2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Acura Ilk kez duydum ne zamandır kullaniyorsun canım
Hastanede 2 lisi vardı ben çok memnun kaldım ama o pro olanıymış eve geçer geçmezde teklisini aldım 2 aydır kullanıyorum tansiyon aletleri çok var piyasada bütün eczanelerde var neredeyse eski bir marka aslında ama baya kaliteli hem şarjlıda aynı zamanda prizin dibinde oturmuyorsun 2 memeyi 15 er dakikadan 2 kez sağacak kadar yetiyor şarjı

Kızlar çok canım sıkkın. Adet olduğumu söylemiştim . Sütüm baya azalmış. Bebek birtek sabah uyudu (sabah süt oluyor ) . Sabahtan bu yana hiç uyumuyor. Şimdi dank etti . Mama alerji yapmıştı ve evde yok . Ne yapacağımı bilmiyorum. Sütte sağmadim.

Nöbetçi eczane bulunup mama aldirabilir misin?
Onun dışında sutu cektikce gelir diyorlar ya emmiyorsa pompa mi yapsan ?
Evde bestlak gbi birsey varsa süt yapan o da işe yarar .Tecrübeli anneler daha iyi yönlendirecektir seni .

Açlıktan çığlık çığlığa ağlama yok. Uyku süresi aşırı kısaldı. Aslında süt geliyor ama az az . Dolayısıyla çok çabuk uyanıyor. Dün uykum çok azdı sanırım ondan iyice azaldı. Gün içinde de uyuyup dinlenemedim zaten bebek habire uyandı. Az önce memede kendi uyudu çekti ağzını. Bakalım bu sabaha kadar dinlenip bekliycem. Mama verilince iyice azaliyormus süt emmedigi için. Pompam var ama bebek az emiyor ona hiç gelmez sanırım . Çok teşekkür ederim

İstersen bebek uyurken sen de uzan bir yandan pompayla düşükten de olsa sağ , sık uyarı göndermiş olursun.

Bu arada kızlar galiba gaza bir miktar çözüm buldum . Oğlan göğsümde yüzüstü uyuyakaldı, öyle yüzüstü yatırdım yanına oturdum . Hafifçe ıkınıp kendini itince Zart zurt sürekli çıkarıyor. Birkaç gün gündüz kısa uykularında yüzüstü uyutup yanında oturacağım

Abowww kuzum nasıl zorlanmıştır doktora sordum bıngıldak normaldir. Başka şikayet yoksa sorun yok dedi. ishal kusma ateş yada yeni bi huyda değişiklik var mı diye sordu yok deyince normal dedi doktorum valla iki kelime etti bendeki yerini garantiledi anneler çocukların hasta olduklarını doktorundan önce anlar dedi kalbimizi yumuşacık etti rahatladık

Sab simplex kullanıyoruz biz baya iyi geliyor

Bi memeni emerken diğer memeni sıkıp süt bile çıkarsan uyarılıp süt birikiyor ben çocuğun gözünü silmek için pamuğa süt sıkıyordum o zaman uyarılmıştı şişmişti göğüslerim bi dene istersen

Güzel Hanımlar selamlarrrr
Biz bi dedeyi ziyarete gidip geldik, hiç teli elime alamadım.
Epey birikmiş hepsini okudum ama ne kdarı aklımda bilemicem.

Öncelikle Çocuk doktoru akrabam var, ne yenmeli diye konuştuk hiç kısma herşeyi ye bebek alışsın dedi sütün besin değeri düşmesin, öyle yapıyorum evet gazı oluyor ve çıkarıyor bitiyor.

Sakral gamze, detaylı ultrasonda açık olsa gözükürdü, orda sıkıntı görmediyse doktor endişe etmeye gerek yok çoğu insanda var.

Bere, eldiven asla kabul etmedi bebek hiç takmadı, zorlamadım ben de

Bebeği emziriyorum ama sağdıklarımı bazen evde ve herzaman özellikle dışarıda biberonla beslemek istedim, Lansinoh biberon almıştık ordan içmedi bi türlü. Bi ara Trendyoldan bebek bakım seti siparişi vermiştim yanlışlıkla besleme seti geldi geri yollamadık ve bebek o biberondan besleniyor ve memeyi de reddetmiyor.
(Uzun süredir kullanıyorum)

Uzamış sarılık bizde de var, 3aya geçer dedi doktor. Umursamayın.

Emily,nin bi hikayesi vardı yazmış mıydı? Kaçırdım mı?

Sevgilerrrrr

O kadar yoruluyorum ki ama çok seviyorum yavrumu. Fiziksel olarak zorlanıyorum. Özellikle omuz ağrısı tüketiyor beni. 3 haftada 1 kilo aldık. 4700 olmuşuz. Baya irileşti her gün büyüyor. Sadece memede ve kucağımda uyuyor. Uyuyunca yatağına alıyorum orada uzun süre uyuyor. Ama uyutmak da bi o kadar uzun sürüyor. Uyuyana kadar tükeniyorum. Umarım büyüdükçe kucak isteği azalır

Yoktu canım zaten göğüslerim küçüktü benim süt dolalı iki beden büyüdü bir anda hassasiyetim arttı. Emzirme bitmeden aslında gidip baktırmak lazım apse yaptı mı kist vs oluştu mu diye.
Bende ilk kızımı 2 yaşında sütten kestim sonra gogsumun birinde ağrı yaşamaya başladım kafama takılınca baktım sıra gelmicek özele gittim vkit kaybetmek istemiyorum diye meme ultrasonu çekti hicbisey çıkmamsti şükr süt birikio sanciyo heralde

Aynen çabucak geçer umarım bende lansinoh aldm küçük olanı denim önce dedim, şükr iyi geldi sizlamayi dindiriyo

Kızlar bizde 2 haftaligiz sarılık uzamış biraz doktorumuz bugün söyledi 2 hafta sonra yine bakalım aynı seviyelerde olursa tahlil isteriz dedi ama eskiye göre düşüşe geçtiği içinde çok endişelenmeyelim bekleyelim dedi 15 di geçen hafta bu hafta aynı gün 10 a gerilemiş şükr 2 haftaya sahada düşer inşallah bide banyo yaptığı gün ishal oluyo mamayı degiselim aptamile geçelim dedi altı pişik oldu kipkirmizi silerken çok aglio pişik kremi onerdiginiz bişi varmı doktora da yazdrdim ama eczaneden alicam yarın ins sizinde kullananiniz varsa öneri olarak (bende hametan mustela var)

Mamaya alışan bebek mama saati gelince istiyor cnm bnmki süt içtiği halde saati gelince sütun peşine mama için çığlığı basıyor akşam emzirip duşa girdim eşim beşikte uyuttum dedi 15 dk sonra çığlık atio tam doymuyorlar dolu dolu gelsin istiyolar bende aglatmiyorum veriyorum çift taraflı emzirebilirim ama gece sırf meme verdiğim için (daha besleyiciymiş) dolsun iice die mama verip uyutmak daha mantıklı gelio hem biraz uzun uyku yapio 3 saat bende dinlenms oluyorum

Ebebekde indirim vardı ama günlük indirimdi kaçırdın başka markada girer belki takip et cnm

Ben bidaha nohut vs yemem hrlde bebegide benide mafetti özellikle beni , normal dönemde hiç bukdr rahatsız etmemişti karın agrim bitmedi biturlu neyseki atlattık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…