2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Meme uçlarının biraz geçmesini bekle o zaman. Makine de çok acı veriyor çünkü. Her emzirmeden sonra değil. Bebeğin uyurken ilk zamanlar günde bir sütün artınca haftada bir iki defa yapsan yeterli. Önce bı memeyi 10-12 dakka sağ, sonra diğerine geç 10-12 dakka sağ. Sonra tekrar diğer memeye geç 7-8 dakka sağ sonra ötekini 7-8 dakka sağ. Tekrar ötekine geç 7-8 dakka, sonra diğerine geç 7-8 dakka. Tüm bu sağım boyunca süt gelmez moralini bozma, burada amaç süt sağmak değil, beyne çok süt üretimine ihtiyaç var mesajı göndermek. Güzel artırıyor inan.
Aaa ben bunu denemeliyim öyle ise ss aldım şu an. Yapmaya çalışacağım ,çok tşk ederim 🙏

Geçen hafta çarşamba günü doğdu bebeğim . Bende biraz rahatlayabilir miyim acaba 🤗🙏
İlk günler daha sık uyandiriyordum tabi . Şimdi de sürekli tetikteyim . Alarm kuruyorum uyusam bile . Eskiden bizi nasıl buyutmusler hiç anlamıyorum 😂
Doktor sarılık için ilk 5 gün çok önemli demişti, onu atlatınca eskisi kadar risk kalmiyormus. Yavaş yavaş rahatlatabilirsin bence sen de.

Doktor sarılık için ilk 5 gün çok önemli demişti, onu atlatınca eskisi kadar risk kalmiyormus. Yavaş yavaş rahatlatabilirsin bence sen de.
5.gun kontrolünde 10 çıktı değeri . Muayene etti . Hastaneden çıktığımızdan beri 3 gün içinde de 90 gram almıştı . Ben sorun görmüyorum . Aylık kontrolüne gelirsiniz dedi fakat benim kafamdaki sorular durmuyor 😔

5.gun kontrolünde 10 çıktı değeri . Muayene etti . Hastaneden çıktığımızdan beri 3 gün içinde de 90 gram almıştı . Ben sorun görmüyorum . Aylık kontrolüne gelirsiniz dedi fakat benim kafamdaki sorular durmuyor 😔
Günlük 30 gr almış çok iyi bence. değer hakkinda bilgim yok. Benim büyük oglanda da sarılık yok deyip olcmemislerdi bunu da olcmediler. Yani kaçıncı günde kaç olmalı degeri ya da hangi değerden sonra riskli sayılıyor hiç bilmiyorum

Günlük 30 gr almış çok iyi bence. değer hakkinda bilgim yok. Benim büyük oglanda da sarılık yok deyip olcmemislerdi bunu da olcmediler. Yani kaçıncı günde kaç olmalı degeri ya da hangi değerden sonra riskli sayılıyor hiç bilmiyorum
Bizde de olcmeyeceklerdi fakat ben kendim istedim . 17 ve üzeri tehlikeliymis sanırım . Referans değerleri o şekilde en azından.
Aglamasa memeyi daha rahat alsa daha güzel kilo alır da bilmiyorum . Bı de çok ufak geliyor gözüme 🥰😍
Anne olmak çok değişik bir ruh hali imiş . Spinal anestezinin baş ve boyun ağrısı ,meme ucu yarası ,uykusuzluk ,yorgunluk hepsi bir kenarda gözüm bebekte . Ya birşey olursa kaygısı ile kimseye de güvenemiyorum . Memeyi alırken aglamasa ,bu kadar uğraşmasak belki herşey biraz daha güzelleşir o zaman 🙏

Bu arada kayınvalidem bendeydi o evine gitti pazar akşam itibariyle . Annem benimle şu an . Eşim de izinli hala. Fakat tek başına bebek büyütme fikri çok da mantıklı değilmiş zaten . Sana hak verdim kesinlikle ☺️

Bizde de olcmeyeceklerdi fakat ben kendim istedim . 17 ve üzeri tehlikeliymis sanırım . Referans değerleri o şekilde en azından.
Aglamasa memeyi daha rahat alsa daha güzel kilo alır da bilmiyorum . Bı de çok ufak geliyor gözüme 🥰😍
Anne olmak çok değişik bir ruh hali imiş . Spinal anestezinin baş ve boyun ağrısı ,meme ucu yarası ,uykusuzluk ,yorgunluk hepsi bir kenarda gözüm bebekte . Ya birşey olursa kaygısı ile kimseye de güvenemiyorum . Memeyi alırken aglamasa ,bu kadar uğraşmasak belki herşey biraz daha güzelleşir o zaman 🙏

Bu arada kayınvalidem bendeydi o evine gitti pazar akşam itibariyle . Annem benimle şu an . Eşim de izinli hala. Fakat tek başına bebek büyütme fikri çok da mantıklı değilmiş zaten . Sana hak verdim kesinlikle ☺️
Böyle zamanda en çok kime güveniyorsan o olmalı yanında, ama kesinlikle birileri olmalı eşten hariç. Ben hem bakım hem hijyen konusunda kendimden cok anneme güveniyorum. Bir tek ona bebeğimi verebiliyorum. İlk zamanlar takıntı derecesinde olabiliyor bu bebeği kimseye vermemek, zamanla gördüğünün kucağına atıp kaçacaksın 😅 biz de annemleri azad ettik iki gün önce ama ben çok zorlanıyorum özellikle yemek konusunda. Gece de gaz sancısından uyku yok zaten. Sanırım bı iki güne pes edip tekrar getircez annemi

Bugün 13:00 dan beri hiç uyumuyoruz 🥹 bir sıkıntımız var anlamadım durup durup bağırıyor sakinleşiyor sonra. Ah kızlar ne zormuş annelik, bebeğim çok sakin çok az yoruluyorum diyen var mı 🙈

Kızlar sütüm gelmeye başladı, memeyi bi türlü almıyor ama bende sağıp şırınga ile vermeye başlamıştım. Daha sonra silikon uca başladım beni emiyor ama bırakmıyor hiç hep böyle uyumak istiyor ne yapmam gerekiyor bilmuyorum sürekli uyandığı için bende sıfır uykusuzum çok zorlanıyorum 😭

Böyle zamanda en çok kime güveniyorsan o olmalı yanında, ama kesinlikle birileri olmalı eşten hariç. Ben hem bakım hem hijyen konusunda kendimden cok anneme güveniyorum. Bir tek ona bebeğimi verebiliyorum. İlk zamanlar takıntı derecesinde olabiliyor bu bebeği kimseye vermemek, zamanla gördüğünün kucağına atıp kaçacaksın 😅 biz de annemleri azad ettik iki gün önce ama ben çok zorlanıyorum özellikle yemek konusunda. Gece de gaz sancısından uyku yok zaten. Sanırım bı iki güne pes edip tekrar getircez annemi
Annen gelmek istiyorsa gelsin bence de .İnsanın birilerine ihtiyacı oluyormus her anlamda. Ben anneme diyorum ki sen hep kal hiç dönme evine 😀
Takıntı şeklinde mi bilmiyorum da ilk günler eşim odada yoksa yalnız birakip diğer odaya geçmiyordum . Ya bişey olursa diye ☺️

Kızlar sütüm gelmeye başladı, memeyi bi türlü almıyor ama bende sağıp şırınga ile vermeye başlamıştım. Daha sonra silikon uca başladım beni emiyor ama bırakmıyor hiç hep böyle uyumak istiyor ne yapmam gerekiyor bilmuyorum sürekli uyandığı için bende sıfır uykusuzum çok zorlanıyorum 😭
Kaç günlük bebeğiniz ?
Seni çok iyi anlıyorum maalesef 😔

8. Gun sezeryan oldum bide yeni yeni kucağıma alabiliyorum silikon uçtan dolayı mı böyle anlamıyorum
Benim ki de aldığında bırakmak istemiyor fakat alırken de büyük kıyamet kopuyor :KK43: Almıyor ,ağlıyor ,sinirleniyor vs vs . Sanırım bu da dönemsel birşey emzik olarak bizi kullanmak istiyorlar.

Ya bende bugün medikalcileri aradım bulamayınca internetten soledim gelir umarım hemen 🤷 Evdeki biberonlarin hiç manası yok çünkü çok akıtıyor 😔 benim mememden öyle bol süt gelmiyor . Dün kontrolde doktor biberon verirsen memeyi bırakır dedi 😔 Kaşık biberon aldırdı bize . Eşim gitmiş 300 lira vermiş ama hiç güzel değil . Yani bebeğim onu hiç kabul etmedi 🤷Hastanede yanımda başka kaşık biberon vardı . Hemşireler buna gerek yok aventin ucu akıtmaz diyip onunla verdiler 😔 Bende o an karşı çıkmadım . Neyse tek gayem sütun artmasi sonuç olarak . Süt az geldigi için alirken çok sıkıntı yaşıyoruz . Ya almak istemiyor ya alıyor bırakıyor . O sürede agliyor . Alınca bırakmıyor emiyor ama ayakta falan aldiriyorum . Annem bile ben böle bı çocuk emzirme görmedim diyor kadın ,şaşırıyor . Yani alsın da nasıl alırsa kafasindayim 😔
Az akıtsın çektikçe gelsin istiyorsan dr brown prematüre biberon ucu var gerçekten akıtmıyor çekmedikçe benimkinin çenesi öyle güçlendi mağazalarda yok sadece eeb sitesinde var pembe renkte 0+ işareti var üzerinde birde kırmızı logolo var onunla karıştırma

Ya şimdi doktorlar boyunu bile tam ölçmüyor ilk dönemde öyle bacakları uzatıp 😁 vala yaşayacak günümüz varmış 😂
Ay bu arada boyu 5 cm uzadı demişsin ya aklıma geldi, bizim kıza 48 cm dediler doğumda, 1 haftalıkken sağlık ocağında hemşire 50.5 filan ölçtü 😁 yanlış ölçmüşler dedi, yine işte aynı sebepten uzatmamışlar meğer.
Ama kayıtlara 48 cm olarak geçt artık 😁
Ahahaha bizşmde ulturasında 51 cm görülüyordu bizdedir kayıtlara 49 cm geçti 😂 şimdiki doktorlar aşırı narin 😂😂😂 sizinde sağlık ocağı iyimiş bizde ne kilo ne boy baktılar sekizinde 2. Doz aşımız için gidicez bakalım bakacaklar mı 😂🙈

Ben ısrarla meme veriyorum hem de ne ısrar ,kıyamet görmek istemezsiniz . Yeter ki beni bırakmasın modundayim. Sütüm artsa herşey biraz daha güzelleşecek aslında . Bebeğim de sinirden aglamayacak o ağlayınca benim de aglayasim geliyor 😔
Bugün başka bir biberon söyledim internetten mama kullanımı için . En azından evdekiler gbi şakır şakır akıtmaz diye umuyorum . Bu geçiş sürecinde kullanırız ve beni bırakmaz 🙏

Sarılık yok bizde yanı yok dendi fakat ben çok korkuyorum sürekli olarak çocuğun yüzünü inceliyorum. 7 di değeri dün de 10 olculmustu ama aç karnına vermiştik emzirmemistim henüz . Doktor birşeyi yok deger normal dedi 🤷 Sütüm yetmediği için mama veriyorum . Tek gayem sütun artmasi bir an önce . Duş ,bol su ,hoşaf bunları yapıyorum.

Çok geçmiş olsun bu arada 🤗
Aslında bu bir kısır döngü. Ben ilk biberon verdiğimde çocuk bir sonraki beslenmede mememle savaşmaya başladı. Ağlaya ağlaya biberonu arkasından vermek zorunda kaldım. Çünkü biberonu ağzına aldığı gibi mememi istemiyordu. Ertesi gün kaşık biberon aldırdım eşime . Sarılık olmasa asla ama asla bunlarla ugrasmayacaktim. Sonra inat ettim memede savaşinca sakinlessin diye bekledim sonra tekrar meme verdim. Pozisyon değiştim . Ayakta denedim. Yatarak vermeyi denedim (bunu biberona alisanlar daha hızlı kabul ediyor ) . Sizin bebisinizin kıyamet koparmasinin sebebi memeden hızlı bir şekilde süt gelmiyor biberona alışmış olması. Benim biberon baştan beri akış hızı yavaş bir biberondu ona rağmen benle cebellesti çünkü en akışı yavaş biberon bile anne memesinden daha kolay. Bir kere emmek için dilini damagini çenesini çalıştiriyor biberon öyle değil. Sütünüz artması tamamen bebeğin emmesine bağlı birde su içip dinlenmeye başka hiçbir şey etkilemiyor . Ne olursa olsun asla ama asla biberon vermeyin. Hatta emzirme danışmanından destek alın. Gerekirse memeden eds yonetmiyle mama icirterek destek olanlar var onlarla görüşün. Ve çocuk ağlayınca asla aç kaldı diye hemen biberon vermeyin. Sakinleştirip hep memeyi deneyin. Ya da kaşık biberonla icirtmeye çalışın en iyi. Onu da yavaş yavaş memeden daha zoe şekilde verin ki onu da istemesin.

Kozlar bugün doktor kontrolümüz vardı 1200 Gr kilo almışız doktor çok iyi dedi boyu 5 cm uzamış 🫠 kalbinde üfürüm duydu bi çocuk kardiyolojisine görünün dedi büyük bilet olduğunu düşünmüyorum olsa zaten gebelikte çıkardı ama kontrol ettirmekte faydası var dedi 😔 ama ben kafamı taktım tabi daha önce böyle olukta kapanan var mı
Kaç günlük bebisin canım? Benim de bu hafta kontrolü var bakalım kaç kg almış boyu kaç olmuş 🥰

X