2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Doktor sarılık için ilk 5 gün çok önemli demişti, onu atlatınca eskisi kadar risk kalmiyormus. Yavaş yavaş rahatlatabilirsin bence sen de.
Ya konulari yarim yamalak yakalayip soruyorum daha önce konusuldiysa kusura bakmayın kızlar vakit bulup okuyamiyorjm tekim bebekle çünkü benim 25 gün oldu bebek lac saatte bi besliyim hala korkudan uyandırıyorm sürekli gece. Kendi haline bırakıp kendi acikmasini beklemeye ne zaman geçeceğim?

Kızlar bi de ben sarilik korkusuyla mama da verdim takviye. Şimdi kesmek istiyorum süt artması için sağmak iyi bi yol mu? Çünkü süt az olduğundan bebek durmuyor col emmede

Kızlar bi de ben sarilik korkusuyla mama da verdim takviye. Şimdi kesmek istiyorum süt artması için sağmak iyi bi yol mu? Çünkü süt az olduğundan bebek durmuyor col emmede

Ben de çok bölük pörçük okuyabildim yazılanları hep. Bize doktor önce emzirin sonra gerekirse ek mama verin demişti. Gerekmeyi de çocuğun aranıp aranmamasına göre anlarsınız demişti. Başta ben de mama verdim biraz. Uzunca bir süredir de önce emzirip sonra sağıyorum sütümü. Doymadığında sağdığım sütlerden veriyorum. Mamayı bikaç günden sonra kestim. Sarılık riski ortadan kalktıktan sonra bizim bebiş beslenmeyi sevdiği için, kilo alımı normal olduğu için ve uyandırdığımda huysuz olduğu için uyandırmıyorum ben de uyandırılmayı sevmiyorum. geceleri 3-4 saatte bir, gündüz 2-3 saatte bir kendisi uyanıyor.

Kaç günlük bebisin canım? Benim de bu hafta kontrolü var bakalım kaç kg almış boyu kaç olmuş
32 günlüğüz canım aylık kontrolümüze gittik ayyy çok heyecanlandım ben tek başıma gittim doktoru yarı dinledim yarı dinleyemedim bissürü şey söyledihbirini hatırlamıyorum hele üfürümden sonrası Hiç yok bende sen benim gibi olma

Teşekkür ederim . 26 günlük olduk bugün. Cuma kontrol var. Günler çok hızlı geçiyor. Sanki daha bir hafta olmuş gibi. Bir ayı devireceğiz kısmetse. Her gün aynı. Alt değiştir, emzir, gaz çikar yatır. Arada yine gaz cıkar geri yatır. Bu şekilde . Uykusuzluk tahminimden aha çok zorluyor. Şikayetçi miyim ? Asla. Bu günler geri gelmeyecek.

Benim bebeğim 5 haftalık, ben ilk doğduğu hafta hariç hiçbir zaman uyandırıp beslemedim hep kendi uyanmasını bekledim öyle besledim. Çok şükür sarılık olmadı da.

Çok nadiren kaşık biberon kullanıyorum. O da iki üç kez şimdiye kadar. İlk hafta sütüm yoktu o zaman hep kaşık biberon kullandık ama şuan sadece anne sütü verdiğim için biberona gerek kalmıyor
Eğer hiç biberon kullanmıyorsanız süt az olduğu için cekistiriyor olabilir. Sütünüzü su power pomp şeklinde sağın düzenli olarak bana emzirme danışmanı demişti böyle. Sonra şırınga ile emzirirken yukardan akitin. Uykunuz su tüketiminiz yerindeyse sütünüz de sağılınca geliyor birde ben bestlak almıştım bence onunda etkisi var . Birde şey demişti sagmadan önce şu termojeller var ya sıcak göğüslere uygulayın diye. Ben bır iki kere sağınca sütüm artmıştı şırınga bile kullanmamıştım. Arada cirkeflesiyor benim çocukta gazı olunca da cekistiriyor bu arada ama surekliyse nedeni az olduğu için demişti danisman. Cirkeflesse bile artık şey diye düşünmüylrum sütüm yetmiyor. Bu öğünde az içer ötekinde daha çok süt gelir diye bir düşünceye sahibim. Elhamdülillah öyle de oluyor. Kakası çişi var. Bazende gazından dolayı mememi emzik yapmaya çalışıyor..bir gece sürekli emmek istedi ama sonra ağladı emme ağlama krizi derken emzik istediğini farkedip emzik aldım . Şükür tuttu emziği . Baktım karnı tok nazindan meme istiyor emzik verip sakinleştirmeye çalışıyorum

Biz iki aylık olduk ben hala 3 saat olduysa gece uyandırıp besliyorum 3 saati geçirmemeye çalışıyorum

Ben iki haftadan sonra uyandırmayı bıraktım uyanınca emzirmeye başladım ama sarılık riskimiz ortadan kalkmıştı bizim

Doktor kontrolünde sor mutlaka, en doğru yönlendirmeyi o yapar ama gece beslenmek için uyaniyorsa ben ekstra uyandırmaya gerek duymam 1 aylık bebeği

İlk bebeğimde ben de uzun süre emzirme danışmanı ile devam etmiştim o zaman power pump ile sütüm baya artmıştı, şimdi yine o dönem uyguladiklarimi yapmaya çalışıyorum, ilk zamanlar her gün power pump yapıyordum şimdi haftada bir iki yapıyorum, bestlak damla ve lactamil kullanıyorum. termojelim yok ama tuluk kullaniyorum power pumptan önce. Sagdigimda çıkan süt miktarı iyi gibi aslında. İlk bebeğimde süt sorunum çok olmuştu, onunla kiyasladigimda bunda iyi gibi ama bebeğim daha çok site ihtiyaç duyuyor olabilir. Kilo alımına göre baska yöntemler de deneyebilirim belki, eski danismanima ulaşabilirsem tekrar danışmanlık almaya baslayabilirim eğer kilo alımı yetersiz çıkarsa. benim çocuklarım emzik asla kabul etmiyorlar. Büyük oglanda da uğraştım almamıştı bu da almıyor

Kızlar 1. Ay kontrolünde özele gidicem ama kalça çıkıklığı için kontrolü için devlete gitmeyi düşünüyorum maddi olarak hepsi özelde çok zorlayacak devletten hangi bölüme sıra almak lazım

Merhaba beş haftadır carpintıdsn uyuyamıyorum sız süreci nasıl atlattınız

Radyoloji. Ama direk radyolojiden randevu alınıyor mu bilmiyorum çocuk doktorunun sevk etmesi gerekiyor olabilir.

Merhaba beş haftadır carpintıdsn uyuyamıyorum sız süreci nasıl atlattınız
İlk hamileligimde nabzım yükseliyordu ama belirgin bı çarpıntı olmuyordu bende. Hiç kardiyolojiye de gitmedim, bu hamileliğimde de doğum yaptığım gün tansiyonum çok yükseldi, kardiyoloji doktorunu çağıracaklardi ama ertesi gün biraz daha düştü. Çarpıntı için mutlaka kalp doktoruna görünmenizi tavsiye ederim.

Canım biz şehir hastanesinde 28 günden küçük bebekler için yenidoğan kontrol randevusu aldık, gittiğimizde kalça usg ve göz muayenesini sorduk bize barkod verdi doktor onunla gidip randevular oluşturduk direkt randevu alınmıyordu..

Kızlqr ben hala en geç 3 saatte uyandırıyorum, sarılık riskimiz hiç olmadı ama anne sütünün kolay sindirildiği, mide tqmamen dolu olsa bile 1.5 2 saatte tamamını sindirebildiğini okudum bu sebeple kaldırmaya devam ediyorum. 1. Ay için kontrole gittiğimde soracağım ama yine okuduğum kadarı ile 3-4 saatte kaldırmam gerek 4. Aya kadar.. Aksi bilgisi olan söylesin çünkü bu kadar kısa aralıkla kaldırmak çok zor ki uyuması için de 30 dakika kucakta geziyoruz, 15 dakika gaz çıkarıyoruz derken 1 saat bana kalıyor kalmıyor resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…