkş ondan uyuyordur ama o kadar saat durması da bi garip 6 saat baya fazla az kaldı gaz çıkartmasına diye biliyorum 3. Aydan sona kendi çıkartabiliyordu sanırım az daha sık dişini bakalım canım

ben veriyorum canım tabiki kaşık kaşık değil ama arada bir , bir çay kaşığı. Doktor da sakınca görmedi bebeğin karnının boş yere dolmaması içinmiş bir de kimi çeşmeden falan da verdiği için enfeksiyon mikrop kapabilirler diye direkt genel olarak vermeyin diyoruz ama sağlıklı temiz su için az miktardan bir şey olmaz dedi
Evin işini geçtim tuvalete gidemiyorum öyle bir ağlıyor ki kıyamet kopuyor sanki canını yakmışız
bir düzene oturtcaz inşallah canım , bende bazen çok streslenip kendimi yoruyorum bu konuda ama sonra amaaaan herkes aşağı yukarı aynı durumda diyorum

Evet benim oglumunda poposunu her seferinde yıkıyorum her seferinde kaka oluyor bezi. Hatta her seferinde yıkayıp havalandiriyorum yine pişik yine pişik. Sümüksü gibi zaten sıvı baya. Başka nasıl oluyor kakalari bilmiyorum. Çevremde kimse de yok ki desin bu kaka normal değil diye. Bu zamana kadar normaldir diye düşündüm. Bu sabah aşırı siviydi yine. Birde memede huzursuzlaniyor acaba ondan mi

Memen sertleştiyse yani süt çoksa alamaadan ağlıyor benimki de öyle. Birkaç keç çekiyor sert ya ağzına oturtamıyor biraz süt gelince sonra iyice kavrayıp emmeye başlıyor. Azcık sütünden sıkıp meme ucunu ıslat ya da ağzında iken sağ sütün tadını alsın.

Kaç aylık? Benim 7 haftalık da öyle gündüz çok uğraşıyorum uyuması için

Yeşil kakayi doktorlar önemsemiyor, iyi bı doktora takipliydik ama yeşil kakanin üstünde hiç durmadı, çok fazla tahlil alıp çocuğu korkutmayi sevmeyen bı doktordu, 1 yaşında genel tahlilleri var o zaman bakarız neye alerjisi olduğunu demişti, 1 yaşında süte çıkmıştı. Ama yeşil kaka 6. Ayda ek gıdaya geçince normale dönmüştü. Ama mukuslu kakayi onemsiyordu, her zaman mukuslu olmuyordu kakası, bı kaç kez olmuştu ama onları onemsemisti doktoru. Kırmızı lekeler doğuştan varsa ve sabitse onun bı adı vardı doğum lekesi olarak. Gözündeki kirmiziliktan oglumda da vardı, ilerleyen aylarda kendiliğinden geçiyor onun alerji ile alakası yoktu. Benim oglumda süt alerjisi çok yoğun değildi, o yüzden alerjik egzama hiç olmadi, gaz hiç yaşamadık, sadece yeşil kaka ile belirti veriyordu. Küçük oglumda daha yoğun çoklu besin alerjisi olduğunu düşünüyorum. Doğumdan beri süt ürünü tuketmiyorum zaten sadece peynir yiyiyordum onu da kestim ama geçen kakasinda mukus görünce yumurtayı da kestim. Tahini daha önce kesmistim. Çiğ sebze zaten yasak, sabah sadece zeytin ve avokado ile kahvaltı ettim yicek bişey bişey bulamıyorum artık.

Sana yazdıktan sonra yine uyandı şimdi hala uyanık bebek uyuyacak da büyüyecek ben 2 saat uyumuşum sadece

Birşeye alerjisi olabilir mi ? Doktor ne diyor pişik durumuna ? Çok geçmiş olsun

Aile hekimi bana yüzde yüz keçi ürünleri önerdi . Tabi ben çıkıp da alamadım o ayrı . İnek sütünden ürünler gaz yapar dedi . Kaldı ki ben inek sütüne alerjim var ama Ezine peynir ( karışık ) yiyordum . Korkumdan yoğurt yiyip ve kefir içemiyorum ne olur ne olmaz . Acaba bir hekimine sorsan mi ? Bu şekilde diyet yapmak da çok zor olmalı ...

Burnunu nasıl açıyorsunuz ben serum fizyolojikle açıp aspiratörle çekiyorum. Ya da damla sıkıp çekiyorum. Ama aşırı kuruyor burnu nemlendirici olduğu halde . Bende alicam nebulizatorden.

Birşeye alerjisi olabilir mi ? Doktor ne diyor pişik durumuna ? Çok geçmiş olsun
İki gün önce gittik bir şey demedi hamezinc yazdı geçmezse cildiyeye dedi. Yarın yine gidicem bu sefer alerjiden şüpheleniyorum diyicem. Sabah sulu yeşil kaka yaptı zaten . Kakası aşırı sıvı günde 12 kere yapıyor. Ben anne sütü alıyor normal diye düşünüyordum ama baya cıvık sümüksü dedikleri bu herhalde ...

Canım sanırım gazdan almıyor . Çünkü çok dolu olmayınca da memede agliyor. Kendini kasıyor. Zaten ishal gibi bir şey son günlerde

Keçi peyniri yiyordum ben ama süt alerjisi varsa tüm süt urunlerine karşı olur. İçindeki kazein ve laktoza hassasiyetleri oluyor cunku. Manda keçi inek farketmiyor malesef. Hatta ben bebeğimin anne sütünün şekerini sindiremedigini de düşünüyorum laktazm kullanmaya karar verdim. Bir de çocuk immünoloji uzmanı bulmam lazım tekrardan, oğlumunki çok uzak kaldı bize buraya taşınınca. Umarım meme reddi yapmadan buluruz alerjen gıdayı

Bende yoğurt süt vs tuketmiyordum arada çok az yediğim çikolata peynir ve yemeklerde kullandığım tereyağı var. İki gündür tahin çok yiyorum tahinde mi alerji yapıyor. Bebeğin baya mukuslu kakası ya. Mukuslu dediğiniz çok özür diliyorum böyle yapışkanlı oluyor değil mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…